Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Tornado"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Cameron i vendosur për marrjen e masave të reja ndaj ISIS-it - BalkanWeb

BRITANI-Kryeministri britani David Cameron theksoi sot vendosmërinë e tij për ndërmarrjen e të gjitha masave të reja të nevojshme kundër xhihadistëve t&eum
- Shtuar 1 javė mė parė


»Greqi, Murgjit në Malin e Shenjtë tronditen nga një tornado i dyfishtë - BalkanWeb

GREQI-Murgjit e manastireve në Malin e Shenjtë në Greqi janë tronditur nga një tornado e dyfishtë që "goditi" orët e fundit rajonin. Dy tornadot përfshin&e
- Shtuar 2 javė mė parė


»Meteorologet Ky dimer do te jete me i ftohti ne shekuj - Panorama

e Enjte 28 Gusht 20141217 pm Kjo vere nuk ishte tamam nje stine e nxehte sic e kemi jetuar cdo vit me temperatura te nxehta e thatesire Perkundrazi muaji korrik ishte pergjithesi
- Shtuar 4 javė mė parė


»Alarm i meterologëve: Ky dimër do të jetë më i ftohti në shekuj - BalkanWeb

Kjo verë nuk ishte tamam një stinë vere sic e kemi jetuar cdo vit, me temperatura të nxehta dhe thatësirë, përkundrazi një korrik më 1 ditë në ja
- Shtuar 4 javė mė parė


»ā€‹Alarm i meteorologëve: Ky dimër do të jetë më i ftohti në shekuj - IndeksiOnline

Kjo verë nuk ishte tamam një stinë vere siç e kemi jetuar çdo vit, me temperatura të nxehta dhe thatësirë, përkundrazi një korrik më
- Shtuar 4 javė mė parė


»Videolajm/Pamjet e gjetjes sė trupittė njė prej pilotėve tė "Tornadove" - Shqiptarja.com

ITALI - Pamjet e para tė gjetjes dhe rekuperimit tė trupit tė njė prej katėr pilotėve italain, qė humbėn jetėn nė incidentin ajror mės dy avionėve luftarak tė tipit Tornado, janė bėrė publike.
- Shtuar 5 javė mė parė


»Itali perplasen dy avione luftarake - Top Channel

Një incident në qiejt e Italisë është shënuar gjatë së martës, ku dy avionë “Tornado” të Aeronautikës Ushtarake janë pë
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Itali, pėrplasen 2 'Tornado' luftarakėnuk dihet fati i katėr pilotėve - Shqiptarja.com

ASKOLI -Dy avionė luftarakė janė pėrplasur nė Itali ndėrsa ishin ngritur nė ajėr si pjesė e njė stėrvitjeje.  Ende nuk dihet se ēfarė ka ndodhur me saktėsi por sipas mediave italiane besohet s
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Perplasen dy avione ushtarak ne Itali - Vizion Plus

brbrDy avione ushtarak tornado te forcave ajrore italiane jane perplasur ne Askoli ndersa po zhvillonin manovra ushtarake Autoritetet konfirmojne se ne bordin e dy mjeteve fluturuese kane qene kater
- Shtuar 1 muaj mė parė»Itali, gjendet mes rrėnojave tė dy avionėve trupi i njė piloti - Ora News

Tirane- Eshtė gjetur trupi i pajetė i njėrit prej pilotėve tė aksidentuar, kur dy avione te llojit tornado u pėrplasen dje nė ajėr. Trupi i karbonizuar u gjet nė zonėn e Tro
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Itali perplasen dy avione ushtarake - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Avioni ngrihet nė fluturim pranė tornados - Ora News

Moti jo i pėrshtatshėm pėr stinėn e verės ka pėrfshirė Anglinė kėto ditė, por kjo nuk ka penguar njė avion me pasagjerė nė bord tė ngrihet nė fluturim. Fotografėt e fiksuar tė kapin shkrepje
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Miley Cyrus del jashtĆ« kontrollit - News of Albania

Transmetuar më 14.08.2014 - 18:14 Miley Cyrus Ć«shtĆ« cilĆ«suar si klientja mĆ« e keqe pasi ajo dhe shoqĆ«ruesit e saj tĆ« turneut kanĆ« shkaktuar njĆ« k
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Franca ndihma ushtarake kurdeve irakene - Top Channel

Franca ka njoftuar se do të dërgojë armë për forcat kurde në mbështetje të betejës së tyre kundër grupit militant Shteti Islamik.
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Evropa shton ndihmën për refugjatët e bllokuar irakianë - Zėri i Amerikės

Evropa po shton ndihmĆ«n pĆ«r mijĆ«ra irakianĆ« qĆ« pĆ«rpiqen t'u shpĆ«tojnĆ« masakrave tĆ« militantĆ«ve tĆ« shtetit islamik nĆ« Irakun verior. Britania dhe Franca hodhĆ
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Shenjat e motit të lig alarmojnë Ballkanin (Video) - IndeksiOnline

Disa vende të Ballkanit janë ngërthyer të mërkurën në shtrëngata të pazakonta dhe vërshime të cilat do të jenë një lajm i
- Shtuar 2 muaj mė parė


»FOTOLAJM/ Ja pse u ndriēua qielli mbrėmė nė mesnatė - Ora News

Pak orė pas mesnatės qielli ėshtė ndriēuar nga njė fashė qė rrezatonte dritė sikur ishte njė orė mėngjesi. Njė pamje e tillė ėshtė parė jo vetėm nga banorėt e kryeqytetit por edhe tė qyteteve tė tj
- Shtuar 2 muaj mė parė


»E pazakontë, tornado në Sarandë (Foto+ Video) - IndeksiOnline

jë ngjarje e pazakontë ka ndodhur para pak minutash në Sarandë, ku një tornado ka lëvizur pranë bregdetit. Nëpër rrjetet sociale ja
- Shtuar 3 muaj mė parė


»SAPO NDODHI/ Tornadoja shfaqet nė plazhin e Sarandės - Ora News

Njė tornado ėshtė shfaqur sot nė plazhin e Sarandės duke habitur banorėt e saj por dhe pushuesit. Pamjet janė publikuar nė Youtube nga vetė banorėt ku duket tornadoja e shfaqur nė det.
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 295 ->295 0 total_found -> total_found 1 295 ->295 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 tornado ->tornado 0 docs[0] -> docs[0] 1 295 ->295 0 hits[0] -> hits[0] 1 493 ->493

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos