Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Studim"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Tre arsye te mira per te pire kafe - News of Albania

Transmetuar me 24102014 - 0746 Kafja eshte pija me e konsumuar ne bote pas ujit dhe nje prej produkteve me shume te studiuar nga shkenca Per gjithe ata person
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Gjiknuri Studim gjeo-sizmik zonave te paeksploruara shfrytezim rezervave te naftes - News of Albania

Oslo 24 tetor 2014 NOAal- Ministri i Energjise dhe Industrise Damian Gjiknuri zhvilloi nje vizite dy ditore ne Norvegji ku u prit nga Ministri i Naftes dhe Energjise Tord Lienbr br Mes dy ministrave
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Arsyeja qe e kthen ambientin e shtepise si ne qytetet me te ndotura ne bote - News of Albania

Transmetuar me 24102014 - 0916 Te jetosh ne nje shtepi me nje person duhanpires eshte njelloj si te jetosh ne nje prej qyteteve me te ndotura ne bote si Pekin
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Lojėrat 3D ndikojnė negativisht nė emocionet e tona - Gazeta Start

Teknologjia e sotme 3D mund ti bėjė lojėrat mė interesante, por nga ana tjetėr i bėn ata qė luajnė tė jenė mė tė inatosur e tė egėr, shkr
- Shtuar 1 ditė mė parė


»4 gjera qe nuk i dini per kafene - News of Albania

Transmetuar me 24102014 - 1242 -Vendi ku pihet me shume kafe eshte Finlanda ku nje njeri pi mesatarisht 12 kilograme kafe Ndersa vendi qe konsumon me pak kafe
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Bajram Kosumi krijojë profilin e artikuluar prej mendimtari dhe politikani - IndeksiOnline

Bajram Kosumi ka një krijimtari të pasur e të bujshme. Ai të premtën do e shpalos krijimtarinë e tij në kuadër të Panairit të Librit. Për
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Nuk duhet tė kemi iluzione se nga shtazėt mund tė krijojmė njerėz - Gazeta 55

Takimi futbollistik i turpit nė Beograd ndėrmjet Serbisė dhe Shqipėrisė, me arsye ngjalli reagime ndėr mė tė ndryshmet jo vetėm nė Serbi dhe Shqipėri, por edhe ne E
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Transplantimi i qelizave ndihmon tė paralizuarin tė ecė - Zėri i Amerikės

Njė ekip ndėrkombėtar studiuesish po e quan njė "arritje tė madhe" suksesin e njė procedure pėr transplantimin e qelizave qė ndihmoi njė burrė tė paralizuar tė ecte pėrsėri. At
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Nėse jeni 40 vjeēe dhe doni fėmijė, lidhuni me djem tė rinj - Ora News

Tė lidhesh me njė djalė tė ri dhe tė pashėm nuk e shton jo vetėm konfidencėn e femrave, por kjo mund tė shtojė mundėsinė pėr tė bėrė njė fėmijė gjithashtu. Sipas doktorėve, nėse njė femėr mb
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Produktet e pastrimit ndikojne ne jeten seksuale - Klan TV

0 brbr brbrKimikatet qe gjenden ne produktet e pastrimit ulin deshiren per te kryer marredhenie seksualebr Ky ka qene perfundimi i studimit te paraqitur ne takimin vjetor ne Haeaii nga Shoqeria Ameri
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Dritat sa behet fatura me cmimin e ri - Panorama

e Enjte 23 Tetor 20141208 pm Kryeministri e konfirmoi dje do te hiqet fasha e mbrojtur prej 300 kilovatesh ne cmimin e ri te energjise Ky ishte konfirmimi ne rangun me te larte pa
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Kredite bankat dhe qeveria - Panorama

e Enjte 23 Tetor 20141157 am JORIDA TABAKUbrbrĀ Ā  Institucionet publike qe merren me prodhimin e dokumenteve zyrtare kane dy funksione kryesore Se pari ato sherbejne si orientim
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Transplantimi i qelizave ndihmon të paralizuarin të ecë - BalkanWeb

Një ekip ndërkombëtar studiuesish po e quan një “arritje të madhe” suksesin e një procedure për transplantimin e qelizave që ndihmoi një burr&e
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Metropolitan Tirana cel vitin e ri akademik - Panorama

e Marte 21 Tetor 20141327 pm Dekani i Ekonomikut Salaj Pse zgjodha Metropolitan pas La Sapienzabr brDekani i Fakultetit Ekonomik te SHLUP brĀ Ā  Ā Universiteti Metropolitan Tirana
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Komunikimi sekreti per nje martese te lumtur - Klan TV

0 brbr SSSAbrASS brbrNese jeni ne fazen kur marredhenia juaj po kalon nje ngerc dhe mendoni se zgjidhja eshte te kaloni momente intime me partnerin jeni gabuarbrbr brbrE vetmja zgjidhje per te kaluar
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Stina kur lindim ndikon ne humorin tone - Klan TV

0 brbr SSSAbrASS brbrStudimet kane zbuluar se humori dhe personaliteti juaj influencohet nga dita ne te cilen ju keni lindurbrbr brbrNje ekip shkencetaresh ne nje universitet ne Hungari kane zbuluar
- Shtuar 4 ditė mė parė


»De Rada dhe perkthimi i pare i Dantes ne shqip - Panorama

e Merkure 22 Tetor 20141207 pm MOIKOM ZEQObrbrĀ Ā  Poeti arberesh i pari qe botoi shqiperimin e Luigji LorekiobrbrSMe perpara gjithe poeteve shqiptare ne perzgjedhjen e stilit dhe
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Vdes legjenda e gazetarisė amerikane, Ben Bradlee - Zėri i Amerikės

Gazetaria amerikane humbi njėrin prej pėrfaqėsuesve tė saj mė tė njohur, Ben Bradlee, ish-kryeredaktorin legjendar tė Washington Postit. Bradlee do tė kujtohet sidomos pėr mbul
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Himarė, gjykata vendos arrest me burg pėr drejtorin e Zyrės sė Urbanistikės - BalkanWeb

VLORE – Gjykata e Vlorės vendosi masėn e sigurisė “arrest me burg” pėr drejtorin e Zyrės sė Urbanistikės nė Bashkinė Himarė. Nikollaq Capi akuzohet pėr dhėnien e disa lejeve ndėrtimi
- Shtuar 4 ditė mė parė


»ISHP: 19.5% e 15-vjeçarëve bëjnë seks, dominojnë djemtë - BalkanWeb

TIRANE - Rreth 19.5% e adoleshentëve të moshës 15 vjeç që ndjekin shkollën, raportojnë se kanë kryer marrëdhënie seksuale, ndërkohë që
- Shtuar 5 ditė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 9863 ->9863 0 time -> time 1 0.007 ->0.007 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 studim ->studim 0 docs[0] -> docs[0] 1 9863 ->9863 0 hits[0] -> hits[0] 1 13701 ->13701

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos