Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Tanjug"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Gjuriq: 10 deputetët tanë në Kosovë, vlejnë sa 50! - IndeksiOnline

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka deklaruar sot se është e papranueshme pjesëmarrja e serbëve në Qeveri
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Rusja Guskova shokon serbët: Serbia do ta njoh Kosovën kjo është e qartë - IndeksiOnline

Historiania ruse, Jelena Guskova, ka thënë se Serbia nuk është fajtor për shpërthimin e luftës së parë botërore. Ka “burime që thon
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Me pasaportë të Kosovës udhëtohet edhe nga aeroporti i Beogradit - BalkanWeb

Grupet punues të Prishtinës dhe Beogradit kanë arritur marrëveshje për lirinë e lëvizjes që ka të bëjë me aeroportin Nikolla Teslla në Beogr
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Fatmir Sheholli “sekser” i AAK-së me Listën Srpska - IndeksiOnline

Gazetari dhe analisti politik, Fatmir Sheholli, mësohet se është njëri prej ndërmjetësuesve kryesorë ndërmjet AAK-së dhe Srpska-s dhe promovuesi m&
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Të shtëna me armë zjarri në Mitrovicën veriore, një i vdekur një i plagosur - BalkanWeb

Të shtëna me armë zjarri në veri të Mitrovicës, në një lokal në fshatin Leshak, si pasojë e të cilave një i ri i nacionalitetit serb, M. Vul
- Shtuar 1 javė mė parė


»ā€‹Gjuriq: Kosova s'ka ndikim në integrimin evropian të Serbisë - IndeksiOnline

Delegacioni nga Beogradi në krye me shefin e Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq, do të bisedojë sot në Bruksel me përfaqësuesit e Unionit Evropian (UE
- Shtuar 3 javė mė parė


»Gjendet në Amsterdam mjeku i “Medicus”-it, Jusuf Sonmez - IndeksiOnline

Prokuroria serbe për krime lufte i ka dhënë informacione prokurorit të EULEX-it, Johnathan Ratel për mjekun turk, Jusuf Sonmez, pasi që ai është lokaliz
- Shtuar 3 javė mė parė


»Të shtëna në kufi mes Kosovëse Serbisë, vritet një shqiptar - Shqiptarja.com

Një shqiptar është vrarë dhe një tjetër është plagosur kufirin Kosovë-Serbi. Sipas mediave kosovare emri i viktimës është Fatmir Mehmeti nga
- Shtuar 4 javė mė parė


»Versioni serb se si u vra pjestari i xhandarmërisë serbe - IndeksiOnline

Sipas Tanjugut, Stevan Sindjelic është plagosur të enjten rreth orës 03:00, jo shumë larg ngapika kufitare në Merdare. Pas përleshje që
- Shtuar 4 javė mė parė


»Serbia shton forcat policore në kufi me Kosovën - IndeksiOnline

Ministri serb i Punëve ë Brendshme Nebojsha Stefanoviq pas vdekjes së pjesëtarit të xhandarmërisë nga plagët e marra afër kufirit me Kosovën,
- Shtuar 4 javė mė parė


»Këto 5 shtete kanë gjasa më të mëdha ta fitojnë Luftën e Tretë Botërore (FOTO) - IndeksiOnline

Situata në botë aspak nuk është më e mirë sesa para fillimit të Luftës së Dytë botërore. Kur e kemi parasysh, marrë
- Shtuar 5 javė mė parė


»Clint Williamson: Kemi punuar paanshëm - IndeksiOnline

Clint Williamson, tashmë ish –kryeprokurori i Taskë Forcës së BE’së që i ka hetuar pohimet për trafikim me organe në Kosovë ka th&eum
- Shtuar 5 javė mė parė


»Llazoviqit dhe Vujaçiqit nga një muaj paraburgim - IndeksiOnline

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka caktuar sot masën prej një muaji paraburgimi për Aleksandar Llazoviqin dhe Nebojsha Vujaçiqin, lidhur me rastin që udh&eu
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Deshperimi i Karla del Pontes - Panorama

e Enjte 14 Gusht 20141200 pm p classwp-caption-text Leonidha MertiriSSSAbrASSLEONIDHA MRTIRIbrbrSSSAbrASSĀ  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā Keto dite mediat serbe kane shprehur deshperimin e gr
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ambasadori britanik,Cliff:Zgjedhjet ereja nuk janë në interes të Kosovës - Shqiptarja.com

TIRANË - Ambasadori britanik Ian Cliff, ka thënë se është i bindur që për qytetarët në Kosovë nuk është me interes të organizohen zgjed
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Cliff: Zgjedhjet e reja nuk janë në interes të Kosovës - IndeksiOnline

Ambasadori britanik në Kosove, Ian Cliff, ka thënë se është i bindur që për qytetarët në Kosovë nuk është me interes të organiz
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Gjuriq: Serbia garanton për Oliver Ivanoviqin - IndeksiOnline

Serbia është e gatshme të japë të gjitha garancitë juridike për mbrojtjen në liri të Olivera Ivanoviqit, ka thënë për Tanjug drejtor
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Cliff: Të rinjtë shqiptarë ta kuptojnë se terrorizmi nuk ka lidhje me islam - IndeksiOnline

Ambasadori britanik në Kosovë, Ian Cliff e ka përshendetur aksionin e policisë së Kosovës në të cilin u arrestuan 40 persona të dyshuar për ek
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kërcënimi i Vuçiqit zbatohet në praktikë, fillon shkyçja e rrymës për shqiptarët - IndeksiOnline

Në 13 lokacione në Vranjë, Bujanovc, Preshevë dhe në Terrnovcin e Madh, Elektrodistribucioni i Serbisë (EPS) me asistim të policisë, ka filluar shky&cce
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Mediat serbe: Edhe Thaçi në bankën e të akuzuarve? - BalkanWeb

PRISHTINE- Mediat serbe, duke komentuar raportin e djeshëm të prokurorit amerikan Clint Williamson, konsiderojnë se edhe Hashim Thaçi është njëri nga ish udhë
- Shtuar 2 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 657 ->657 0 total_found -> total_found 1 657 ->657 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 tanjug ->tanjug 0 docs[0] -> docs[0] 1 657 ->657 0 hits[0] -> hits[0] 1 731 ->731

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos