Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shkence Toke"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Sot qe Papa eshte midis nesh kujtojme Nene Terezen8230 - Panorama

e Diele 21 Shtator 20141219 pm VISAR ZHITIbrbrĀ  Ā  Ā  Nese Nene Tereza do te ishte ende ne kete jete dhe jo ne qiell Ajo sot do teĀ gjendej ketu ne Tirane do te vinte nga kudo pa
- Shtuar 1 muaj mė parė


»SAZET DHE SAZEOLOGJIA - Gazeta 55

12-11-2012 / Nga Prof Aleksander Peēi – Mjeshter i madh Duke menduar keto dite qe me kerkese te historianit Kastriot Bezati te shkruaj per Sazet e Permetit, me shkoi nder mend qe te hedh
- Shtuar 2 vite mė parė


»Shqiptaret festojne Krishtlindjet Papa uron ne shqip - Gazeta Standard

Ashtu sic u ka hije shqiptareve bashkejetues mes tri besimeve fetare festa e shenjte e Krishtlindjes i ka mbledhur besimtaret e krishtere shqiptare katolike e ortodokse neper
- Shtuar 3 vite mė parė


»Nje vit nga pranvera arabe - pritshmeri dhe rezultate - Deutsche Welle

Gamal Mubaraku Saif Al-Islam Al-Gaddafi dhe Ahmed Salehu para 12 muajsh kishin shanse te mira per nje karriere te suksessheme. Si femije te diktatoreve ata kishin shume gjasa te trashegonin p
- Shtuar 3 vite mė parė


»UBT kerkon 112 pedagoge, per 76 lende - Koha Jonë

Universiteti Bujqesor i Tiranes ka shpallur 112 vende te lira pune, miratuar me Vendim Nr. 8, date 27.05.2011 te Keshillit te Administrimit per personel akademik me kohe te pjesshme. UBT ka bere me di
- Shtuar 4 vite mė parė


»Obama thekson rolin drejtues te perendimit ne politiken boterore - Deutsche Welle

Gjate vizites se tij ne Britanine e Madhe Presidenti i SHBA-se Barack Obama mbrojti rolin udheheqes global te perendimit ne politiken boterore. Zhvillimi i vendeve ne ekspansion ekonomik si Kin
- Shtuar 4 vite mė parė


»A eshte Art - Gazeta Standard

Kompania teatrore Art e Enver Petrovcit ne bashkepunim me Teatrin Kombetar rikthejne regjisorin Fatos Haxhiraj pas projektit ne sezonin e kaluar Darka e gabuar komedia franceze Art nje provokim mbi
- Shtuar 4 vite mė parė


»A ekzistonte te Kadare nje projekt letrar - Gazeta Standard

Kur Balzak nisi te shkruante novelat dhe romanet e para sentimentale nuk kishte ne mendje te realizonte ate projekt qe shume kohe me vone ai vete do ta quante Komedia njerezore - qe do te thote gji
- Shtuar 4 vite mė parė


»Menyrat si politika genjen dhe fshihet - Gazeta Standard

Ne kohen e mashtrimit universal te thuash te verteten eshte nje akt revolucionar - shkruante George Orwell e kete thenie na e kujton sot jo vetem Wikileaks por dhe situata politike nderkombetare na
- Shtuar 4 vite mė parė


»Pavaresisht debateve Ruci e Rama votojne pro parlamentit te ri replikat e plota - Metropol

03/11/2010Berisha Tek piramida ishte parashikuar te qendronin eshtrat e diktatorit Mazhoranca dhe opozita votuan me konsensus ndertimin e Kompleksit te ri parlamentar tek vendi ku sot ndodhet
- Shtuar 4 vite mė parė


»Dhender i ri me mendime te reja - News of Albania

Te shembesh nje sistem vilash te tera per te ngritur mauzoleun e Enver Hoxhes eshte gjithashtu pjese e paranojes se kesaj diktature. Evropa jo me kot e krahasoi Enverin me Hitleri
- Shtuar 4 vite mė parė


»Fjala e Kryeministri Berisha ne Komitetin shteteror Per ndertimin e Kompleksit te ri Parlamentar - Keshilli i Ministrave

Ne seline e Kuvendit te Shqiperise u mblodh sot Komiteti shteteror Per ndertimin e Kompleksit te ri Parlamentar i cili
- Shtuar 4 vite mė parė


»A i ndihmojne te drejtat e njeriut te rimesojne gjuhen shqipe iliret e sotem - News of Albania

Ketematerial e kisha pergatitur per takimin Europian te te gjithe shoqatave nder to edhe ato per te drejtat e njeriut. Ngaqe nuk pati fonde te mjaftueshme me sa di une Ballkani u
- Shtuar 5 vite mė parė


»Tomas Eliot zambaket e tokes se vdekur - Gazeta Standard

Letersi/ Si cdo kryeveper edhe Toka e vdekur nuk u prit mire por u imitua ne krejt faqen poetike te shekullit Arkitektura e poemes Si pallat ka pese kate dukshe
- Shtuar 5 vite mė parė


»Robotet tane te perditshem - Gazeta Shqip

Mesues doktore menaxhere dhe infermiere. Dikur te perdorur vetem per misione hapesinore dhe luftarake robotet tanime kane hyre me shume lehtesi ne jeten tone te perditshme. Modelet e reja shiten ne
- Shtuar 5 vite mė parė


»Dilema eksperimenti dhe suksesi politik - Gazeta Shqip

Honesta missio Liroheni me nder ndash ishin fjalet latine me te cilat u drejtoheshin centurionet legjionareve romake qe liroheshin pasi kishin kryer sherbimin ushtarak. Jane te njejtat por te thena
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ndertimet ne Tirane, ndal eksperimenteve Agim Berisha* - Koha Jonë

Gjate nje vizite pune ne France, shijoja me endje gjithe ato bukuri te atij vendi dhe thoja me vete, jane me fat ata qe jetojne aty, jane me fat ata qe jane francez. Nuk e kam share asnjehere fatin ti
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kjo eshte Zvicra* - Koha Jonë

Ky eshte nje udhe-pershkrim i historianit dhe studiuesit te njohur Prof. Puto, bere gati 30 vjet me pare ne Zvicer. Duke hequr pak gjykimin e kohes dhe nje perceptim, qe vinte prej Luftes se Ftohte, k
- Shtuar 6 vite mė parė


»Udhe dhe Pershtypje - Koha Jonë

Ky eshte nje udhe-pershkrim i historianit dhe studiuesit te njohur bere gati 30 vjet me pare ne Zvicer. Jo me shume se thjesht pershkrim, ai mund te sherbeje dhe si nje manual, sesi shkruhej publicist
- Shtuar 6 vite mė parė


»Postmodernizmi shqiptar - Koha Jonë

Nga Prof. Alfred Uci Vite me pare, kur s'kish shume kohe qe ishim ndare nga monizmi dhe kishim hyre ne periudhen e tranzicionit, ndiqnja me kuriozitet te madh zhvillimet ne fushen e kultures a
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 24 ->24 0 total_found -> total_found 1 24 ->24 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shkence ->shkence 0 docs[0] -> docs[0] 1 328 ->328 0 hits[0] -> hits[0] 1 369 ->369 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 toke ->toke 0 docs[1] -> docs[1] 1 7253 ->7253 0 hits[1] -> hits[1] 1 9726 ->9726

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos