Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Skedarin"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Privatėsia, Ēabej: PD e PS kanėshkelur ligjin, do gjobiten - Shqiptarja.com

TIRANE- Partia Socialiste dhe Partia Demokratike do tė gjobiten nga Komisioneri pėr Mbrojtjen e tė Dhėnave personale, pasi dy forcat mė tė mėdha politike kanė shkelur ligjin pėr privatėsinė. Kryetarja
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Ēmimi i energjisė, Guxholli: Marrėveshja me FMN parashikon rritje nė qershor - Ora News

Qytetarėt shqiptarė duket se nuk do ti shpėtojnė rritjes sė ēmimit tė energjisė dhe pse qeveria herė pas herė pėrmes Ministrit tė Energjisė ka tentuar tė hedhė poshtė kėtė fakt. Suzana Guxho
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Tiranė, tentative vrasjeje ndaj 36 vjecarit, pronar i lloto sportit - BalkanWeb

TIRANĖ- Plagoset rėnde me armė zjarri nė Tiranė gjatė orėve tė para tė mėngjesit shtetasi Bardhok Kol Biba nga Puka 36 vjec. Ngjarja ka ndodhur pranė njė pike llotorie sportive tė vendi i
- Shtuar 3 vite mė parė


»30 vrasje gjatė 2011 nė Maqedoni - Ora News

Rreth 30 vrasje janë regjistruar gjatë këtij viti në Maqedoni, bëjnë të ditur statistikat e fundvitit të Ministrisë së Brendshme të këtij
- Shtuar 3 vite mė parė


»Blendi Fevziu: Qosja nuk ėshtė historian, kundėrshton veten - Gazeta Mapo

Blendi Fevziu dhe libri i tij “Enver Hoxha” vazhdon ta mbajnė tė hapur debatin nė opinionin publik pėr biografinė e parė bazuar nė dokumente pėr diktatorin. Interesit tė publikut dhe lexuesit pėr t
- Shtuar 3 vite mė parė»Gjuha shqipe, kartoteka e leksikut drejt shkatėrrimit - Gazeta Mapo

Drejtues tė Albanologjisė japin alarmin e shkatėrrimit tė kartotekės sė leksikut tė gjuhės shqipe. Shqetėsimi ėshtė ngritur dje nga drejtori i kėsaj qendre, Ardian Marashi, nė Ditėn Ndėrkombėtare t
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kartoteka e leksikut drejt shkaterrimit - Top Channel

Në ditën ndërkombëtare të trashëgimisë kulturore, drejtues të albanologjisë japin alarmin e shkatërrimit të kartotekës së leksikut t&eu
- Shtuar 4 vite mė parė


»Komisioni hetimor Gardistet mbrojten institucionet - Gazeta Standard

Alibeaj kerkese kompanive telefonike Na jepni skedarin e lidhjeve telefonike te Topit Berishes Ina Rames tabulatet e SHISH-it dhe deputeteve Komisioni hetimor par
- Shtuar 4 vite mė parė


»Komisioni hetimor, do tė dėshmojė dhe Berisha - Ora News

Mblidhet komisioni hetimor për ngjarjet e 21 janarit. Sipas burime për “Ora News” mësohet se ditën e hënë, do të jetë kryeministri Sali Berisha i
- Shtuar 4 vite mė parė


»Si fitohet diploma sipas niveleve te studimit kriteret e testimit te anglishtes - Albania

Per te fituar nje diplome Bachelor studenti duhet te kete permbushur te gjitha detyrimet e programit te studimit dhe te kete grumbulluar se paku 180 pike. Frekuentimi nga studentet i aktivite
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kohė cubash - Gazeta Standard

“M befasoi sjellja jote. Nuk isha i msuar me kt mnyr t t folurit; nuk e kuptova pse ma zbraze gjith at mllef, thua se un isha fajtor. Dy dit e blova sjelljen tnde,
- Shtuar 5 vite mė parė»Meta: “Lėvizja Socialiste pėr Integrim po pėrgatitet pėr zgjedhjet lokale” - Albania

Lėvizja Socialiste pėr Integrim duket se i ka marrė me seriozitet pėrgatitjet pėr zgjedhjet e pushtetit vendor. Kryetari i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim, Ilir Meta, sė bashku me sekretarin
- Shtuar 5 vite mė parė


»Biblioteka Kombėtare, institucion shtetėror i kthyer nė pronėn e Aurel Plasarit - Gazeta Sot

Orėt e mundimshme nė bibliotekė, sfilitin lexuesit e shumtė Biblioteka Kombėtare, mes njė rrėmuje qė prej vitesh nuk ka gjetur zgjidhje, e cila vazhdon akoma. Janė orėt e mundimshme nė bi
- Shtuar 5 vite mė parė


»Vizat pėr biznesin, liberalizim mes 12 vendeve tė organizatės sė "Detit tė Zi" - Albania

Liberalizimi i vizave pėr biznesin shqiptar ka nisur pjesėrisht. Kjo pas hyrjes nė fuqi tė marrėveshjes pėr thjeshtėzimin e vizave pėr 12 anėtarėt e organizatės sė "Detit tė Zi", ku bėn pjes
- Shtuar 5 vite mė parė


»Njė frikė e madhe e ka kapur tė mjerin popull - Shekulli

Pėr gjuhė e pėr Shqipėri. Dy letra tė panjohura pėr Mustafa Krujėn nga Dhimitėr Beratti dhe Karl Gurakuqi Pėr historinė dhe gjuhėn. Dhimitėr Beratti, njė nga firmėtarėt bashkė me Mu
- Shtuar 6 vite mė parė


»Biblioteka Kombėtare, institucioni qė i ofron lexuesit arrogancė, mosmirėnjohje dhe ndonjė libėr - Gazeta Sot

Problemet vazhdojnė ende nė Bibliotekėn Kombėtare. Edhe pse ky institucion ėshtė njė prej institucioneve mė tė rėndėsishme nė vend, mjafton njė vizitė nė mjediset e bibliotekės dhe aty mund tė vėrteto
- Shtuar 6 vite mė parė


»Rrudhja e “shkėrbejve tė shenjtė” - Tema

Nga Ledi Shamku-ShkreliTė dielėn e dt. 19. IV. 2009, nė shtojcėn “Milosao” tė “Gazetės Shqiptare”, pata botuar artikullin me titull “Formula e Pagzimit - Kumte tė reja nga dokumenti mė i vjetėr i s
- Shtuar 6 vite mė parė


»Kumbaro, Londra kėrkon gjurmėt e gishtave - Shekulli

Ilir Kumbaro, i akuzuar pėr zhdukjen pa gjurmė tė Remzi Hoxhės ngulmon se quhet Shaqir Shatri dhe ėshtė çek Prokuroria dėrgon nė Londėr vetėm foto. Mungesa e gjurmėve tė gishtave rrezikon e
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 22 ->22 0 total_found -> total_found 1 22 ->22 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 skedarin ->skedarin 0 docs[0] -> docs[0] 1 22 ->22 0 hits[0] -> hits[0] 1 27 ->27

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos