Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Traktatin"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ideja e Putinit për rinegocimin e luftës së ftohtë - BalkanWeb

Etapat e mbyllura historike mund të ridiskutohen apo të rishkruhen në tekstet e Historisë. Ato janë të kapërcyera, së bashku me mënyrën si janë z
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Hoxhaj: Traktati me Serbinë në pesë vitet e ardhshme - BalkanWeb

PRISHTINE- Vizita e ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj, në Serbi, vazhdon të jetë e pranishme në shtypin serb. Sot, e përditshmja e njohur Blic
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Enver Hoxhaj ne Beograd Problemet me Serbine i zgjidhim per 3-5 vjet - News of Albania

Transmetuar me 23102014 - 2333 Ministrat Hoxhaj e Ismajli ne Beograd flasin per nevojen e bashkepunimit ekonomik paralelisht me zgjidhjen e ceshtjeve te
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Ruci Te miratohen kerkesat e opozites Rama Kerkohet zhvleresimi i Kuvendit - News of Albania

Transmetuar me 23102014 - 1125 Lajme te lidhuraParlamenti liveĀ  Tirane 23 tetor 2014 NOAal- Kuvendi eshte mbledhur ne srancen e radhe
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kanë një racë, një kulturë, një gjuhë. Po cilët janë kurdët? - BalkanWeb

20 deri 30 milionë kurdë banojnë në rajonin malor që shtrihet mes kufijve të Turqisë, Irakut, Sirisë, Iranit dhe Armenisë. Ata përbëjnë grup
- Shtuar 1 javė mė parė


»Tash Daçiqi vjen në Prishtinë - IndeksiOnline

Ministrat Hoxhaj e Ismajli në Beograd, flasin për nevojën e bashkëpunimit ekonomik paralelisht me zgjidhjen e çështjeve të hapura në rajon.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ndërhyrja greke në tekstet shqiptare - BalkanWeb

Funksioni i arsimit dhe roli i shkollave në Greqi ishte me rëndësi të dorës së parë në helenizimin e rajoneve që flisnin ndryshe. Nga hulumtimet që ja
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kush ishte AbedinPasha Dino e Dinot e tjerë - Shqiptarja.com

Abedin Pasha Dino u lind në Prevezë në 5 Prill të vitit 1843. E ëma e tij ishte Salihaja, bijë e familjes së njohur të Çaparenjve të Luaratit e Marg
- Shtuar 1 javė mė parė


»Memo NATO-s dhe BE-së për Putinin në Beograd - BalkanWeb

Pritja madhështore që qeveria e Serbisë i organizoi Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, në Beograd në 16 tetor është tipike për shtetet e reja. P&e
- Shtuar 2 javė mė parė


»Niko Stylos sjell imazhin e panjohurtë Abedin Dinos në Tiranë - Shqiptarja.com

Monografia e re, kontribut i jashtëzakonshëm për njohjen e gjithanshme të njërit prej personaliteteve më të shquar të Rilindjes Kombëtare Shqiptare.
- Shtuar 2 javė mė parė


»Serbia mes Rusisė dhe BE-sė - Shekulli

Refik Hasani Vizita e Presidentit tė Federatės Ruse, Vladimir Putinit, nė Beograd pėrbėnte mė shumė se njė lajm, jo vetėm pėr kėtė pjesė tė Ballkanit por edhe mė gjerė. Kėtu d
- Shtuar 2 javė mė parė


»Shkreli kundër ministrisë: Konkurs surreal për Piramidën - BalkanWeb

TIRANE-Para se të ulim kokën para Greqisë e të heqim nga tekstet mësimore të vërtetën historike se Çamëria ka qenë tokë shqiptare, duhet t
- Shtuar 4 javė mė parė


»Deshmia e rralle Hitleri kundershtoi pushtimin e Shqiperise nga Italia - Panorama

e Hene 6 Tetor 20141303 pm p classwp-caption-text Ushtare gjermane ne ShqiperibrbrDokument i Sherbimit te Zbulimit Ushtarak AmerikanbrbrGjermania nuk ka pasur asnje synim per te p
- Shtuar 4 javė mė parė


»SHBA 8211 BE bisedimet per traktatin e ri ekonomiko-tregtar - Klan TV

0 brbr brbrKane perfunduar pa ndonje avancim konkret bisedimet sekrete amerikano-europiane per Traktatin e ri te Tregtise dhe Bashkepunimit ne Investimebrbr brbrKritiket e dokumentit thone se koorpor
- Shtuar 4 javė mė parė


»By pass-i i Vlorės, modernizim e siguri nė infrastrukturėn kombėtare - Keshilli i Ministrave

Deklaratė pėr media e Ministrit tė Financave Shkėlqim Cani dhe Zv/presidentit tė Bankės Europiane pėr Investim, Dario Scannapieco, pas
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ndalimi i testeve bėrthamore,OKB thirrje 8 shteteve: Ratifikoni Traktatin - Ora News

Paralelisht me Asamblenė e Pėrgjithshme tė OKB-sė, tė premten u mbajt edhe njė takim pėr Traktatin e Ndalimit tė Testeve Bėrthamore. Sekretari i Pėrgjithshėm i OKB-sė, Ban Ki Moon, tha se ra
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Projektligji i ri bllokon makinate vjedhura dhe patentat false - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Vjedhėsit e makinave dhe falsifikuesit e patentave do ta kenė tė pamundur tė vijoj
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Juncker perzgjedh ekipin drejtues te KE - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Rrezikohet armepushimi ne Ukraine - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Migjeni, vetëvrasja e trumcakut - BalkanWeb

Në vend që të shkruante një roman ciklik ose një eposmodern të parodizuar, Migjeni, ndoshta jo pa pikëllim, po pa mëshirë për veten, - shkroi skic&eum
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1838 ->1838 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 traktatin ->traktatin 0 docs[0] -> docs[0] 1 1838 ->1838 0 hits[0] -> hits[0] 1 2586 ->2586

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos