Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Toponimet"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Djemtë e fshatit tim lozin tavëll - BalkanWeb

Në fshatin tim, Ziçisht, një fshat me emër të madh, jo vetëm sipas meje që e dua dhe më drithërohet shpirti për të tani që jam larg, por d
- Shtuar 3 javė mė parė


»Krenarė pėr ēka ėshtė bėrė nė 300 ditė nga Ministria e Mirėqenies Sociale dhe Rinisė - Keshilli i Ministrave

Fjala e Kryeministrit Rama nė analizėn e 300-ditshit tė Ministrisė sė Mirėqenies Sociale dhe Rinisė: Duke dėgjuar sot,
- Shtuar 4 javė mė parė


»Katolicizmi ne Shqiperi ndikimet ne gjuhe e letersi - Panorama

e Marte 16 Shtator 20141207 pm p classwp-caption-text Nga konferenca shkencore Kisha katolike dhe shqiptaret presin Atin e shenjtebrbrKonference shkencore ne pritje te Papa Franc
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Toponimet, PDIU paralajmėroninterpelancė me Ditmir Bushatin - Shqiptarja.com

Partia pėr Drejtėsi Integrim dhe Unitet do tė thėrrasė nė interpelancė plenare Ministrin e Jashtėm Ditmir Bushati pėr ēėshtjen e toponimeve. Edhe pse PDIU vijon tė qėndrojė nė opozitė, nė kundėrshtim
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Bushati: S'ka veto pėr Shkupin'Ohri' ėshtė kusht i vetė NATO-s - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Nishani: Tė zbatohet plotėsisht 'Ohri' VIDEO TIRANE - Moszbatimi i plotė i marrėveshjes s
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Toponimet, Mustafaraj: Rritet kostoja e dokumeteve, Totozani: Ta paguajė shteti, jo qytetari - BalkanWeb

TIRANĖ- Njė nga emisionet mė tė ndekur nė News 24, ‘Njerėz nė fokus” nis sezonin e ri me njė skenė e sigėl tė re. Moderatorja e kėtij emisioni Ola Bruko edhe nė kėtė sezon tė ri ka vendosu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Toponimet, Mustafaraj: Rritet kostoja e dokumenteve, Totozani: Ta paguajė shteti, jo qytetari - BalkanWeb

TIRANĖ- Njė nga emisionet mė tė ndekur nė News 24, ‘Njerėz nė fokus” nis sezonin e ri me njė skenė e sigėl tė re. Moderatorja e kėtij emisioni Ola Bruko edhe nė kėtė sezon tė ri ka vendosu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Toponimet brenda tetorit perfundon korrigjimi i dokumenteve - Panorama

e Premte 5 Shtator 20141132 am Ministria e Brendshme gjen zgjidhjen per problemin e toponimeve Brenda muajit tetor te ketij viti pritet te perfundojne ndryshimet e nevojshme ne d
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Toponimet, brenda tetorit MB nis korrigjimet e dokumenteve  - Shqiptarja.com

TIRANĖ - Brenda muajit tetor Ministria e Brendshme do tė pėrfundojė ndryshimet nė sistemet e Regjistrit Kombėtar tė Gjendjes Civile dhe Dokumenteve tė Identitetit, pėr korrigjimin e shkrimit tė toponi
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Zgjidhja për toponimet, MB: Ja ndryshimet në pasaportat e shqiptarëve të lindur në Greqi - BalkanWeb

TIRANE- Ministria e Punëve të Brendshme ka nisur nga puna për konkretizimin e ndryshimeve të parashikuara për mënyrën e shkrimit të toponimit në rubrik&eum
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Toponimet,brenda tetorit MB nis korrigjimet, ja ndryshimet  - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANĖ - Brenda muajit tetor Ministria e Brendshme do tė pėrfundojė ndryshimet nė sistemet
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Zgjidhja pėr toponimet, MB: Ja ndryshimet nė pasaportat e shqiptarėve tė lindur nė Greqi - BalkanWeb

TIRANE- Ministria e Punėve tė Brendshme ka nisur nga puna pėr konkretizimin e ndryshimeve tė parashikuara pėr mėnyrėn e shkrimit tė toponimit nė rubrikėn “Vendlindja” nė dokumentet e lėshu
- Shtuar 2 muaj mė parė»Toponimet, nisin korrigjimet, MB ilustron ndryshimet - Gazeta Shqip

Brenda tetorit do tė nisė puna pėr korrigjimin e toponimeve tė vendlindjes pėr fėmijėt e emigrantėve qė jetojnė nė Greqi. Ministria e brendshme ka ilustruar ndryshimet qė do tė pėsojnė tė dhėnat nė
- Shtuar 2 muaj mė parė»Zgjidhja per toponimet - Vizion Plus

brbrPas marreveshjes me Greqine per ceshtjen e toponimeve qeveria shqiptare ka miratuar vendimet qe parashikojne ndryshimin e vendlindjes ne dokumentet e identitetit Ne mbledhjen e 27 gushtit Keshill
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ēėshtja e toponimeve, ndryshimenė pasaportat e emigrantėve - Shqiptarja.com

TIRANE- Qeveria shqiptare me njė vendim tė Kėshillit tė Ministrave datė 27 gusht vendosi tė ndryshojė plotėsimin e rubrikės “Vendlindje” nė Regjistrin Kombėtar tė Gjendjes Civile dhe nė ēe
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Vendimi i qeverise per toponimet - Top Channel

Qeveria shqiptare me një vendim të Këshillit të Ministrave datë 27 gusht vendosi të ndryshojë plotësimin e rubrikës “Vendlindje” në Regjis
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Toponimet certifikatat me emertime greke - Panorama

e Enjte 28 Gusht 20141134 am Ne vijim te zgjidhjes perfundimtare te problemit me toponimet greke ne pasaportat shqiptare qeveria vendosi dje rregullimin e ketij problemi edhe per
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Greqia ndėrhyn pėr ndarjen, Venizelos dhe Bushati pėrplasen pėr Himarėn - Gazeta Shqip

Telefonata Reagojnė ish-ministrat Bumēi dhe Shehu, fajėsojnė Tiranėn pėr situatėn Bushati - Kjo ėshtė njė ēėshtje e brendshme, n
- Shtuar 4 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 527 ->527 0 total_found -> total_found 1 527 ->527 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 toponimet ->toponimet 0 docs[0] -> docs[0] 1 527 ->527 0 hits[0] -> hits[0] 1 805 ->805

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos