Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Turizem Sarande"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Vonesat ne Portin e Sarandes - Vizion Plus

brbrPasagjeret e kesaj anijeje te ankoruar ne portin e Sarandes jane detyruar te presin mese dy ore per te zbritur per shkak te vonesave ne sherbimet portuale Kostas Zafiris eshte drejtuesi i nje agje
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Regjistri dixhital i tokes, gati brenda ketij viti - Koha Jonë

Turizmi, kjo dege e rendesishme e ekonomise shqiptare puneson sot rreth 150 mije qytetare shqiptare. Kryeministri thote se qeveria qe ai drejton, synon qe ne 4 vitet qe vijne te rritet me 30 % punesim
- Shtuar 2 vite mė parė


»Turizmi nė Gjirokastėr, 15% mė shumė vizitorė nga viti i kaluar - Ora News

Gjirokastra, një prej destinacioneve më të rëndësishëm te turizmit historik dhe kulturor, sipas burimeve zyrtare , është vizituar te paktën 15% më
- Shtuar 3 vite mė parė


»Sarande gati dega hoteleri-turizem - Top Channel

Në Sarandë po përgatitet të vihet në funksion një konvikt i ri për nxënësit e shkollës së mesme të Hoteleri –Turizmit nga i gjith&eu
- Shtuar 3 vite mė parė


»Turizem elitar ne Sarande - Top Channel

Binjakëzimi i qyteteve të Otrantos dhe Sarandës ka sjellë në qytetin jugor një tur elitar turistik. 9 veliera kanë udhëtuar nga portet italiane dhe janë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Auron Tare kunder Berishes Po fal 99 monumente - Shqiptarja.com

Te tjera rreth shkrimit Do transformohen ne bar e disko Rritet pensioni per Grabocken e disa artiste Apollon Bace Pse duam ti privatizojme monumentet Ish-drejtori i Parkut te Butrintit
- Shtuar 3 vite mė parė


» Berisha Rames nuk i intereson reforma zgjedhore por karrigia - Gazeta Standard

Duhet tu them qytetareve se pavaresisht nga te gjitha Rama e shprehu se realizoi qellimin e tij dhe ai ishte rrezimi i statusit ka nje opozite qe ka perzgjedhur bllokimin per
- Shtuar 4 vite mė parė


»Edmond Gjoka Pas 7 vjetesh dal kryelarte para sarandjoteve - Gazeta Shqip

ALEANCA PR QYTETARIN E kemi zhvilluar qytetin ne 7 vjet tani eshte koha per refiniturat Partia Demokratike kerkon mandatin e trete ne Bashkine e Sarandes duke u mbeshtetur perseri tek Edmond Gjoka
- Shtuar 4 vite mė parė


»Qeveria miraton marreveshjen me KFW per projektet ne infrastrukture - News of Albania

Tirane 9 mars 2011 NOA 8211 Qeveria miratoi sot ne parim marreveshjen e bashkepunimit financiar me Banken Gjermane te Zhvillimit KFW per realizimin e projektit Fondi i investimeve sociale faza IV q
- Shtuar 4 vite mė parė


»Sarande Buxheti 2011 zero leke per rruget e gjelberimin - Shekulli

Projektbuxheti per vitin 2011 i miratuar dje ne Keshillin Bashkiak te Sarandes ka parashikuar 78 milione leke me teper ne investime publike ne krahasim me vitin paraardhes 2010. Nderkohe qe fondet
- Shtuar 4 vite mė parė


»Sarande Buxheti 2011 nuk do te jepen para per rruget dhe gjelberimin - Shekulli

Projektbuxheti per vitin 2011 i miratuar dje ne Keshillin Bashkiak te Sarandes ka parashikuar 78 milione leke me teper ne investime publike ne krahasim me vitin paraardhes 2010. Nderkohe qe fondet
- Shtuar 4 vite mė parė


»Sarande OSBE nis projektin per regjistrimin e pronave ne bregdet - Panorama

SARANDE - Nje projekt i iniciuar nga OSBE-ja ka pak kohe qe merret me regjistrimin e pasurive te pronareve edhe ne rajonin e Sarandes. Ky regjistrim prek pronat qe nga viti 1945 e ne vijim dhe nga
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ambasadori malazez Thellimi i Bunes kujdes - Shekulli

Flet Zeljko Perovic BE per mua do te jete Europa e rajoneve. Rajoni yne si treg ka 80 milione njerez Nuk ka marreveshje zyrtare vizita e Berishes me 13 dhjetor u shty pa afat
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ambasadori i Malit te Zi, Zeljko Perovic: Kujdes me thellimin e Bunes - Shekulli

Zeljko Perovic ka qene perfaqesues i Malit te Zi ne OKB dhe njohes i mire i marredhenieve shqiptaro-malazeze. Prej 3 vjetesh ambasadori i Malit te Zi ne Shqiperi. Shpjegon ... Zoti
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ambasadori malazez: Thellimi i Bunës, kujdes! - Shekulli

Flet Zeljko Perovic: BE per mua do te jete Europa e rajoneve. Rajoni yne si treg, ka 80 milione njerez "Nuk ka marreveshje zyrtare, vizita e Berishes me 13 dhjetor, u shty pa afat"
- Shtuar 4 vite mė parė


»Nënshkruhet memorandumi për thellimin e Bunës - Shekulli

SHKODER- Shqiperia dhe Mali i zi kane nenshkruar sot memorandumin e bashkepunimit per thellimin e Bunes. Memorandumi u firmos sot pasdite ne Shkoder nga dy ministrat e Mjedisit, ai malazez Milutin
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kristina Ndihmomeni ta flak patericen - Gazeta Shqip

Historia e 19 vjeccares per mungese te 10 mije eurove qendron e mbyllur ne shtepi Nje vajze nga qyteti i Sarandes ne lagjen Nr. 1 te saj endrra e saj per tu bere studente i eshte ndalur papriitur.
- Shtuar 4 vite mė parė


»Daily Mail Shqiperia ylli i ri i adriatikut - Shekulli

E perditshmja britanike Daily Mail e ka cilesuar Shqiperine si Yllin e ri te Adriatikut ndersa ua sugjeron britanikeve si nje vend te hapur per investime dhe turizem. Shqiperia es
- Shtuar 4 vite mė parė»Berisha Liberalizimi i vizave arritje e madhe fale reformave - Gazeta Standard

Postribe Berisha peruron kater rruge. Opozita nihiliste dhe mohuese per gjithcka Ne prag te vendimit historik per heqjen e vizave per shqiptaret Kryeministri Berisha
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 67 ->67 0 total_found -> total_found 1 67 ->67 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 turizem ->turizem 0 docs[0] -> docs[0] 1 702 ->702 0 hits[0] -> hits[0] 1 907 ->907 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 sarande ->sarande 0 docs[1] -> docs[1] 1 2914 ->2914 0 hits[1] -> hits[1] 1 4242 ->4242

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos