Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Sindroma Daun"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Muaji i sensibilizimit per sindromen Dawn - Vizion Plus

brbrNje ne 870 foshnje lind me sindromen daun Tetori eshte cilesuar si muaj i sensibilizimit per kete anomali qe shkaktohet nga nje kromozom i tepert Shtimi i fenomenit vitet e fundit ka bere qe shume
- Shtuar 1 javė mė parė


»21 Marsi dita e sindromit Down - Klan TV

0
- Shtuar 8 muaj mė parė»Itali, fėmijės shqiptar me sindromėn daun i refuzohet nėnshtetėsia - Shqiptarja.com

ITALI - Ligji pėr nėnshtetėsinė italiane nuk i lejon fėmijėt me sindromėn daun, tė lindur dhe tė rritur nė Itali qė ta marrin atė para se tė bėhen 18 vjeē. Njė rast i tillė ėshtė zbuluar nga njė shtet
- Shtuar 2 vite mė parė


»Shpresa Shahu: Më vjen të vrasveten dhe time bijë “daun” - BalkanWeb

TIRANË- Arlinda Shahu është 18 vjeç. Por fati i saj i keq është se ka një kromozom më tepër se moshatarët e saj. Ajo vuan nga Sindroma Down. Personi
- Shtuar 3 vite mė parė


»Shpresa Shahu: Mė vjen tė vras veten dhe time bijė “daun” - BalkanWeb

TIRANĖ- Arlinda Shahu ėshtė 18 vjeē. Por fati i saj i keq ėshtė se ka njė kromozom mė tepėr se moshatarėt e saj. Ajo vuan nga Sindroma Down. Personi mė i afėrt dhe mė i dashur pėr tė ėshtė nėna e saj,
- Shtuar 3 vite mė parė


»Lufta e trupit - Shekulli

Hana eshte 19 vjece por jep per 12. Fytyra i qeshet sa fillon flet per kercimin. Aty syte i lagen faqet i marrin nje te kuq te lehte dhe me zor shkeputet nga mendimet. Nuk i thote asgje nj
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kosova dhe sindroma Daun - Zėri i Amerikės

Organizata per personat me te meta mendore Down syndrom Kosova ka regjistruar deri tani mbi 600 femije te prekur nga ky sindrom. Ne prag te dites nderkombetare te personave te prekur qe ne Kosove d
- Shtuar 4 vite mė parė


»Vdesin foshnjat - Gazeta Express

Neonatologėt thonė se nė bazė tė analizave statistikore rreth 20 pėr qind tė foshnjave vdesin nė botė pėr shkak tė anomalive kongjenitale. Sipas tyre, shkaktar kryesor i kėtyre anomalive rezultojnė in
- Shtuar 5 vite mė parė


»Statistikat, njė nė 160 fėmijė nė Shqipėri lind daun - Albania

Specialistėt e shėndetėsisė japin alarmin se shifrat po rriten frikshėm. Dje u zhvillua Konferenca shkencore pėr autizmin, e pranishme dhe ministrja Godo Emanuela Sako Rritet
- Shtuar 6 vite mė parė


»Shtėpia e Bardhė: 12 pikat e kthesės - Gazeta Shqip

Nė njė ēast kur dy kandidatėt pėr postin e kreut tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės janė fare pranė vijės sė finishit, britanikja "Telegraph" pėrpilon njė listė me 12 momentet qė kanė pėrcaktuar mė
- Shtuar 6 vite mė parė


»“Genet qė vėrtetojnė gjakun arian tė shqiptarėve” - Panorama

 ZIRINA LLAMBROShprehja “Kemi gjak tė nxehtė mesdhetar”, duket se nuk ėshtė mė e goditura pėr popullatėn tonė. Tė paktėn kjo ka rezultuar nga analizat ADN-sė, tė k
- Shtuar 7 vite mė parė


»Xhon Mekein zgjedh njė grua pėr zėvendėspresidente - Panorama

 Xhon Mekein, kandidati i Partisė Republikane pėr nė Shtėpinė e Bardhė zgjodhi Sara Palin kandidate pėr zėvendėspresidente. Kjo do tė jetė hera e parė qė njė grua merr njė kandidaturė tė
- Shtuar 7 vite mė parė


»Trajtimet e fundit pėr kurimin e 100 sėmundjeve - Albania

Shėndeti ėshtė mė shumė se mungesa e sėmundjes. Por shpesh herė ne tregohemi tė pavėmendshėm ndaj tij, madje edhe kur ndjejmė ndonjė shqetėsim. Ndėrkohė qė njė shqetėsim sado i vogėl nėse lih
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 14 ->14 0 total_found -> total_found 1 14 ->14 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 sindroma ->sindroma 0 docs[0] -> docs[0] 1 845 ->845 0 hits[0] -> hits[0] 1 1083 ->1083 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 daun ->daun 0 docs[1] -> docs[1] 1 69 ->69 0 hits[1] -> hits[1] 1 107 ->107

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos