Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Visar Zhitit"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»“Perėndia mbrapsht dhe e dashura” e Visar Zhitit flet italisht - Shqiptarja.com

TIRANE- Shtėpia e njohur botuese italine “Rubbettino” nxori kėto ditė romanin “Perėndia mbrapsht dhe e dashura” tė Visar Zhitit, tė pėrkthyer nė italisht nga Elio Miracco, drej
- Shtuar 1 muaj mė parė


»GJEOGRAFIA POETIKE E PODRIMJES - Tirana Observer

(Pėrkujtesė, nė dy-vjetorin e vdekjes sė poetit tė shquar) Nga Petrit Palushi
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kalaja e Lezhës, Kompania: Do ndërtojmë kompleks turistik - BalkanWeb

TIRANE-Atë që vandalët e ndërtuan me aq mund, akademikët e shkatërrojnë me copa letrash. Viktor Hygoi tek "Katedralja e Parisit", protestonte pak a shumë me k&e
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Kryevepra “Rrugėt e Ferrit”, nėn censurėn enveriste - Gazeta 55

25-01-2014 / Nga Kostaq Xoxa SSSAASS“Burgjet e mia” të Silvio Pelikos e kam pas lexuar në origjinal, që kur isha me pantallona të shkurtra (1942), kur librat
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Kosova nė poezinė e Visar Zhitit - Tirana Observer

Nga Kosovare Krasniqi Hyrje nė poezinė e Visar Zhitit pėr Kosovėn
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Ismail Kadare, gjysėm shekulli iGjeneralit tė ushtrisė sė vdekur - Shqiptarja.com

Vreme, Beograd: Ismail Kadare (lindur nė vitin 1936 nė Gjirokastėr, nėJugtėShqipėrisė) ėshtė ndoshta shkrimtari mė i rėndėsishėm bashkėkohor ballkanik ende i agjallė…Djep dhe varr
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Mbase një libër i ri si 'Rrëfenja me ndërkombëtarë'... - BalkanWeb

TIRANE-Sukseset letrare dhe jeta e re, tanimë larg Parisit... Ylljet Aliçka, ish-ambasadori ynë në Francë, rrëfen kohën që po i dedikon tashmë letër
- Shtuar 1 vit mė parė


»Frashėri: Xhamia e Namazgjasėsi mbulim pėr 4 kullat e biznesit - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/"Do tė ndėrtohen 4 kulla" Inaugurimi dhe zhvillimet e mėvonshme TIRANĖ - "Xhamia e Namazgjasė po pėrdoret si kamuflazh pėr tė ndėrtuar jo dy, por kat
- Shtuar 1 vit mė parė»Tjetėr skandal i Qeverisė, heq siMonument Kulture vilėn 32 - Shqiptarja.com

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items
- Shtuar 1 vit mė parė


»Hije pallati nė ish-Bllok - Shqiptarja.com

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items
- Shtuar 1 vit mė parė


»Rudolf Marku: Si mė sulmoishkrimtari i Komitetit Qendror - Shqiptarja.com

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items
- Shtuar 1 vit mė parė


»Biblioteka e heshture Kasem Trebeshinės... - Shqiptarja.com

Pėr Kasem Trebeshinėn, e kisha dėgjuar shpesh tė flite Xhaxhoja (Spiro Gjoka) n'ato orė pafund mbasditesh dhe mbrėmjesh qė kalonim bashkė nė biseda pafund... aty n'at barrakėn e tij tė zymtė e
- Shtuar 1 vit mė parė


»Hapet në Prishtinë ekspozita “Një Komb, një kulturë” - BalkanWeb

PRISHTINË-Çelet në Prishtinë, në Muzeun e Kosovës, ekspozita e përbashkët Kosovë-Shqipëri, ku do të prezantohen artefakte arkeologjike të
- Shtuar 1 vit mė parė


»Aleksandër Peçi: Paratë e artistëvepërdoren për qëllime të tjera - Shqiptarja.com

TIRANE - Kompozitori Aleksandër Peçi, në një intervistë për “Shqiptarja.com” rrëfen arsyet e peripecive të artistëve për borxhin që
- Shtuar 1 vit mė parė


»Artistėt: Zhiti dhe Berisha, tėna japin lekėt e 100-vjetorit - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Peēi: Paratė pėr qėllime tė tjera TIRANE - Katėr artistėve laureatė tė ēmimeve tė njė konkursi qė u shpall nga MTRKS, me rastin e 100-vjetorit tė Pavarėsisė, shte
- Shtuar 1 vit mė parė


»Nexhip Ejupi: Nė emėr tė poezisė jam gati tė lė gjithēka - Tirana Observer

Intervistė me poetin e mirėnjohur shqiptaro-amerikan Nexhip Ejupi Nga Raimonda MOISIU
- Shtuar 1 vit mė parė»Miss Lushnja, spektakli që s'njeh tabu, kurora për 17 vjeçaren Iris Çela - Shqiptarja.com

LUSHNJE - Ditën e djelë kishte një atmosferë ndryshe në qytetin e Lushnjes, ku në Teatrin kryesor të qytetit, vajzat e qytetit, dhe jo vetëm, do të sfiloni
- Shtuar 1 vit mė parė


»Ernest Koliqi Ministria e Kulturës: Kolaboracionisti më i mirë - BalkanWeb

Posi.... U ba Shqipnija. Dalin të marrët e vikasin rrnoftë Shqipëria! Ti i mençëm përgjigje tue bërtit në kupë të qiellës: rrnoftë, p
- Shtuar 1 vit mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 131 ->131 0 total_found -> total_found 1 131 ->131 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 visar ->visar 0 docs[0] -> docs[0] 1 1798 ->1798 0 hits[0] -> hits[0] 1 2580 ->2580 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 zhitit ->zhitit 0 docs[1] -> docs[1] 1 137 ->137 0 hits[1] -> hits[1] 1 276 ->276

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos