Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Vjellja"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Monsinjor Masafra - E presim me shumë gëzim - Zėri i Amerikės

Njƫ klerik i lartƫ katolik , i tha Zƫrit tƫ Amerikƫs se janƫ nƫ pƫrfundim pƫrgatitjet pƫr tƫ pritur Papa FranƧeskun, i cili do tƫ vizitojƫ Shqipƫrinƫ mƫ 21 shtator. Kryetari i
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Virusi Ebola në Ballkan, 6 personanë karantinë në Vojvodinë të Serbisë - Shqiptarja.com

SERBI - Në qytetin Kikinda të Vojvodinës, gjashtë persona janë vendosur nën mbikëqyrje shëndetësore me qëllim të parandalimit të sëmund
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Panik në Serbi, 6 të sëmurë nën mbikëqyrje nga ebola - IndeksiOnline

Në qytetin Kikinda të Serbisë, gjashtë persona janë vendosur nën mbikëqyrje shëndetësore me qëllim të parandalimit të sëmundjes
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kosovarėt zgjedhin plazhin, njė pjesė e tyre pushojnė nė Durrės, harrojnė zgjedhjet - Ora News

Durrės- Zgjedhjet paralamentare tė Kosovės kanė redukutuar numrin e pushuesve nė plazhin e Durrėsit. Ndryshe nga herėt e tjera, vetėm 30 % e fluskit tė zakonshėm i janė drej
- Shtuar 5 muaj mė parė»Temjani dhe qirinjtė aromatikė janė tė dėmshėm - Gazeta Shqip

Ekspertėt thonė se pėrdorimi apo djegia e temjanit dhe e qirinjve aromatikė nė shtėpi ėshtė e rrezikshme pėr shėndetin pėr shkak tė potencialit tė substancave tė larta toksike qė disa n
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Vapa, fluks në ambulancat e Tetovës - IndeksiOnline

Faza e portokalltë, e cila gjatë ditëve të fundit ka përfshirë vendin tonë, ka bërë që në rajonin e Tetovës, të rritet dukshëm
- Shtuar 1 vit mė parė


»Rama s’ka lidhje me profesionin e politikanit - Gazeta 55

13-06-2012 / Gazeta 55 Bashkimi Europian, partnerët ndërkombëtarë të Shqipërisë si dhe opinioni publik kanë pikasur se opozita shqiptare s’po
- Shtuar 3 vite mė parė


»Kujdes me tamponët që kanë fuqi të madhe thithëse - BalkanWeb

ANGLI- Që kur ka filluar prodhimi i tyre, problemet praktike të femrave gjatë menstruacioneve është zgjidhur, megjithatë tamponët mund të rrezikojnë serioz
- Shtuar 3 vite mė parė»Fitore e thellė dhe e pastėr - Gazeta 55

09-05-2011 / Gazeta 55 Plebishit i banorëve të kryeqytetit dhe të të gjithë Shqipërisë për t’u ndarë nga politika opozitare e bllokimit t
- Shtuar 4 vite mė parė


»Gripi i derrave mund tė pėrhapet - Gazeta Express

Nga Express mė 08 janar 2011 nė ora 00:10 Zyrtarė evropianė nga sektori i shėndetėsisė kanė tėrhequr se epidemia e gripit tė derrave qė ka nisur tė pėrhapet nė Angli sė shpejti do tė mund tė
- Shtuar 4 vite mė parė


»QSUT, 120 raste helmimesh nė 24 orė - Ora News

Vetėm nė 24 orė e fundit janė drejtuar pėr ndihmė nė Qendrėn Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" 120 raste. "Ora News" ishte prezent nė Spitalin Infektiv ku 3 raste u drejtuan pėr
- Shtuar 5 vite mė parė


»Virozat e stinės, mijėra pacient nė urgjenca - Shekulli

Specialisti i ISHP-sė, Ulqinaku thekson se gushti arriti kulmin me numrin e tė prekurve. Tregoni kujdes me higjienėn Virozat e stinės duket se janė kthyer nė njė problem seri
- Shtuar 5 vite mė parė


»Vdekja e tretė - Gazeta Express

Ende pa filluar mirė vera, Kosova shėnon viktimėn e tretė nga pickimi i rriqrave. Tė dielėn nė mbrėmje nė Klinikėn Infektive nė QKU ka ndėrruar jetė njė person nga komuna e Rahovecit. Mjekėt dyshojnė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Pse shfaqen dhimbjet kronike abdominale te fėmijėt - Albania

Dhimbja kronike abdominale ėshtė njė sėmundje e shpeshtė te fėmijėt dhe te adoleshentėt. Kjo dėmton mirėqenien e fėmijės dhe ēmimi i mungesės nė shkollė si dhe i shfrytėzimit tė shėrbimeve sh
- Shtuar 5 vite mė parė


»PATRULLIMI GREK I QIELLIT Zbardhen vendimet qė eliminuan aviacionin - Ballkan

Autori i Lajmit: RedaksiaA ka probleme tė tjera pėr tė cilat “ Air Policing “ mund tė krijojė shqetėsime qė nuk pėrputhen me synimet e komandės shqiptare dhe tė sigurisė sė vendit? Kjo ėsht
- Shtuar 5 vite mė parė


»Si veprohet kur fėmija “digjet” nga temperatura - Ballkan

Autori i Lajmit: RedaksiaTek shumica e fėmijėve me temperaturė tė lartė, nė pyetje ėshtė infeksion viral banal, pėr tė cilin mė shpesh nuk ėshtė e nevojshme konsultė mjekėsore. Prindėrit duhet tė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Dismenorea, si tė evitoni dhimbjet mujore - Ballkan

Autori i Lajmit: RedaksiaSi mund tė qetėsoheni nga to? Shumė ekspert mendojnė qė simptomat e dismenoresė janė shkak i shprehive kequshqyese dhe problemeve emocionale tė pėrballueshme. Pjesa
- Shtuar 5 vite mė parė


»OBSH i druhet mutacionit tė virusit, kėrkon shtimin e vigjilencės - Gazeta Standard

Specialistėt japin kėshilla pėr parandalimin e gripit tė derrave. Organizata: Kujdes kur merren analizat, tė kontrollohet nėse virusi ka pėsuar mutacion Vetėm pak javė mė parė Organi
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 27 ->27 0 total_found -> total_found 1 27 ->27 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 vjellja ->vjellja 0 docs[0] -> docs[0] 1 27 ->27 0 hits[0] -> hits[0] 1 40 ->40

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos