Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Universiteti Politeknik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Karapici Ne Metropolitan Tirana diplomat qe kerkon tregu i punes - Panorama

e Shtune 18 Tetor 20141347 pm p classwp-caption-text Rektori i Universitetit Metropolitan Tirana Prof Dr Gezim KarapicibrbrRektori i SHLUP Universitetit Metropolitan Tirana Prof D
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Ekuinoksi papnor i vjeshtes shqiptare - Panorama

e Merkure 24 Shtator 20141221 pm MYSLIM PASHAbrbrĀ  Jane dy ekuinokse pergjate nje viti ne shtatorin vjeshtor dhe ne marsin pranverorĀ  Ne te dy keta muaj dielli ndricon ne menyre
- Shtuar 4 javė mė parė


»Transferimi i studentëve, Kaçani: Në varësi të krediteve caktohet viti akademik - BalkanWeb

TIRANE- Njehsimi i diplomave të studentëve që do të transferohen nga universitetet private që u mbyllen, në universitetet publike do të caktojë edhe vitin akade
- Shtuar 1 muaj mė parė


»8220Ne shkolle te larte pa mbaruar gjimnazin8221 - Vizion Plus

brbrudirat me arsimin e larte ne Shqiperi nuk mbarojne Nje pjese e studenteve te 18 universiteteve te mbyllura nga ministria e arsimit jane me 9-klase shkolle Burime nga dikasteri i arsimit bejne te
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Mbyllja e universiteteve MAS hap procedurat e transferimit - Panorama

e Marte 2 Shtator 20140817 am brbrNe perfundim te afatit per terheqjen e dosjes se cregjistrimit nga universitetet qe u mbyllen me vendim qeverie Ministria e Arsimit ka celur faz
- Shtuar 2 muaj mė parė


»ldquoNene Terezardquo do te prese Papen - Top Channel

Nisën këtë fundjavë punimet për restaurimin e sheshit “Nënë Tereza” në Tiranë, për të qenë gati më 21 Shtator, kur Shqip&eu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ja masat qė do tė ndėrmerren pėr IAL publik - Ora News

Nė raportin e vlerėsimit tė Ministrisė sė Arsimit, janė bėrė publike edhe masat e marra aktualisht dhe qė do tė ndėrmerren nė vijim pėr Isntitucionet e Arsimit tė Lartė publik ku janė gjetur me shk
- Shtuar 3 muaj mė parė»Kuotat e pranimit, shpërndarja e tyre në 11 universitete publike - BalkanWeb

TIRANE- Kuotat e pranimit për vitin e ri aka demik 2014-2015 janë rreth 19 mijë, të cilat ndahen në 11 universitete publike. Universiteti i Tiranës ka edhe pjesën d&
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Universitetet, MAS do 12 mijë kuota më pak se vjet, shpërndarja për çdo degë - BalkanWeb

TIRANE - Reduktohen me 12 mijë, kuotat e pranimit në universitetet publike në krahasim me vitin e shkuar. Ministria e Arsimit dhe Sportit ka propozuar rreth 19 mijë kuota për
- Shtuar 3 muaj mė parė


»262 të larguar nga puna marrin paratë, ja lista e emrave të punonjësve - BalkanWeb

TIRANE - Gjyqet e fituara nga punonjësit e larguar nga administrata janë kthyer në një barrë të rëndë për arkën e shtetit. Vetëm javës s&eum
- Shtuar 4 muaj mė parė»Tėrmeti, sizmologu: Zonat mė me risk nė vend, ja si t’i dallojmė lėkundjet e rrezikshme - BalkanWeb

TIRANE - Edhe pse nuk mund tė parashikohen, tėrmetet mund tė dallohen se cili ėshtė mė i rrezikshėm apo mė i dėmshėm, mjafton qė tė jemi tė vėmendshėm sa u pėrket goditjeve. Sigurisht kjo kėrkon njohu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Tėrmeti, sizmologu: Zonat me risk nė vend, si t’i dallojmė lėkundjet e rrezikshme - BalkanWeb

TIRANE - Edhe pse nuk mund tė parashikohen, tėrmetet mund tė dallohen se cili ėshtė mė i rrezikshėm apo mė i dėmshėm, mjafton qė tė jemi tė vėmendshėm sa u pėrket goditjeve. Sigurisht kjo kėrkon njohu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Studentėt e Universitetit Politeknikmėsim nė auditore pa kushte - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Nė mungesė tė njė reagimi nga rektori i Politeknikut, Jorgaq Kaēani, pas akuzave pėr
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Po ndërrohet sundimi politik në universitete - BalkanWeb

Është bërë krejtësisht e zakonshme që sapo merr përsipër qeverisjen e Shqipërisë, politika fillon e kujdeset menjëherë dhe veçan&
- Shtuar 6 muaj mė parė»Reforma në arsimin e lartë, jo vetëm në modelin financiar - BalkanWeb

Me fillimin e këtij viti, shtypi dhe televizioni i kushtuan dhe po i kushtojnë një vëmendje të vazhdueshme nevojës për reforma në arsimin universitar. Në f
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Posta Shqiptare ul tarifat pėr studentėt e Politeknikut - Gazeta Shqip

Marrėveshja Studentėt e Universitetit Politeknik do tė paguajnė vetėm 50% tė tarifave pėr shėrbimet qė ofron Posta Shqiptare. Ndėrsa privilegje tė tjera, si pjesėmarrje nė trajnime pr
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Matura, kuotat nė universitetesipas tregut tė punės - Shqiptarja.com

TIRANE- Ministria e Arsimit po e rimendon mėnyrėn e hyrjes sė tė rinjve nė universitete. Pavarėsisht se edhe kėtė vit do tė zbatohet matura shtetėrore, ajo do tė pėsojė disa ndryshime tė rėndėsishme.
- Shtuar 8 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 668 ->668 0 total_found -> total_found 1 668 ->668 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 universiteti ->universiteti 0 docs[0] -> docs[0] 1 9644 ->9644 0 hits[0] -> hits[0] 1 17711 ->17711 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 politeknik ->politeknik 0 docs[1] -> docs[1] 1 1288 ->1288 0 hits[1] -> hits[1] 1 2232 ->2232

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos