Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shpyllezimi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Natyralistet bejne perpjekje per shpetimin e specieve te rrezikuara - Zėri i Amerikės

Vime keshtu ne rubriken tone te perjaveshme Prirjet e Gjelbra.Ā  Sot do tju njohim me punen e Qendres se Gjelber te Ballkanit per Shpetimin dhe Riprodhimin e Faunes me ekspoziten The Deep te Muzeut
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shpyllezimi ne Kine rrezik per jeten - Top Channel

Një zyrtar i lartë kinez informoi gjatë ditës se përparimi i shketëtirave mbi zonat e gjelbërta është shndërruar në një problem serioz, i ci
- Shtuar 4 vite mė parė


»Tragjedia e te perbashketes si te mos perseritet - Gazeta Shqip

Tragjedia e Shkodres kishte vite qe luhej ne prapaskene. Here pas here jepte sinjale shqetesuese si me shperthimet e pazakonta te Kirit Gjadrit ndonjehere edhe me Drinin e Bunen. Tek sheh mijera ve
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shkodra si te mos perseritet - Shekulli

Tragjedia e Shkodres kishte vite qe luhej ne prapaskene. Here pas here jepte sinjale shqetesuese si me shperthimet e pazakonta te Kirit Gjadrit ndonjehere edhe me Drinin e Bunen. Tek
- Shtuar 4 vite mė parė


»Marina dhe avioindustria amerikane shqyrtojne karburantet alternative - Zėri i Amerikės

Shqetesimet per ndryshimet e klimes cmimet e paqendrueshme te naftes dhe derdhja masive ne Gjirin e Meksikes po i intensifikojne thirrjet per ti dhene fund varesise se Amerikes tek nafta. Ne kerkim
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shkoder rreshqitjet e dheut izolojne Komunen Shllak - Gazeta Start

Rreth 40 shtepi ne kete komune e cila ndodhet ne kufi me Tropojen kane pesuar demtime te medha 10 prej te cilave jane bere te pabanueshme. Aktualisht rruga qe lidh kete zone me Shkodren eshte e pakalu
- Shtuar 5 vite mė parė


»Godo 4-5 ministra duhet te largohen nga kabineti Berisha - Albania

INTERVISTA/ Flet Presidenti i Asamblese Kombetare te PR-se Sabri Godo Ideologu i republikaneve Sabri Godo vlereson se eshte i nevojshem ndryshimi ne masen afro 50 i kabinetit qeveritar. Sipas
- Shtuar 5 vite mė parė


»Mediu: Po shkaterrohen pyjet - Top Channel

Mbi 600 mije meter kub dru jane prere cdo vit ne menyre te paligjshme nga individe duke shkaterruar nje pjese te pyjeve ne vend. Ministri i Mjedisit Fatmir
- Shtuar 5 vite mė parė


»NASA: Njeriu shkaterroi token per 10 vjet - Top Channel

Bota ka pesuar ndryshime te medha vetem ne nje dekade. Shkencetaret e NASA-s, agjencise amerikane te hapesires kane dhene fakte te frikshme te shkaterrimit te globit nga dora e njeriut
- Shtuar 6 vite mė parė


»Proceset Tokėformuese dhe Erozioni. - Gazeta 55

Studimet e dhena per token kane bere te mundur gjetjen e teknologjise dhe moshen e saj. Ne bazė te ketyre studimeve shkencore arrihet ne konkluzion se mosha e t
- Shtuar 6 vite mė parė


»Shkoder/ Aksioni antikanabis, korren 5 mije bime - Koha Jonë

Aksioni antikanabis u perqendrua dje ne Komunen e Shkrelit te rrethit te Malesise se Madhe. Policia ka bere te ditur se si rezultat i kontrollit te zones, e njohur per kultivim eshte bere e mundur asg
- Shtuar 7 vite mė parė


»Pyjet, 72 mije ha per pronaret - Koha Jonë

Fondi per kompensimin fizik te ish-pronareve shtohet me rreth 72 mije hektare pyje dhe kullota ne te gjithe vendin. Ministria e Mjedisit ka dorezuar listen me vendndodhjen e ketyre pronave per 8 qarqe
- Shtuar 7 vite mė parė


»Tejkalimi i bllokimit - Koha Jonë

Nga Tony Blair* Ka pasur nje ndryshim vigan ne opinionin publik gjate viteve te fundit, mbi ndryshimin e klimes. Shkencetaret dhe udheheqesit politike tani jane ne nje mendje mbi kercenimin dh
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 14 ->14 0 total_found -> total_found 1 14 ->14 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shpyllezimi ->shpyllezimi 0 docs[0] -> docs[0] 1 14 ->14 0 hits[0] -> hits[0] 1 14 ->14

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos