Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Skulpturat"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Te mundi Baba Edi te mundi - News of Albania

Transmetuar me 04102014 - 2048 Nga Mesila Dodabr br Deputete PDbr br shte bere zakon qe kur dicka sna shkon fillojme e hedhim tym e sterkala fyerjesh e p
- Shtuar 3 javė mė parė


»Doda:Obelisqet nuk përqeshene as dënohet me shkatërrim - Shqiptarja.com

TIRANË - Përmes rrjetit social ‘Facebook’ deputetja e Partisë Demokratike Mesila Doda ka reaguar ndaj Kryeministrit Edi Rama lidhur me prishjen e obeliskut në Kavaj&eum
- Shtuar 3 javė mė parė


»Shpella e Kreshmoit arkeologet Te shpallet Monument Kulture - Panorama

e Enjte 2 Tetor 20141241 pm p classwp-caption-text Shpella e Kreshmoit ne KonispolbrbrKONISPOL 8211 Edhe pse sipas studimeve arkeologjike cilesohet si shpella me vjeter me moshen
- Shtuar 3 javė mė parė


»Agim Rada, babai i veprave më të njohura shqiptare - BalkanWeb

Rastësitë ndodhin rrallë, por kur ndodhin, janë gjithmonë të çuditshme. Kështu mund të quhet rastësia për shtatoren “Kleriku i Prangosur&
- Shtuar 5 javė mė parė


»Simon Shiroka mjeshtri i filigranit ne Galerine e Arteve - Panorama

e Premte 19 Shtator 20141325 pm p classwp-caption-text Simon ShirokabrbrSimon Shiroka nuk eshte thjesht nje filigranist Mjeshterine tradicionale te punimit te argjendit e materia
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Erdogan, skulpturë tallëse në simpoziumin e Ministrisë së Kulturës - BalkanWeb

KORÇE-Rexhep Taip Erdogan, Presidenti i Turqisë, shtetit të shpallur partner strategjik nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shfaqet në një skulpturë 'fye
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Maks Velo: Pse jam antiverior e antimysliman - BalkanWeb

Kjo intervistë do të mrrolë shumë fytyra ose do të anashkalohet me togfjalëshin “prapë ky i çmenduri!”. Sido që të jetë, Maks Velo
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kumbaro: Shtatoret e ‘Nënë Terezës’ do restaurohen. Keqtrajtimi, spekulim - BalkanWeb

TIRANË- Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro deklaroi sot se dy shtatoret e ‘Nënë Terezës’, ajo skulptorit Thoma Thomai dhe ajo e Luan Mulliqit do të restauroh
- Shtuar 2 muaj mė parė»Dhunohet me sende te forta memoriali kunder diktatures - Panorama

e Marte 2 Shtator 20141129 am p classwp-caption-text Memoriali postbllok i dhunuar me sende te fortabrbrObjekti eshte goditur me qellim shkaterriminbrbrIsufi Dyshojme se mund te
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Mozaiku i Apolonisë çfarë ndodhpas ekspozimit në Muze - Shqiptarja.com

TIRANE- Mozaiku i Apolonisë, me një sipërfaqe rreth 30 metra katrorë, që ndodhet në Muzeun Historik Kombëtar do të hyjë në agjendën e aktivi
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Korçë, takim ndërkombëtar me artistënga bota për "Skulpturat e parkut" - Shqiptarja.com

KORCE- Një simpozium ndërkombëtar që kontribuon për ngritjen e Muzeut të Artit Bashkëkohor në Korçë, duke mundësuar njohjen me funksionin q&eum
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Muzeu i mrekullueshëm iArtit Nënujor - Shqiptarja.com

Në ujërat e ngrohta të bregdetit të Kankunit në Meksikë ndodhet një muzeum i hapur nën ujë me skulptura dhe vepra arti. Sfungjerët shumëngjyr&eum
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Misteri: Nga e marrin formėn shkėmbinjtė ranorė? - Gazeta Shqip

Skulpturat natyrore tė shkėmbinjve ranorė tėrheqin ēdo vit mijėra turistė nga e gjithė bota. Tani ka njė pėrgjigje pėr formėn e tyre
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Gjergj Prevazi: Shfaqja ime e parė me Arben Imamin regjizor e Edi Ramėn skenograf - Ora News

Kėrcimi modern ose kontemporan ia ka dalė mbanė tė shkojė nė vitin e nėntė tė realizimit tė tij, duke u shndėrruar nė njė ngjarje tė rėndėsishme kulturore, kjo falė punės sė koreografit tė talentua
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Art e krijimtari me fruta e perimenë kuzhinën e A1 Report - Shqiptarja.com

Kuzhina në emisionin e mëngjesit “Rreze Dielli” u ndal sot në estetikën e recetave përveç shijeve dhe aromave që çdo ditë përcillen n&
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Skulptura e Angelina Jolie nëMuzeun me dyllë Grevin në Paris - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO PARIS- Skulptura në dyllë e yllit të Hollywood-it Angelina Jolie ësht&e
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Meksikani promovon artinurban me skulptura biçiklete - Shqiptarja.com

Një artist Meksikan 82 vjeçar shpreson se 122 skulpturat që ka shpërndarë në të gjithë New Yorkun do t’i bëjnë njerëzit të udhë
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Një retrospektivë e artit të Jeff Koons - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Artisti Amerikan Jeff Koons është një nga më të njohurit në b
- Shtuar 4 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 295 ->295 0 total_found -> total_found 1 295 ->295 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 skulpturat ->skulpturat 0 docs[0] -> docs[0] 1 295 ->295 0 hits[0] -> hits[0] 1 400 ->400

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos