Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Teatrot"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»SHATK: Politika tė mbrapshta nė krye tė Teatrit e Ministrisė sė Kulturės - Kosova Live 360

Bordi Ekzekutiv i Shoqatės sė Artistėve tė Teatrit tė Kosovės (SHATK), nėpėrmjet njė komunikate pėr medie, vlerėson se mosmarrėveshjet e krijuara tash sė voni, ndėrmjet T
- Shtuar 4 ditė mė parė»Dy shfaqje teatrore tė jashtėligjshme nė TKK - Kosova Live 360

Dy shfaqje kanė filluar tė mbajnė provat nė Teatrin Kombėtar tė Kosovės, pėrkundėr faktit qė nuk janė miratuar nga tė gjithė anėtarėt e Kėshillit Drejtues tė TKK-sė.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kryeministri Thaēi: Bashkėpunimi dhe komunikimi kulturor - njė nga ēelėsat kryesorė pėr tė hapur dyert e Evropės pėr Kosovėn dhe - Kryeministria e Kosoves

Prishtinė, 3 tetor 2014 I nderuar ministėr Krasniqi,Tė nderuar zėvendėsministra,Tė nderuar tė pranishėm, Sot pėr mua ėshtė njė kėnaqėsi e veēant
- Shtuar 4 javė mė parė


»Hervin uli Teatri kalendar nga tetori ne maj dhe ngrohje - Panorama

e Merkure 1 Tetor 20141409 pm p classwp-caption-text Drejtori i Teatrit Kombetar Hervin ulibrbrU prezantuan dje veprat qe do te ngjiten ne skenen e TKbrbrNese vepra e Arben Kumbar
- Shtuar 4 javė mė parė


»Efraim Shefki Gashi, fatii keq i aktorit nė diktaturė - Shqiptarja.com

TIRANE - Njė njeri qė unė nuk kam qejf me ia pėrmendė emnin pėr arsye tė  lidhjes sė afėrme familjare, mė thoshte se aktorėt prej veti kanė diēka tragjike. Arti qė prodhojnė, āsht i ndėrtuem drejtpėrs
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kico Londo: Ja si do jetë Teatri Eksperimental - BalkanWeb

TIRANE-Teatër Oratorie, Teatër për Fëmijë, për Adoleshentë e për artistë, një laborator arti ku ndërsa një palë eksperimenton, një
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Saimir Pirgu: Kontratat e Teatrit të Operës të nevojshme, por u politizuan - BalkanWeb

Nëse duhet ta përshkruash me pak fjalë, ai është i thjeshtë, i këndshëm dhe i suksesshëm. Ah, dhe gjithëherë i qeshur. Ky është Saimir
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Louis de Funčs, mjeshtri qė bėri botėn tė qeshė - Gazeta Shqip

Profil / 100-vjetori i lindjes Mashtruesit, kurnacėt, borgjezėt e vegjėl dhe nevrikėt ishin specialiteti i tij, pasi askush nuk i luante dot ata me aq shpirt e humor sa ai. Pėr ad
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Spektakël në Apolloni, specialistët kundër: Është dhunim i monumentit - BalkanWeb

Ngritja e disa skelave e strukturave metalike në Apolloni ka shqetësuar jo pak opinionin publik këto ditë. Ndërsa pardje Ministria e Kulturës dërgoi një grup in
- Shtuar 4 muaj mė parė»Këta anti-reformatorë cinikë të arsimit të lartë - BalkanWeb

Debati mbi reformimin e arsimit të lartë ka dominuar javët e fundit hapësirën publike dhe vëmendjen mediatike në vendin tonë. Për vetë rëndë
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Suedia: Shpresojmė qė opozita tė pėrfshihet nė reformėn territoriale - BalkanWeb

Patrik Svensson, i Ngarkuari me Punė nė ambasadėn e Suedisė nė Tiranė, mendon se Raport-Progresi i Bashkimit Europian ishte njė mesazh i qartė ndaj Kėshillit Europian pėr t’i dhėnė Shqipėrisė st
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Suedia: Shpresojmë që opozita të përfshihet në reformën territoriale - BalkanWeb

Patrik Svensson, i Ngarkuari me Punë në ambasadën e Suedisë në Tiranë, mendon se Raport-Progresi i Bashkimit Europian ishte një mesazh i qartë ndaj Këshill
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Shkencëtari, këshillon Anglinë me formulë - IndeksiOnline

Një nga shkencëtarët më të njohur në botë, Stefen Hauking, i ka dhënë këshillat e tij Anglisë për në kampionatin botëror B
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Dashuria e ēmendur e vajzės sėgjeneralit rus pėr M. Xhemalin - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit 12 Maj 1924 9 prill 1992 Austri Finlanda Kina Poloni E kanė cilėsuar ndėr vitet qė jetoi e kėndoi
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Tė jesh a tė mos jesh i ndershėm! - Tirana Observer

Nga Miho Gjini
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Artistët austriakë japin koncertsimfonik në Tiranë - Shqiptarja.com

TIRANE- Dy artistë të mirënjohur austriakë, dirigjenti Konstantin Ilievsky dhe violinisti Daniel Auner, do të japin në Tiranë një koncert simfonik. Koncert
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Kumbaro: Arkivi i Filmit, shqetësim i madh - BalkanWeb

TIRANE-Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, ndodhet këto ditë për një vizitë në SHBA, e ftuar nga Presidenti i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Teatri i Shekspirit nė Londėrdy vjet aventurame “Hamletin” - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit http://globetoglobe.shakespearesglobe.com/hamlet/the-map TIRANE- Me rastin e 450-vjetorit tė lindj
- Shtuar 6 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 665 ->665 0 total_found -> total_found 1 665 ->665 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 teatrot ->teatrot 0 docs[0] -> docs[0] 1 665 ->665 0 hits[0] -> hits[0] 1 833 ->833

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos