Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shqiperia Komuniste"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Iris Sojli Vetem e verteta sheron plaget e komunizmit - Panorama

e Merkure 15 Tetor 20141431 pm p classwp-caption-text Iris SojlibrbrE shkuara eshte dicka e mbartur prej secilit prej nesh Ne nje vend si Shqiperia te perballur me diktaturen komu
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Mirela Kumbaro Politika te mos e perdore historine - Panorama

e Marte 14 Tetor 20141250 pm p classwp-caption-text Ministrja Kumbaro dje ne hapjen e ekspozitesbrbrNje shekull dramatik Luftera diktatore dhe miliona viktima vijne permes fotogra
- Shtuar 1 javė mė parė


»Jugosllavet britanikeve Lironi Koci Xoxen nga burgu te rrezoje Hoxhen - Panorama

e Diele 12 Tetor 20141500 pm p classwp-caption-text Enver Hoxha dhe Koci XoxeSSSAbrASSGazeta 8220Panorama8221 publikon sot nje dokument sekret te qeverise britanike te vitit 1949
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ti japim fund diktatures se korrupsionit te pameshirshem te drejtesise - News of Albania

Transmetuar me 06102014 - 2202 Edi Rama PUBLICITET Nga Edi Ramabr br Kryeministerbr br Nese i hedhim nje sy gjithe grafikev
- Shtuar 3 javė mė parė


»Deshmia e rralle Hitleri kundershtoi pushtimin e Shqiperise nga Italia - Panorama

e Hene 6 Tetor 20141303 pm p classwp-caption-text Ushtare gjermane ne ShqiperibrbrDokument i Sherbimit te Zbulimit Ushtarak AmerikanbrbrGjermania nuk ka pasur asnje synim per te p
- Shtuar 3 javė mė parė


»Zhurme per vrasjen e Gjinishit harrese per kontributin - Panorama

e Marte 7 Tetor 20141231 pm ASTRIT KAZIUbrbrĀ  Flet nipi i deshmorit te luftes antifashistebrbrTe djathtet druhen seĀ  e quajneĀ  komunistĀ  te mjatet stepen se ka qeneĀ  nacional
- Shtuar 3 javė mė parė


»Biografite e munguara te 40 martireve - Panorama

e Hene 6 Tetor 20141212 pm NDRIIM KULLAbrbrĀ  Qe ne ditet para vizites se Papa Franceskut ne Shqiperi ne Tirane kishin ardhur shume te huaj per te ndjekur kete ngjarje Dhe ketu nu
- Shtuar 3 javė mė parė


»Reforma ne drejtesi te gjitha palet politike ne tryezen e Presidentit - News of Albania

Transmetuar me 06102014 - 0953 Tirane 6 tetor 2014 NOAal- Tryeza e thirrur nga Presidenti Bujar Nishani ku u mblodhenĀ kreret e politikes
- Shtuar 3 javė mė parė


»Dokumenti si u vra Llazar Fundo me urdher te Enverot - Panorama

e Enjte 2 Tetor 20141215 pm URAN BUTKAbrbrĀ  Historia e intelektualit antifashist qe nuk u rreshtua me PKSHbrbrDokumenti Llazar Fundo u torturua dhe u vra me urdher te Enveritbrbr
- Shtuar 3 javė mė parė


»Dashuri ne kohen e koleres naziste - Panorama

e Merkure 1 Tetor 20141118 am brbrMYSLIM PASHA Ā brĀ  1 ZBULES amp REZYME brHulumtuesi historian Romeo Gurakuqi ne njeĀ shkrim te gjate shpalos gjetje dhe interpretime te reja per
- Shtuar 4 javė mė parė


»Historia si i vodhi sekretet e NATO-s spiuni i Enverit - Panorama

e Marte 23 Shtator 20141334 pm p classwp-caption-text Shemsi Aliaj ne kohen kur punonte ne RomebrbrOficeri i Zbulimit Ushtarak veproi ne Itali ne vitet 1949-1954brbrHistoria miste
- Shtuar 5 javė mė parė


»Tranzicioni pergjigjet e Civicit ne librin Transformimi i madh - Panorama

e Merkure 24 Shtator 20141216 pm p classwp-caption-text Nga prezantimi i librit te ri te Adrian CivicitbrbrA ka martuar tranzicioni A jemi sot nje ekonomi tregu apo kapitaliste Ci
- Shtuar 5 javė mė parė


»Si e vrau Liri Gega Mustafa Gjinishin me urdher te Enver Hoxhes - Panorama

e Hene 22 Shtator 20141158 am p classwp-caption-text ENVER HOXHA NE VITET E LUFTESbrbrHistoria e prites ne Sllatine te Peshkopise ne gusht te vitit 1944brbrSi u eliminua gjate luf
- Shtuar 5 javė mė parė


»Ati i Shenjte Shqiperia vend europian - Panorama

e Marte 23 Shtator 20141210 pm p classwp-caption-text Papa Francesku gjate bashkebisedimit me gazetaret ne avionbrbrPapa Francesku e cilesoi Shqiperine nje vend europian dhe jo my
- Shtuar 5 javė mė parė


»Zbulohet manifesti i Ballit Pse luftuam vetem tre muaj - Panorama

e Diele 21 Shtator 20141732 pm p classwp-caption-text ete e Ballit Kombetar 1944brbrNje manifest me mbi 10 faqe i shkruar nga Mit8217hat Frasheri dhe Abaz Ermenji ra ne duart e of
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Papa Bashkejetesa trashegimi e rendesishme - Vizion Plus

brbrPapa Francesku e mbylli viziten e tij me biseden tradicionale me gazetaret ne avion gjate kthimit te tij ne Rome Sic raportohet ne faqen zyrtare ne internet te Radio Vatikanit Ati i Shenjte ka fol
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kjo eshte lufta e te gjitheve - News of Albania

Transmetuar me 20092014 - 2159 Edi Rama PUBLICITET Lufta qe ka filluar tutje ne Irak e ne Siri mes nje force te verber shtazara
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Sot qe Papa eshte midis nesh kujtojme Nene Terezen8230 - Panorama

e Diele 21 Shtator 20141219 pm VISAR ZHITIbrbrĀ  Ā  Ā  Nese Nene Tereza do te ishte ende ne kete jete dhe jo ne qiell Ajo sot do teĀ gjendej ketu ne Tirane do te vinte nga kudo pa
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Papa per viziten ne Shqiperi - Vizion Plus

brbrHarmonia fetare ne Shqiperi vijon te jete e konsoliduar dhe pas nje sistemi 50-vjecar represioni mbi besimin gjate sistemit komunist Keshtu e ka argumentuar ati i shenjte arsyen e vizites ne Shqip
- Shtuar 1 muaj mė parė


»futbollizimi i sportit shqiptar - Panorama

e Merkure 17 Shtator 20141214 pm BESNIK DIZDARIbrbrĀ  Kush shkon ne stadium per tu grindur uzurpon vertetesine e sportit dhe mbi te gjitha nuk e meriton as edhe nje radhe ne kron
- Shtuar 1 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 844 ->844 0 total_found -> total_found 1 844 ->844 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shqiperia ->shqiperia 0 docs[0] -> docs[0] 1 21833 ->21833 0 hits[0] -> hits[0] 1 38939 ->38939 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 komuniste ->komuniste 0 docs[1] -> docs[1] 1 14545 ->14545 0 hits[1] -> hits[1] 1 25584 ->25584

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos