Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Virgjil Karaj"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ja kush janė 196 zyrtarėt qė do tu hetohet pasuria - Tirana Observer

ILDK do tė hetojė pasurinė e Fidel Yllit, Ben Blushit dhe Neritan Alibali
- Shtuar 1 vit mė parė


»100 vjetori i Drejtesise Nishani Sfide te fitojme besimin e qytetareve - ABC News

Me rastin e 100 vjetorit të sistemit të drejtësisë në vend, Presidenti Bujar Nishani organizoi një pritje për ambasadorët dhe drejtuesit më të lart&eu
- Shtuar 1 vit mė parė


»eshtja Dritan Dajti - Top Channel

Ashtu sikurse flitej në rrugë jozyrtare, Komiteti i Disiplinës e nisi mbledhjen e parë pas ndryshimeve në ligj me një listë avokatësh për të cilë
- Shtuar 2 vite mė parė»Dajti avokatet kunder shortit - Top Channel

Propozimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda, për të siguruar me anë të një shorti publik avokatin e shumëkërkuar prej gati dy vitesh që shpre
- Shtuar 2 vite mė parė


»quotDajtiquot avokatet kunder shortit - Top Channel

Propozimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda, për të siguruar me anë të një shorti publik avokatin e shumëkërkuar prej gati dy vitesh që shpre
- Shtuar 2 vite mė parė


»Ndeshkimi i avokateve - Top Channel

Në një kohë kur gjykata vijon ritualin e ankesave për disa avokatë që bëhen shkak për shtyrjen e gjyqeve pasi nuk paraqiten, Dhoma Kombëtare e Avokatis&eum
- Shtuar 2 vite mė parė


»Hyn ne fuqi ligji per avokatine - Top Channel

Ndërsa ka pak ditë, që kanë hyrë në fuqi ndryshimet në ligjin për avokatinë, më interesanti prej shtesave në këtë ligj është
- Shtuar 2 vite mė parė


»Opozita therret ekspertet Duhet nje Kod i ri Penal - Gazeta Shqip

Reforma ne drejtesi Ish-kreu i Kushtetueses Abdiu Arnimet ne Kodin Penal nuk jane te mjaftueshme Partia Socialiste mblodhi dje tryezen per reformen ne sistemin e drejtesise. Tryeza kishte si teme
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rama: Tė arrestuarit pėr korrupsion janė liruar - Shekulli

Pėr korrupsionin Ky ėshtė njė bilanc i tė gjitha rasteve qė mund tė konsiderohen raste tė ēuarjes para drejtėsisė pėr shkak korrupsionin tė zyrtarėve nė njė nivel tė lartė. Mė lart s'ka, mė p
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ilir Bano, dėshmitar pėr Aldo Baren - Gazeta Shqip

Gjykata e Krimeve tė Rėnda ka vendosur tė thėrrasė si dėshmitar nė procesin e bandės sė Aldo Bares, deputetin e PD-sė, Ilir Bano. Pritet tė dėrgohet fletėthirrja pėr deputetin Bano, i cili do tė dėshm
- Shtuar 6 vite mė parė


»Maks Haxhia pa konkurrentė nė krye tė Dhomės Kombėtare tė Avokatėve - Panorama

 TIRANE - Avokati Maksim Haxhia do tė drejtojė edhe pėr katėr vite tė tjera Dhomėn Kombėtare tė Avokatėve Shqiptarė. Gjatė zgjedhjeve qė u bėnė dje nė kėtė institucion, Haxhia fitoi manda
- Shtuar 6 vite mė parė


»Reforma, avokatėt akuzojnė Alibeajn: Na preu nė "besė" - Gazeta Shqip

Avokatėt reagojnė ashpėr ndaj nismave tė Ministrisė sė Drejtėsisė pėr projektligjin "Pėr avokatinė", i cili ėshtė miratuar disa ditė mė parė nga qeveria dhe ėshtė d
- Shtuar 7 vite mė parė


»Drejtėsia nė bllok kundėr shtetit - Gazeta Shqip

Pėrfaqėsues tė misionit ndėrkombėtar EURALIUS, gjyqtarė dhe prokurorė, avokatė e noterė janė shprehur njėzėri kundėr projektligjeve tė qeverisė. Tė revoltuar, dje nė foltoren e hotel "Tirana", gjatė a
- Shtuar 7 vite mė parė


»Karaj: Qeveria do tė vendosė avokatėt nė kontroll - Shekulli

TIRANË- Edhe miratimi i projektligjit pėr disa ndryshime nė ligjin “Pėr Profesionin e Avokatisė” duket se kanė cenuar interesat e Dhomės Kombėtare tė Avokatėve, çka ka sjell
- Shtuar 7 vite mė parė


»KLD: Projektligji pėr gjyqėsorin, i papranueshėm - Shekulli

  Anėtarėt e Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, kundėr projektligjit pėr administratėn gjyqėsore TIRANË- Projektligji i propozuar nga Ministria e Drejtėsisė pėr “Administr
- Shtuar 7 vite mė parė


»Nuk do tė lejojmė kurrsesi zbatimin e ligjit - Shekulli

Sekretari i Dhomės sė Avokatisė, Virgjil Karaj, kundėrshton ndryshimet nė ligj tė bėra nga ministri Alibeaj TIRANË- Miratimi dy ditė mė parė i ligjit “Pėr Profesionin e Avokatisė nė Rep
- Shtuar 7 vite mė parė


»Deklaratė pėr mediat e zėdhėnėses sė Presidentit tė Republikės. - Presidenca

19 qershor 2008 Presidenti i Republikės, Prof. Dr. Bamir Topi ėshtė njohur me situatėn e vėshtirė institucionale dhe kushtetuese e cila ka ēuar nė mos funksionimin normal tė Gjykatės sė Lartė
- Shtuar 7 vite mė parė


»Presidenti Topi drejton mbledhjen e parė tė grupit tė punės pėr asistencė juridike. - Presidenca

20 qershor 2008 Presidenti i Republikės, Prof. Dr. Bamir Topi ka drejtuar sot mbledhjen e parė tė grupit tė punės qė do ofrojė asistencėn juridike nė pėrzgjedhjen e kandidatėve pėr vendet vak
- Shtuar 7 vite mė parė


»Topi: Grup pune pėr procedurat por jo pėr emrat e Gjykatės sė lartė - Shekulli

Krizė e vėshtirė institucionale dhe kushtetuese e cila ka çuar nė mos funksionimin normal tė Gjykatės sė Lartė. Kėshtu e ka konsideruar presidenti i republikės, Bamir Topi gjendjen aktuale n
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 27 ->27 0 total_found -> total_found 1 27 ->27 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 virgjil ->virgjil 0 docs[0] -> docs[0] 1 247 ->247 0 hits[0] -> hits[0] 1 358 ->358 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 karaj ->karaj 0 docs[1] -> docs[1] 1 2071 ->2071 0 hits[1] -> hits[1] 1 3186 ->3186

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos