Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Veshka"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Çfarë preferonin të hanin presidentët amerikanë? - BalkanWeb

Histori & Kulinari - Që nga supat e thjeshta, te byreku tradicional me mollë, salcat e mrekullueshme të perimeve, çaji, vera dhe deri te pitet karakteristike me karamele dhe
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Disa keshilla si te parandaloni gripin - News of Albania

Transmetuar me 23102014 - 0954 Me afrimin e temperaturave te ftohta frika prej virozave dhe gripit behet gjithmone me e madhe ndaj gjeja me e mire qe duhet be
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Biofabrikimi i indeve të gjalla - BalkanWeb

Printera tre-dimensional janë duke u bërë me shpejtësi një pajisje e përditshme, ashtu si u bënë printerat me ngjyra dy dekada më parë. Teknologjia &e
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Biofabrikimi i indeve tė gjalla - Zėri i Amerikės

Printera tre-dimensional janė duke u bėrė me shpejtėsi njė pajisje e pėrditshme, ashtu si u bėnė printerat me ngjyra dy dekada mė parė. Teknologjia ėshtė duke u pėrdorur gjithn
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Tiranė, Spitali Amerikan konferencėpėr javėn e Urologjisė, risi e studime! - Shqiptarja.com

TIRANE- Spitali Amerikan sė bashku me Shoqatėn e Urologjisė dhe mjekė tė kėtij shėrbimi organizuan njė konferencė me temė “Java Urologjike nė Shqipėri”. Qėllimi ishte qė tė prezant
- Shtuar 4 javė mė parė


»Dhimbje ne veshka ju vjen ne ndihme rrushi - News of Albania

Transmetuar me 23092014 - 1530 Ekstrakti i kokrrave te rrushit mund te sherbeje per te parandaluar disa semundjebr br Nje studim i botuar ne revisten shkenc
- Shtuar 1 muaj mė parė


»10 arsye te mira pse duhet te hani limon - News of Albania

Transmetuar me 15092014 - 1009 -Studime te fundit kane treguar se 22 perberes te limonit luftojne tumoretbr br -Limoni riekuilibron pehashin e trupit si dhe
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Pacientët me sëmundje të rëndailaçe edhe në rrethet e tyre - Shqiptarja.com

Pacientët me probleme në veshka e që kryejnë dializë, të sëmurët me hepatit dhe pacientët talasemikë të cilëve deri dje u duhej të udh&
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Jeta e foshnjës 16-muajsh peng i ilaçit që mungon në Pediatri, QSUT pret tenderin - BalkanWeb

TIRANË- Fëmija që shikoni në është vetëm 16 muajsh dhe është i operuar nga tumori në veshka në spitalin Pediatrik në QSUT. Por për ti s
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Te shendetshem dhe pa probleme me zemren 100 keshillat e mjekeve - News of Albania

Transmetuar me 20082014 - 2148 PUBLICITET Me poshte radhiten 100 keshilla qe jane projektuar nga mjeket per tu ndjekur ne meny
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Guret ne veshka mund te na prekin keshillat qe duhen ditur - News of Albania

Transmetuar me 19082014 - 1633 PUBLICITET Guri ne veshka eshte nje mase e forte qe ndodh kur perberesit e kalciumit ose kimika
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Fjalimi i Enverit ne 73 keputi koken e Fadil Pacramit - Panorama

e Enjte 14 Gusht 20141544 pm p classwp-caption-text Fadil PacramiSSSAbrASSVijon nga numrat e kaluarbrbrDrama e Todi Lubonjes e Fadil Pacramit njohur ndryshe si viktimat e Plenumi
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shefi i kabinetit Enver Hoxha i mbyllur ne zyre ndjek nga RAI Niksonin ne Kine - Panorama

e Merkure 13 Gusht 20141659 pm p classwp-caption-text Enver HoxhaSSSAbrASSVijon nga numri i kaluarSSSAbrASSLajmi per viziten e Presidentit te SHBA-ve ne Kine ne shkurt te vitit 1
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Arsyeja qe shkakton 16 milione te vdekur ne vit - News of Albania

Transmetuar me 14082014 - 1311 Maksimumi dy grame ne dite Perndryshe kripa mund te shkaktoje semundje shume te renda te cilat sipas nje studimi te fundit mund
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Vdekjet më të çuditshme të historisë - BalkanWeb

Edhe pse askush nuk do të flasë për vdekjen, ajo është e pashmangshme. Nëse dëgjoni psikologët, ata do t’ju sugjeronin të flisnit sa më shum
- Shtuar 3 muaj mė parė»Zbulohet skema, shqiptarėt kryejnė transplantin e veshkave falas nė Francė duke pėrfituar nga azili - Ora News

France-Njė numėr, gjithnjė e nė rritje i tė huajve, duke pėrfshirė edhe shqiptarėt, po e pėrdorin sistemin e azilit nė Francė pėr tė marrė trajtim mjekėsor falas, pėr sėmundje tė r
- Shtuar 3 muaj mė parė»Ja si e fitojnë azilin shqiptarët në Francë - IndeksiOnline

Gazeta prestigjioze franceze “Le Monde”, në një artikull të saj, ka zbuluar një numër në rritje të të huajve, përfshirë dhe shteta
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shqiptarët kryejnë transplantin e veshkave falas në Francë duke përfituar nga azili - IndeksiOnline

Një numër, gjithnjë e në rritje i të huajve, duke përfshirë edhe shqiptarët, po e përdorin sistemin e azilit në Francë për të m
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 793 ->793 0 total_found -> total_found 1 793 ->793 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 veshka ->veshka 0 docs[0] -> docs[0] 1 793 ->793 0 hits[0] -> hits[0] 1 1377 ->1377

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos