Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shteti Demokratik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Mirėserdhe Papa Franēesku! Ati i Shenjtė mesazh Botės: Shqipėria, shembull frymėzimi - BalkanWeb

TIRANĖ- Ati i Shenjtė, Papa Franēesku prek tokėn shqiptare pėr tė bekuar njerėzit e saj. Papa i tė thjeshtėve zgjodhi pėr tė filluar vizitėn e tij nė Evropė njė vend si Shqipėria. Ati i Shenjtė zgjodh
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Papa bekon Shqipėrinė, mesazh Botės: Merrni shembull nga kombi i shqiponjave! - BalkanWeb

TIRANĖ- Ati i Shenjtė, Papa Franēesku prek tokėn shqiptare pėr tė bekuar njerėzit e saj. Papa i tė thjeshtėve zgjodhi pėr tė filluar vizitėn e tij nė Evropė njė vend si Shqipėria. Ati i Shenjtė zgjodh
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Uroj qe qendrimi i SHBA te mos bjere ne vesh te shurdher - Panorama

e Shtune 20 Shtator 20141143 am p classwp-caption-text Kreu i PD Lulzim BashabrbrKryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ka pershendetur dje deklaraten e ambasadorit te Shtet
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Basha: Mbështetja e SHBA, me rëndësipër demokracinë dhe vlerat e saj - Shqiptarja.com

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur deklaratën e SHBA në Këshillin e Përhershëm të OSBE në Vjenë. Në një po
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Shteti ne gjendje kome - News of Albania

Transmetuar me 18092014 - 2149 Nga Zamira avobr br Ka 23 vjet qe shteti yne pothuaj eshte ne gjendje kome Ka funksionuar vetem pushteti i parase i te forti
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Respektimi i Habeas Corpus Act ne Shqiperine 2014 - Panorama

e Premte 19 Shtator 20141243 pm ROMEO GURAKUQIbrbrĀ  Per me shume se dy dekada gjate tranzicionit Shqiperia perjetoi nje deformim te paimagjinueshem te ligjit se drejtes liria u
- Shtuar 5 ditė mė parė


»A do ia dalë mbanë Gjermania me Ballkanin Perëndimor? - BalkanWeb

Më 28 gusht të këtij viti, Kancelarja e Gjermanisë, Angela Markel, organizoi në Berlin konferencën e parë me kryeministrat, ministrat e Jashtëm, ministrat e Eko
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ruso-amerikanët dhe konflikti në Ukrainë - Zėri i Amerikės

NdĆ«rkohĆ« qĆ« anketat e opinionit publik nĆ« Rusi tregojnĆ« njĆ« mbĆ«shtetje tĆ« madhe pĆ«r politikat e  presidentit Vladimir Putin dhe veprimet nĆ« UkrainĆ«n lindore, qindra mijĆ«ra emi
- Shtuar 1 javė mė parė


»Rusët e Amerikës qëndrime të ndryshme mbi konfliktin në Ukrainë - Zėri i Amerikės

NdĆ«rkohĆ« qĆ« anketat e opinionit publik nĆ« Rusi tregojnĆ« njĆ« mbĆ«shtetje tĆ« madhe pĆ«r politikat e  presidentit Vladimir Putin dhe veprimet nĆ« UkrainĆ«n lindore, qindra mijĆ«ra emi
- Shtuar 2 javė mė parė


»Themeli i shtetit nisi në Kaçanik - IndeksiOnline

Kushtetuta e nxjerrë 24 vjet më parë në Kaçanik, nga ish-deputetët e atëhershëm të Kosovës, rikthyen shpresat që Kosova të pavar&e
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nje vit qeverisje nga oligarkia Rama-Meta perkeqesim i mireqenies se shqiptareve - News of Albania

Transmetuar me 06092014 - 1628 Ekonomia shqiptare eshte renduar ne nje vit qeverisje si pasoje e keqqeverisjes se Rames dhe Metes duke sjelle uljen e punesim
- Shtuar 3 javė mė parė


»Buzhala: Burim, jeni të vetmuar dhe po rrezikoni të dukeni komik - IndeksiOnline

Ish deputeti i PDK-së, Berat Buzhala sikur ka nisur t’ia “kthejë” shpinën pak Bllokut paszgjedhor, veçanërisht AAK-së. Anëtari i Kës
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nishani Kuvendi rrezoi dekretet e mija sepse une nuk vura veton - News of Albania

Transmetuar me 02092014 - 2234 Presidenti i Republikes Bujar Nishani PUBLICITET Persa i takon procesit te votimit te mazhorance
- Shtuar 4 javė mė parė


»Suedia, Finlanda: Më pak neutralitet, më shumë siguri - BalkanWeb

Dy shtete nordike, nga më demokratikët e botës, Suedia dhe Finlanda, po rivlerësojnë orientimet e tyre të deritanishme të politikës  së jashtme në
- Shtuar 4 javė mė parė


»A kemi rend me kaq policira e policë? - BalkanWeb

Jo më në Evropë, po rrezik as në Ballkan, madje as në shtetet arabe dhe as në ato diktatoriale të Amerikës Latine, nuk besoj se gjendet një vend i dytë
- Shtuar 4 javė mė parė


»Isa Mustafa: PDK 30% të votave kurse ne 70% - IndeksiOnline

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa thotë se, shteti është kapur nga partia në pushtet dhe koalicioni ku ai bën pjesë do të angazhohet fuqimisht për ndr
- Shtuar 4 javė mė parė


»Zonjës Merkel… - BalkanWeb

Para 30 vjetëve Shqipëria ka qenë vendi komunist më i izoluar dhe më i varfër në Europë. Sot Shqipëria është një nga vendet ballkanike n&eum
- Shtuar 4 javė mė parė


»Zonjes Merkel8230 - Panorama

e Merkure 27 Gusht 20141210 pm KASTRIOT ISLAMIbrbrĀ  Para 30 vjeteve Shqiperia ka qene vendi komunist me i izoluar dhe me i varfer ne Europe Sot Shqiperia eshte nje nga vendet ba
- Shtuar 4 javė mė parė


»Kryeziu: Interpretimi i Kushtetueses nuk mund ta shpetojë PDK-në nga opozita - IndeksiOnline

Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu thotë se interpretimi i Kushtetueses nuk mund ta stopojë ndërrimin e pushteteve. Sipas tij, ky realitet politik e kushtetue
- Shtuar 5 javė mė parė


»Projekti i strategjise se sigurise nacionale - Panorama

e Hene 25 Gusht 20141205 pm ROMEO GURAKUQIbrbrĀ  shte nje nga projektaktet e aprovuara me nxitimin e dates 31 korrik 2014 qe pret gjykimin firmen heshtjen ose veton e Presidentit
- Shtuar 5 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 4055 ->4055 0 time -> time 1 0.007 ->0.007 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shteti ->shteti 0 docs[0] -> docs[0] 1 55937 ->55937 0 hits[0] -> hits[0] 1 81225 ->81225 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 demokratik ->demokratik 0 docs[1] -> docs[1] 1 19021 ->19021 0 hits[1] -> hits[1] 1 24585 ->24585

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos