Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Temperatura Shqiperi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Zoti Minister na mungon konservimi muzeal - Gazeta Standard

Leter e hapur Ministrit te Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve zotit Ferdinand Xhaferaj - Deri tani mungon nje hallke ose me mire nje post teper i rendesishem qe siguron trashegimine e kultures m
- Shtuar 4 vite mė parė


»Intervista televizive e Trebickes para vdekjes - Shekulli

Ne intervisten televizive para vdekjes Trebicka akuzoi Ministrin e Mbrojtes dhe drejtorin e MEICO-s se debuan kompanine amerikane per te sjelle nje kompani qipriote qe perfaqesohej nga Mih
- Shtuar 4 vite mė parė


»Canaj fut Shkumbinin ne kaos trajneri imiton presidentin - Albania

Agim Canaj dha doreheqjen si trajneri i Shkumbinit pas 11 javesh ne drejtimi e peqinasve. Ish-tekniku pasoi Mirel Josen ndersa ky i fundit u shkarkua nga ish-presidenti Ylli Ndroqi per rezult
- Shtuar 4 vite mė parė


»Sezoni turistik nis plazhi ne Durres 1 2 3 4 5 5 vota e diel 02 maj 2 - Alsat

Sezoni turistik i ketij viti nuk ka nisur ende por megjithate plazhi i Durresit ka pritur kete fundjave mjaft pushues. Edhe pse Tirana eshte e ngarkuar nga atmosfera politike kryeqytetasit por jo vete
- Shtuar 5 vite mė parė


»Gjethet zune te zverdhen - BalkanWeb

TIRANE - Periudhen menjehere pas ekuinoksit te vjeshtes qe neper kalendare fi ksohet me 23 Shtatorin e cdo viti zakonisht njerezit jane mesuar ta shprehin me fjalet Gjethet zune te zverdhen. Kuptimi m
- Shtuar 5 vite mė parė


»Njerez qe djegin libra - Gazeta 55

14-09-2010 / Nga Lavdrim Lita Letra vjen nga pemet e dini apo jo Prandaj disave u ka hipur terezia ti perdorin si dru per zjarr simbolik vec per te kenaqur egon e tyre te shthurur. Njeri p
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kriza e librit bie numri i shitjeve 1 2 3 4 5 1 vote e marte 04 maj 2 - Alsat

Krahasuar me nje vit me pare shitja e librave ka rene ndjeshem. Kete e deklarojne librashitesit ne kryeqyet. Pavaresisht kesaj romanet roze dhe triller duket se jane me te preferuarit per lexuesit e r
- Shtuar 5 vite mė parė


»Atmosfere elektrizuese stadiumi i tejmbushur - Panorama

Ketu eshte akomoduar skuadra jone perfaqesuese prej dites se djeshme ashtu sikunder edhe ajo rumune. Por nese per vendasit ky qytet me klimen dhe vecantine e tij nuk perben ndonje risi apo problem
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kodiket saga per ruajtjen e tyre 1 2 3 4 5 3 vota e marte 04 maj 2010 - Alsat

Nje thesar nuk mund te quhet i tille per sa kohe nuk behet i njohur per publikun....keshtu e nis vleresimin e saj per doreshkrimet bizantine dhe kodiket e lashte Nevila Nika..drejtoresha e arkivit qen
- Shtuar 5 vite mė parė


»Amerika qeteson boten Nuk do te lejojme krize per cmimin e bukes - Albania

Nje lajm i mire vjen nga Amerika Nuk do te kete rritje te cmimit te bukes. Ne kete menyre Shtetet e Bashkuara jane munduar qe te qetesojne te gjithe opinionin boteror te trembu
- Shtuar 5 vite mė parė


»Shtrenjtimi i bukes ja si abuzojne tregtaret me cmimin e miellit - Albania

Pretendojne se u eshte shtrenjtuar lenda e pare por ne fakt e gjitha kjo eshte nje mashtrim i sajuar. Ky eshte rezultati i aksioneve te dy diteve te fundit te zhvilluara nga Drejtoria e
- Shtuar 5 vite mė parė


»Felini vjen ne Shqiperi. La dolce vita ne sallen Nene Tereza 1 2 3 4 5 1 vote - Alsat

Eshte shpallur nga Instituti Italian i Kultures java e kineastit te njohur italian Federico Felini. Ne 50-vjetorin e filmit ldquoLa dolce vitardquo i njohur ne te gjithe boten dhe i transformuar ne si
- Shtuar 5 vite mė parė


»Projekti per Beratin shmang rrezikun 1 2 3 4 5 3 vota e hene 03 maj 2 - Alsat

Nje nga problemet me te medha e me rrezik te larte per popullsine ne lagjen poshte kalase se Beratit do te zgjidhet shpejt fale nje projekti qe synon zgjidhjen perfundimtare te tij. Rreziku permanent
- Shtuar 5 vite mė parė


»'> Qe nesėr i nxehti afrikan mberrin ne Shqiperi - Vizion Plus

Mund t'ju duket se kjo e enjte ka pasur temperatura te larta, por ne te vėrtetė kėto te fundit do te shėnohen nga nesėr. Sipas sinoptikaneve, duke filluar nga e premtja e deri t
- Shtuar 5 vite mė parė


»Prof. Dr. Myftar Barbullushi Konceptet moderne nė mjekimin e infeksioneve urinare - Ballkan

Autori i Lajmit: Denisa Kona Infeksionet urinare konsiderohen ndė infeksionet mė tė shpeshta tė cilat jo vetėm pėrbėjnė njė nga faktorėt mė tė rėndėsishėm tė dėmtimit tė funksionit tė veshkave, por
- Shtuar 5 vite mė parė


»Klandestine per te mesuar - Top Channel

Te ndjekesh shkollen ne Shqiperi shpesh mund te jete nje sakrifice jo e vogel. Kemi pare ne zona te ndryshme te vendit femije qe mesonin ne barrake prej druri, haure lopesh apo edhe godina thuajse te
- Shtuar 5 vite mė parė


»Milo: Topi nuk mund te negocioje mes PD e PS - Koha Jonë

Kryetari i Partise Demokracia Sociale, Paskal Milo, ne nje interviste per gazeten "Koha Jone", eshte shprehur skeptik ne lidhje me deshiren e Presidentit, Bamir Topi, per te negociuar mes paleve polit
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kuqezinjte, zero gola larg Qemal Stafes - Top Channel

Shqiperia zbarkoi ne Suedi dhe menjehere eshte perballur me kushtet e veshtira atmosferike te shtetit nordik. Reshje te dendura debore dhe temperatura shume te uleta, te cilat e veshtir
- Shtuar 6 vite mė parė


»Emigrantet, qetesohet situata ne dogana - Top Channel

Situata ne pikat me te medha te kalimit kufitar qe lidhin Shqiperine me vendet fqinje eshte permiresuar ndjeshem, persa i perket kthimit te emigranteve ne vendet ku punojne dhe jetojne perkohesisht.
- Shtuar 6 vite mė parė


»Gripi i derrit konfirmohen 9 raste te reja - Koha Jonë

Listes se te prekurve nga gripi i derrit i shtohen edhe 9 persona te tjere. Analizat e ardhura mbremjen e djeshme nga Laboratori i References ne Rumani kane treguar se 2 femije edhe 7 te rritur jane
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 59 ->59 0 total_found -> total_found 1 59 ->59 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 temperatura ->temperatura 0 docs[0] -> docs[0] 1 3518 ->3518 0 hits[0] -> hits[0] 1 4854 ->4854 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shqiperi ->shqiperi 0 docs[1] -> docs[1] 1 28328 ->28328 0 hits[1] -> hits[1] 1 49813 ->49813

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos