Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Urbanizimi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Legalizimet Shtepite qe rrezikohen nga planet urbanistike - Panorama

e Hene 1 Shtator 20140854 am Kreu i ALUIZNI-t shpjegon procesin e urbanizimit te zonave informale Sjepet tapi per pjesen ku ka plane per zhvillimbrbrFlet kreu i ALUIZNI Shtohen 6
- Shtuar 3 javė mė parė


»Peleshi Mbeshtetje bashkive te reja per te hartuar plane zhvillimi - News of Albania

Korce 20 gusht 2014 NOAal- Zevendeskryeministri Niko Peleshi inspektoi punimet per sistemimin e trotuareve te Bashkise Maliqbr br Ai beri me dije se ne vitin 2014 qeveria e dyfishoi fondin ne dispoz
- Shtuar 5 javė mė parė


»Kreu i ALUIZNI Lame Kushtet e reja per legalizimin e shtepive - Panorama

e Merkure 20 Gusht 20140902 am p classwp-caption-text KREU I ALUIZNI-t ARTAN LAMEbrbrArtan Lame shpjegon kriteret Si do verifikohen ndertimet pa leje pas 15 janarit 2009 Objektet
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Peleshi ne Maliq Me shume para bashkive te vogla - Vizion Plus

p styletext-align justifyZvkryeministri Niko Peleshi ka nisur inspektimet lidhur me punimet per sistemimin e trotuareve te Bashkise Maliq Qeveria dyfishoi fondin per keto punime si dhe ka mbeshtetur
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Peleshi Mbeshtetje bashkive te reja per te hartuar sa me pare planet e zhvillimit - News of Albania

Korce 20 gusht 2014 NOAal- Zevendeskryeministri Niko Peleshi inspektoi punimet per sistemimin e trotuareve te Bashkise Maliqbr br Ai beri me dije se ne vitin 2014 qeveria e dyfishoi fondin ne dispoz
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Peleshi Mbeshtetje bashkive te reja - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 1 muaj mė parė»300 ditet e legalizimeve dhe turizmit - Top Channel

Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, tha se qeveria ka ndërmarrë nisma ligjore të rëndësishme, për të cilat, në 300 ditët që
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Basha akuzon Ramėn pėr bllokimin e projekteve tė Tiranės: Vuan komplekse personale, - Ora News

Kreu i bashkisė sė Tiranės, Lulzim Basha akuzoi paraardhėsin e tij se ka lėnė nė harresė prej njė dekade e gjysmė bllokun e banimit “Sadik Petrela” nė njėsinė nr.3 nė Tiranė. Ndė
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Basha: Komplekset personale tė ish- kryebashkiakut, sollėn bllokimin e investimeve tė reja - BalkanWeb

TIRANĖ- Me njė investim prej rreth 57.8 milionė lekėsh, ka pėrfunduar rikualifikimi urban i bllokut “Sadik Petrela”, nė njėsinė bashkiake nr. 3, me njė sipėrfaqe rreth 5 ha. Nė pėrfundim t
- Shtuar 2 muaj mė parė»Gjurmė mėkatare nė (pėr) tė ardhmen e Tokės - Tirana Observer

Nga Kopi Kyēyku
- Shtuar 3 muaj mė parė


»16 pallate në rërë, gjykata lë në burg kreun komunës Rrashbull, dhe 5 zyrtarë - BalkanWeb

DURRËS-Arrest me burg është masa që Gjykata e Durrësit ka dhënë për Kreun e Komunës Rrashbull, Hysen Gashi dhe 5 zyrtarë të tjerë të k&
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Formulari i legalizimit, Lame: Aplikoni pėr shtesat - Gazeta Shqip

45 mijė dosje tė paplota. Qytetarėt tė paraqiten, do tė bėhen matjet Verifikimet - Pėr 4 muaj, ALUIZNI ka azhornuar nė terren 20 400 objekte dhe ka pėrgatitur
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Legalizimi i banesave, Lame: 45 mijė dosje janė tė paplota, do ribėhen matjet - BalkanWeb

TIRANĖ-Rreth 45 mijė dosje tė dorėzuara nga qytetarėt pėr tė bėrė legalizimin e banesave do tė rishikohen dhe do tė ribėhen matjet pasi janė tė paplota. Deklarata u bė nga kreu i ALUIZNI-t Artan Lame.
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shqipëri-Mali i Zi festojnë “Ditën e Liqenit të Shkodrës” - BalkanWeb

SHKODER-Dita e Liqenit të Shkodres, e cila tradicionalisht këto vitet e fundit organizohet fundjavën e javës së tretë të muajit qershor, ashtu si edhe vitet e më
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Anonimati i qytetit tė ri - Gazeta Shqip

Qyteti / Peizazhi Njė vėshtrim mbi qytetet tona historike nga arkitektė dhe studiues prej Shqipėrisė dhe Kosovės, qė morėn pjesė nė Konferencėn Kombėtare me temė
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Himara, kontestohet bashkimi me Vranishtin: Nuk jemi tė njė besimi - Gazeta Shqip

Ndarja territoriale Debate mes banorėve nė takimin me ministrin Ēuēi Bollano – Njė ditė pėrpara takimit tė Ēuēit nė Himarė, kreu i Omonia-s i ka d
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Ligji për turizmin, Gjermeni: Vendosstandarde, rrit numrin e turistëve - Shqiptarja.com

TIRANE- Ligji i ri për Turizmin synon të sjellë një tjetër standard të urbanizimit në zonën bregdetare. E ftuar në emisionin “Tete a tete” n&eu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Drejt njė reforme historike - Gazeta Shqip

Bledi Ēuēi Nė 15 shtatorin e vitit tė shkuar, sė bashku me lindjen e qeverisė sė re tė Edi Ramės, pėr Shqipėrinė hapej njė erė e re ndryshimi e reformash. Mes tyre, reforma
- Shtuar 4 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 306 ->306 0 total_found -> total_found 1 306 ->306 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 urbanizimi ->urbanizimi 0 docs[0] -> docs[0] 1 306 ->306 0 hits[0] -> hits[0] 1 370 ->370

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos