Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Uillsoni"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ekzagjerimi nga takimi i historianëve komunistë - BalkanWeb

Pasi analizuam në shkrimin e parë me një sy kritik idenë ‘tukididiane’ të z. Frashëri dhe të gjithë takëmit të tij të vjetër q&e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ekzagjerimi nga takëmi i historianëve komunistë - BalkanWeb

Pasi analizuam në shkrimin e parë me një sy kritik idenë ‘tukididiane’ të z. Frashëri dhe të gjithë takëmit të tij të vjetër q&e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Jepi gaz, gaz, gaz! - Shekulli


- Shtuar 3 vite mė parė


»Nga Uillsoni tek Uidhėrsi - BalkanWeb

Nėse ka njė strategji politike ku kryeministri Berisha ka dėshmuar se di tė luajė mjeshtėrisht, ėshtė padyshim ajo e hapjes sė disa fronteve betejash njėherėsh. Nėse opozita proteston pėr njė problem,
- Shtuar 5 vite mė parė


»Presheva aty ku na njohu Woodrow Wilson - Ballkan

Autori i Lajmit: Arben JahiuNoli, nė fjalimin e tij para vatranėve (anėtarė tė “Vatrės”), ndėr tė tjera pėrmend disa pėrvjetorė (“aniversarė” u thotė ai) qė pėrkonin me atė vit (1962). Ndėrmjet ty
- Shtuar 5 vite mė parė


»Nė Bruksel, flamuri kombėtar, mė lart se kurrė nė histori - Gazeta 55

Fjalimi i Kryeministrit Berisha nė Bruksel, ėshtė promovim i emrit tė kombit, shpalimi i flamurit pas 600 vjetėve, qė kur u lind ai, nė vitin 1444. Nuk u harrua Flam
- Shtuar 6 vite mė parė


»Komisioni i Shėrbimit Civil, anėtarėt rrezikojnė shkarkimin - Gazeta Standard

Kuvendi i Shqipėrisė mund tė shkarkojė nga detyra anėtarėt e Komisionit tė Shėrbimit Civil. Kryetarja e kėtij komisioni prezantoi dje raportin vjetor tė kėtij komisioni, mbi mėnyrėn se si janė
- Shtuar 6 vite mė parė


»Kriza boterore dhe norma e interesit - Gazeta Shqip

Ka kohė qė parashikohen re tė zymta mbi financat dhe ekonominė shqiptare, gjė qė nė fakt mund tė shmanget ose zvogėlohet. Njė pikė e rėndėsishme pėr financat ėshtė bankingu dhe, kėtu nuk mund tė lihet
- Shtuar 6 vite mė parė


»Konferenca e Paqes, Noli thirrje Senatit amerikan kundėr memorandumit tė Uillsonit - Metropol

10/05/2005  Nga cilat shtete, diaspora shqiptare shkoi si pėrfaqėsuese nė Konferencėn e Parisit? Cili ishte reagimi i pėrfaqėsuesve tė kolonisė shqiptare tė Turqisė? Pse u diferencuan delega
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ismail Qemali, Uillsoni dhe 1912-a - Shekulli

Njė vit mė parė si sot pata privilegjin tė isha i pranishėm nė ceremonitė nė Vlorė pėr tė shėnuar pėrvjetorin e nėntėdhjetepestė tė pavarėsisė sė Shqipėrisė. Tek shihja Presidentin Topi tė ngrinte
- Shtuar 6 vite mė parė


»Persiatjet e nje amerikani mbi diten e Pavaresise se Shqiperise - Koha Jonë

Nje vit me pare si sot pata privilegjin te isha i pranishem ne ceremonite ne Vlore per te shenuar pervjetorin e nentedhjetepeste te pavaresise se Shqiperise. Tek shihja Presidentin Topi te ngrinte fla
- Shtuar 6 vite mė parė


»Qemali, Uillson dhe nėntori 1912 - Shekulli

Njė vit mė parė si sot pata privilegjin tė isha i pranishėm nė ceremonitė nė Vlorė pėr tė shėnuar pėrvjetorin e nėntėdhjetepestė tė pavarėsisė sė Shqipėrisė. Tek shihja Presidentin Topi tė ngrinte
- Shtuar 6 vite mė parė


»Pėrsiatjet e njė amerikani mbi pavarėsinė e Shqipėrisė - Panorama

Xhon L. Uidhers, II* Njė vit mė parė si sot pata privilegjin tė isha i pranishėm nė ceremonitė nė Vlorė pėr tė shėnuar pėrvjetorin e nėntėdhjetepestė tė pavarėsisė sė Shqipėrisė. Tek shih
- Shtuar 6 vite mė parė


»Kush e Ƨliroi Kosovėn? - Shekulli

Kush e çliroi Kosovėn? Kėtė pyetje e shtrojnė historianėt, qė zhvillimet historike detyrimisht i kundrojnė nga njė distancė kritike, intelektualėt, qė nuk i lejojnė vetes mundėsinė e njė vetėma
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 14 ->14 0 total_found -> total_found 1 14 ->14 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 uillsoni ->uillsoni 0 docs[0] -> docs[0] 1 14 ->14 0 hits[0] -> hits[0] 1 23 ->23

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos