Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Teatri Boteror"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»8220Hamleti8221 ben xhiron e botes - Vizion Plus

Dilema e famshme shekspiriane te rrosh a te mos rrosh zbret ne sallen e Teatrit Kombetar ne Tirane Hamleti ka nisur keshtu xhiron e botes Tirana te shtunen ne mbremje ka qene destinacioni i ra
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Tete virtuoze sjellin ne Tirane gjenite e muzikes klasike Albert Vataj - Koha Jonë

Ata jane tete instrumentiste, te gjithe te famshem dhe virtuoze. Sejcili eshte identitet i patjetersueshem kontributi estetik i muzikes. Sekush nga ata eshte pjese e rendesishme e orkestrave te mirenj
- Shtuar 1 vit mė parė


»Fituesi i konkursit Katarina Josipi shpallet me 9 nentor - Shekulli

pFituesit e konkursit per dramen shqipe Katarina Josipi per kete vit do te ndahen me 9 nentor te ketij viti ne ditelindjen e Katarina Josipit Jane 44 tekste te autoreve te ndryshem qe deri me tani jan
- Shtuar 1 vit mė parė


»Teatri Kombetar, “sofra” qe mbledh 40 teatro boteror Izaura Ndoj - Koha Jonë

Teatri Kombetar ne kete fillim viti, eshte shnderruar si institucioni fatsjelles per projektet teatrale dhe aktoret shqiptare. Qe ne ditet e para te janarit dyert e TK, u celen per audicionet e shfaqj
- Shtuar 2 vite mė parė


»Jubileu, "Skenderbeu" i Vivaldit dhe dyptik muzikor ne TKOB Izaura Ndoj - Koha Jonë

Ne kuader te 100-vjetorit te Pavaresise, Teatri Kombetar i Operes dhe Baletit, ne repertorin e tij do te sjelle premiere, opera shqiptare dhe te huaja. Per here te pare dy krijime te rendesishme te mu
- Shtuar 3 vite mė parė


»Shuhet artisti bazal i skenes, Agron Aliaj - Koha Jonë

Shuhet ne moshen 79-vjecare, dy muaj pasi u aksidentua ne qender te Tiranes, koreografi i njohur, ish-udheheqesi artistik i disa shfaqjeve ne Teatrin e Operes dhe Baletit, Agron Aliaj. Ngjarja
- Shtuar 3 vite mė parė


»Intervista e fundit e mjeshtrit Agron Aliaj per "Koha Jone" - Koha Jonë

Pasioni dhe perkushtimi per punen nuk e ndanin asnjemoment nga salla e Teatrit te Operas dhe Baletit. Edhe pse sihte 78 vjec mjeshteri Agron Aliaj i perkushtohej me shpirt punes se tij per te sjelle s
- Shtuar 3 vite mė parė


»"Henri VI", trilogjia shekspiriane, premiere ne Teatrin Kombetar - Koha Jonë

Fundi i prillit ne Teatrin Kombetar do te finalizohet me premieren e pjeses se dyte te trilogjise "Henri VI" te Shekspirit, e cila ne maj do te rrugetoje drejt Londres. Ne rolet kryesore interpretojne
- Shtuar 3 vite mė parė


»Festivali Boteror i Shekspirit - ABC News

Sapo kanë përfunduar provat e tavolinës për premierën “Henri i IV”, e cila do të përfaqësojë Teatrin Kombëtar shqiptar në Festivalin
- Shtuar 3 vite mė parė


»Tom Bird: Teatri Kombetar do te flase shqip ne "Globus" Izaura Ndoj - Koha Jonë

Teatri Kombetar do te marre pjese per here te pare ne historikun e tij 70-vjecar ne nje Festival Boteror te Teatrit. Trupa teatrale shqiptare do te debutoje ne "Globus Theater" ne Festivalin Boteror t
- Shtuar 3 vite mė parė


»TKOB Po eshte dhene koncert per kardiologet - Shqiptarja.com

TIRANE- Akuzat per neperkembjen e artisteve ne Teatrin Kombetar te Operas dhe baletit marrin pergjigje nga TKOB. Koncert para tre mjekeve kardiologe Po eshte e vertete Ja edhe emrat e solisteve qe kan
- Shtuar 3 vite mė parė


»Zhizeli shqiptar i Agron Aliajt - Gazeta Mapo

Rexhep Demetja Keto dite ne skenen e Teatrit te Operas dhe Baletit u shfaq me sukses nje nga veprat me te shquara te repertorit klasik boteror baleti Zhizel me libret t
- Shtuar 3 vite mė parė


»Nata franceze sjell hitet e dashurise ne TV Klan - Koha Jonë

"Kenget e Shekullit", emocionet e shume brezave ne nje nate te vetme Superspektakli "Kenget e Shekullit" shenoi nje tjeter sukses te jashtezakonshem mbremjen e se shtunes ne Teatrin e Televizi
- Shtuar 3 vite mė parė


»Drita Pelingu: Cfare rrefej ne ditarin qe mbaje prej 66 vjetesh Izaura Ndoj - Koha Jonë

Betimit per t'iu rikthyer serish skenes, ajo vazhdon ta mbaje me fanatizem, pavaresisht se ajo nuk i thote dot jo shume ofertave qe regjisoret i bejne. Ditari eshte pjesa e pandashme e saj per 66 vite
- Shtuar 3 vite mė parė


»Surprizat pafund qe ofron Tv Klan ne sezonin e ri Yllka Selita & Izaura Ndoj - Koha Jonë

Keto dite pritet te nise sezoni i ri ne televizionin kombetar Klan. Lexuesit e "Koha Jone" jane te interesuar te dine sa me shume mbi strukturen programore me ndryshimet e saj dhe risite qe do te sjel
- Shtuar 4 vite mė parė


»"Traviata", historia e kurtizanes qe flet shqip Izaura Ndoj - Koha Jonë

Historia e kurtizanes me nje fisnik eshte ngjitur mbreme ne Teatrin "Metropol". Nje nga operat me popullore italiane dhe nje nga me te njohurat e kompozitorit Giuseppe Verdi, eshte ngjitur per here te
- Shtuar 4 vite mė parė


»Don Carlos sonte ne T.O.B. - Shekulli

Vlerat e vepres vendi qe ze ne historikun e muzikes operistike dhe ambicia e Teatrit te Operes per te rritur cilesine e veprave qe shfaq sjellin sonte ne Tirane operen Don Carlos 1867 me muzike te
- Shtuar 4 vite mė parė


»Teatri me Presidentin - Shekulli

Nje pjese e politikes kosovare ka paralajmeruar se mund te perserise proceduarat parlamentare duke tentuar ta ribeje Behgjet Pacollin perseri President. Ne kete kontekst partia e Pacollit ka deklar
- Shtuar 4 vite mė parė


»Tu tregoj shqiptareve kercimin e kaloresve - Gazeta Standard

Romeo dhe Zhuljeta nje nga titujt me te medhenj te gjithe teatrove boterore do te ngjitet si balet sot ne Teatrin Kombetar te Operes dhe Baletit. Koreografi bullgar Peter Lukanov eshte ftuar p
- Shtuar 4 vite mė parė


»Niada Saliasi Une edhe nje e cmendur edhe tullace - Gazeta Standard

Intervista/ Aktorja qe nuk ngurron te luaje skena erotike kesaj radhe ne rolin e se shpenguares Koko ne komedine Salla e banjes flet per personazhin e enderruar ne karrieren e saj
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 36 ->36 0 total_found -> total_found 1 36 ->36 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 teatri ->teatri 0 docs[0] -> docs[0] 1 4712 ->4712 0 hits[0] -> hits[0] 1 9131 ->9131 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 boteror ->boteror 0 docs[1] -> docs[1] 1 3202 ->3202 0 hits[1] -> hits[1] 1 4182 ->4182

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos