Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Turgut Ozal"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Perandoria “Gylen” në Shqipëri - BalkanWeb

Tani për tani “Struktura paralele” (Lëvizja Gylen) për nga shkalla e ndikimit, në vend të dytë është në Bosnjë-Hercegovinë dhe në
- Shtuar 4 javė mė parė


»Rekuiem për Qendrën Kombëtare të Fëmijëve - BalkanWeb

Këto net ndoqa rastësisht festivalin e këngës për fëmijë. Ishte një festival jubilar, i 50-ti, dhe, siç ndodh rëndom në këso rastesh, kish
- Shtuar 1 vit mė parė


»Blerta Shabani: “Gjeniu i vogel” nje trampoline e shkelqyer ne rrugen e kenges Yllka Selita - Koha Jonë

Megjithese eshte ende e vogel, ajo te befason jo vetem me zerin e saj, por edhe me mendimet. Duket se sot me zhvillimin e teknologjise edhe femijet jane bere me te zgjuar, aq sa te duket se po flet me
- Shtuar 1 vit mė parė


»Femijet ne festen e Pavaresise - Top Channel

Edhe nxënësit e shkollës “Turgut Ozal” kanë marrë pjesë në festimet me rastin e 100-vjetorit të formimit të shtetit shqiptar, duke organizuar n
- Shtuar 2 vite mė parė»Turgut Ozal ishte helmuar - Gazeta Express

Ish-presidenti turk, Turgut Ozal, i cili vdiq nė vitin 1993 nė moshėn 65 vjeēare, nuk ka vdekur nga njė sulm nė zemėr, por ėshtė helmuar.Siē raporton gazeta turke ‘Zaman’, testet toks
- Shtuar 2 vite mė parė


»Turqi kerkohet autopsia e ish-presidentit Ozal - ABC News

Në Stamboll të Turqisë është zhvarrosur trupi i i ish presidentit të vendit Turgut Ozal. Sipas familjes së tij, presidenti i cili vdiq në vitin 1993, ndërs
- Shtuar 3 vite mė parė»Zhvarroset ish-presidenti turk Turgut Ozal - Top Channel

Dyshimet mbi rrethanat e vdekjes së tij 19 vjet më parë, kanë shtyrë prokurorët turq të kërkojnë zhvarrosjen e ish-presidentit Turgut Ozal, njeriut që
- Shtuar 3 vite mė parė»Filloi autopsia e mbetjeve tė Turgut Ozalit - Gazeta Express

Dyshimet mbi rrethanat e vdekjes sė tij 19 vjet mė parė, kanė shtyrė prokurorėt turq tė kėrkojnė zhvarrosjen e ish-presidentit Turgut Ozal, njeriut qė e nxori vendin nga sundimi ushtarak nė vitet e 80
- Shtuar 3 vite mė parė


»Dyshimet rreth vdekjes, zhvarroset trupi i ish-presidentit turk, Ozal - Ora News

Trupi i ish-presidentit të Turqisë, Turgut Ozal është zhvarrosur sot në Stamboll, për t`i ndihmuar prokurorët që të kryejnë hetimet lidhur me dyshi
- Shtuar 3 vite mė parė


»Bashkepunimi prioritet ndertimi i infrastrukturave te rendesishme - ABC News

Miqësia dhe solidariteti mes Turqisë dhe Shqipërisë janë vlerësuar maksimalisht gjatë takimit që Kryeministri, Sali Berisha zhvilloi sot në Stamboll, me Pr
- Shtuar 3 vite mė parė


»“Korridori 8, projekti kyē pėr shkėmbimet tregtare mes vendeve tė rajonit” - Gazeta 55

27-06-2012 / Gazeta 55 Kryeministri Berisha takohet në Stamboll, me Presidentin e Turqisë Abdullah Gül   Kryeministri shqiptar Sali Berisha dhe presidenti
- Shtuar 3 vite mė parė


»Berisha-Gul: Bashkėpunimi mes dy vendeve, me dimensione tė reja - Ora News

Kryeministri Berisha zhvilloi sot, në Stamboll, një takim me Presidentin e Turqisë Abdullah Gul. Në takim u shpreh besimi se bashkëpunimi mes dy vendeve do të njoh&eu
- Shtuar 3 vite mė parė


»Berisha-Gul: Bashkėpunimi mes dy vendeve nė dimensione tė reja - Ora News

Kryeministri Berisha zhvilloi sot, në Stamboll, një takim me Presidentin e Turqisë Abdullah Gul. Në takim u shpreh besimi se bashkëpunimi mes dy vendeve do të njoh&eu
- Shtuar 3 vite mė parė


»Kryeministri Berisha takohet nė Stamboll, me Presidentin e Turqisė Abdullah Gül   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha zhvilloi sot, në Stamboll, n
- Shtuar 3 vite mė parė


»Berisha takon Presidentin Gül - Gazeta Start

Gjatė qėndrimit atje, kreu i qeverisė shqiptare zhvilloi njė takim me Presidentin e Turqisė, Abdullah Gül. Presidenti Gül vlerėsoi miqėsinė e solidaritetin mes tė dy vendeve, teksa shprehu urimet pėr
- Shtuar 3 vite mė parė


»Vizita e Berishes ne Turqi - Top Channel

Pas Strasburgut, ku prezantoi përparësitë e presidencës shqiptare të Këshillit të Europës, Kryeministri Berisha dhe delegacioni që e shoqëron ndodhen
- Shtuar 3 vite mė parė


»Durrës, kampionati i parë mbarëkombëtar i shahut, 70 nxënës nga 15 qytete në garë - BalkanWeb

DURRËS- 70 nxënës të moshave 10-15 vjeç, përfaqësues të shkollave nga 15 qytete të vendit si dhe nga Kosova, kanë konkuruar në kampionatin e pa
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 64 ->64 0 total_found -> total_found 1 64 ->64 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 turgut ->turgut 0 docs[0] -> docs[0] 1 174 ->174 0 hits[0] -> hits[0] 1 401 ->401 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 ozal ->ozal 0 docs[1] -> docs[1] 1 71 ->71 0 hits[1] -> hits[1] 1 108 ->108

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos