Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Stereotipet Gjinore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Integrimi, Sequi: Mundeni! Gruaja shqiptare tė drejtė vote, 51 vite para Zvicrės - BalkanWeb

TIRANĖ- “Gratė shqiptare kanė pasur tė drejtėn e votės qė nė vitin 1920, dhe 51 vite para Zvicrės. Nėse nuk keni besim tek vetja kush do tė ketė besim tek ju? Rekomandimi im ėshtė tė keni besim
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Rrogė pėr gratė shtėpiake, Gjosha: Tė aplikohet skemė e veēantė sigurimi - Ora News

Ministria e Integrimit Evropian, duke pasur nė fokus rritjen e emancipimit tė gruas nė shoqėri si faktor i rėndėsishėm nė integrimin e vendit, organizoi sot Konferencėn me temė: Gratė dhe procesi i
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Iris Elezi “Bota" ime jurisjell Artur Gorishtin” - Shqiptarja.com

TIRANE - Iris Elezi është një regjisore e re, e shkolluar në Amerikë për teori dhe kritikë filmi,( lëndë të cilën ua mëson studentëve s
- Shtuar 1 vit mė parė


»Barazia gjinore vlerë themelore kulturore,lodrat me gjini neutrale të fëmijëve - Shqiptarja.com

Kur bëni pazar gjatë pushimeve të festave të fundvitit, a do t´i blinit vajzës suaj një pistoletë lodër? Ose djalit një kukull? Shitës suedez&eu
- Shtuar 2 vite mė parė


»Fokus/ Zonja e Hekurt, Margaret Theēer kap pėrsėri titujt e faqes sė parė nė Britani - Gazeta 55

21-01-2012 / Nga Siobhan Courtney Baronesha Margaret Theçer (Thatcher) është përsëri në qendër të vëmendjes, pas daljes së filmit &ldquo
- Shtuar 3 vite mė parė»Presidenti Topi apelon pėr mė tepėr angazhim tė grave nė vendimmarrje   - Presidenca

8 mars 2011 Presidenti i Republikės, Prof. Dr. Bamir Topi, me rastin e 100-vjetorit tė Ditės Ndėrkombėtare tė Gruas priti sot nė mjediset e Presidencės dyzet zonja dhe zonjusha tė pėrzgjedhu
- Shtuar 4 vite mė parė


»Tragjedia ne Ballsh-Tepelene zbardhen shkaqet 1 2 3 4 5 7 vota e marte - Alsat

Zbardhen shkaqet e aksidentit tragjik te mbremjes se te henes qe u mori jeten 9 personave dhe la te plagosur dhjetra te tjere. Ekspertet qe kane kqyrur per ore te tera vendin e ngjarjes kane nxjerre s
- Shtuar 4 vite mė parė


»30 e grave ne zgjedhjet vendore OSBE Sanksione per shkelje te kodit - Alsat

Te gjitha partite politike duhet te zbatojne kuoten 30 te perfshirjes se grave ne listat zgjedhore. Duhet te ndiqen sanksione me te rrepta per keto subjekte pasi zgjedhjet vendore jane vetem disa muaj
- Shtuar 4 vite mė parė


»FJALA E PRESIDENTIT TOPI ne Debatin e Pergjithshem te Sesionit te 65-te te Asamblese se Pergjithshme te Kombeve te Bashkuara. - Presidenca

23 shtator 2010 Zoti President Te nderuar Shkelqesi Zonja dhe Zoterinj Eshte nje nder i vecante per mua ti drejtohem sot Sesionit te 65-te te Asamblese se Pergjithshme te Ko
- Shtuar 4 vite mė parė


»Befas “specialiste” tė gjithēkaje! - Panorama

Befas femrat flasin pėr futbollin, janė bėrė specialiste, sidomos nėse janė edhe politikane. Pėr tė zbutur habinė e atyre qė janė befasuar po kaq sa ne, kemi pyetur drejtuesin e emisionit nė N
- Shtuar 5 vite mė parė


»Grate me pak para, nuk kane poste drejtuese - Koha Jonë

Sonila Isaku Femrat ne Shqiperi pavaresisht se jane me te shkolluara dhe kryejne me shume arsim, perseri mbeten me pak te paguara, apo shume pak prej institucioneve drejtohen prej tyre. Ky fakt esht
- Shtuar 5 vite mė parė


»Barazia gjinore, deputet femra braktisin konferencėn - Shekulli

Dje u zhvillua Konferenca Kombėtare "Pėrballja me Stereotipet Gjinore". Deputetet e majta dhe tė djathta braktisin konferencėn, acarohen femrat Pėrfaqėsues tė qeverisė shqiptare, s
- Shtuar 5 vite mė parė


»Steriotipet Gjinore - News of Albania

Fjala steriotip ėshtė pėrdorur fillimisht nė shtypshkrim dhe i referohej kopjes sė njė vule printimi, dhe qė fjalė pėr fjalė do tė thotė imazh i pėrjetėsuar pa ndryshim
- Shtuar 5 vite mė parė


»Berisha: Qeveria kundr stereotipeve gjinore - Top Channel

Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se qeveria ėshtė e angazhuar qė tė luftojė stereotipin e pabarazisė gjinore qė ekziston nė Shqipėri. Duke folur nė njė konferencė tė zhvilluar nė lidhje me pabar
- Shtuar 5 vite mė parė


»Berisha-Bosch: Duhet barazi gjinore - Ora News

Nė konferencėn "Sfidat dhe stereotipet gjinore" kryeministri Sali Berisha dhe ambasadori i OSBE-sė, Robert Bosch kanė apeluar pėr barazi gjinore, inkurajim tė grave nė pėrfaqėsimin politik, por edhe
- Shtuar 5 vite mė parė


»Dhuna nė familje, Ksera euforik, reagon Berisha: Ligji, ende larg zbatimit - News of Albania

Tiranė, 3 Qershor, NOA, Blerina Ahmetaj - Shqipėria shėnon ende shifra tė larta tė dhunės dhe krimit nė familje. Kryemi
- Shtuar 5 vite mė parė


»Bosch: Tė pėrmirėsohet ligji pėr barazinė gjinore - News of Albania

Tiranė, 3 Qershor, NOA Update Roli i gruas nė shoqėri ėshtė shumė mė i madh, nė tre sektorė ėshtė mė i pėrhapur roli i gruas, nė ekonomi, administratė, pa harruar edhe rolin e
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kryeministri: Ska gjė mė tė keqe se krimi nė familje apo dhuna ndaj gruas - News of Albania

Tiranė, 3 Qershor, NOA Update Nuk ka gjė mė tė keqe se krimi nė familje apo dhuna ndaj gruas, ndaj duhet tė bėhet ēėshtė e mundur pėr parandalimin e tyre.
- Shtuar 5 vite mė parė


»Berisha: Gratė fitojnė 35 % mė pak se burrat - News of Albania

Tiranė, 3 Qershor, NOA Update - Roli dhe kontributi i grave dhe vajzave nė shoqėri ėshtė i pazėvendėsueshėm, por ėshtė fakt se tė ardhurat qė ato sigurojnė nga puna e tyre janė
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 24 ->24 0 total_found -> total_found 1 24 ->24 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 stereotipet ->stereotipet 0 docs[0] -> docs[0] 1 157 ->157 0 hits[0] -> hits[0] 1 177 ->177 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 gjinore ->gjinore 0 docs[1] -> docs[1] 1 2618 ->2618 0 hits[1] -> hits[1] 1 4913 ->4913

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos