Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Vreshtaria"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»ā€‹Sindikalistët: “Ofruam argumente me thes, por na refuzuan shkaku i interesave” - IndeksiOnline

Ish-punëtorët e NBI “Suhareka” kanë paralajmëruar për të martën kthimin e tyre në vendet e punës. Ata këmbëngulin se privatiz
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Dëme të mëdha nga breshëri i së premtes - IndeksiOnline

Breshëri i para tri ditëve, ka shkaktuar dëme të mëdha, sidomos në fshatrat, Pagarushë, Goriq, Dragobil, Marali, Astrazup e Burim, pasi mendohet se janë
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Rahoveci kryeqyteti i bujqesise se Kosoves - Vizion Plus

Ne Kosove sa here permenden vreshtat me rrush mendja te shkon menjehere ne Rahovec dhe e anasjellta Rajoni i shtrire ne jug-perendim te shtetit te ri i eshte rikthyer tradites se vjeter te vre
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Panariti: Vulė cilėsie vetėmpėr prodhimet tėrėsisht shqiptare - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Ministri i Bujqėsisė, Edmond Panariti, u ka bėrė thirrje tė gjithė fermėrėve qė tė
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Fermeret e Kukesit ne stinen e vjeljes se rrushit - ABC News

Fermeret ne Kukes po perpiqen te ecin me kohen per te permbyllur kete proces ne keto dite te mira. Megjithese kete vit, moti i pranveres nuk ishte favorizues per shkak te shirave dhe lageshtise se mad
- Shtuar 1 vit mė parė


»Festa e vjeljes sė rrushit, prezantimi i produkteve Made in Albania - Ora News

Festa e vjeljes e rrushit ėshtė kthyer tashmė nė njė traditė nė rrethin e Beratit, pasi me anė tė kėtij resursi synohet zhvillimi i zonės. Prej vitesh ky qark ka nisur kultivimin dhe prodhim
- Shtuar 1 vit mė parė


»EULEX heton edhe Ahmet Shalën,ambasadorin e Kosovës në Japoni - Shqiptarja.com

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items
- Shtuar 1 vit mė parė


»EULEX heton edhe ambasadorin Ahmet Shala - IndeksiOnline

Misioni evropian ia ka “vënë synin” edhe ambasadorit të Republikës së Kosovës në Japoni Ahmet Shalës. Ai dyshohet për veprimtarinë e t
- Shtuar 1 vit mė parė


»Lush Susaj: Vreshtaria shqiptar ėshtė viktimė e injorancės dhe vjedhjes - Tirana Observer

Intervistė me prof. Lush Susaj, lektor i Vreshtarisė nė U.B.T
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kriza mbėrthen Baldushkun, bie prodhimtaria nė vend - Ora News

Baldushku është fshati që ka tokën me prodhimtarinë më të lartë bujqësore. Fshati është vetëm 2.5 km larg Tiranës dhe njihet pë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Kriza prek prodhimet vendase, fermerėt e Baldushkut: S`ka treg - Ora News

Baldushku është fshati që ka tokën me prodhimtarinë më të lartë bujqësore. Fshati është vetëm 2.5 km larg Tiranës dhe njihet pë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gjirokaster vreshtaret skane ku shesin prodhimin - Top Channel

Në të gjithë qarkun e Gjirokastrës janë më shumë se 400 fermerë të vreshtarive, të cilët e kanë të vështirë të shesin
- Shtuar 3 vite mė parė


»Vere kosovare per eksportet Sukseset e deshtimet e privatizimit ne Kosove - Deutsche Welle

Kultivimi i rrushit dhe prodhimi i veres eshte karakterisitike e Rahovecit dhe Anadrinise. Toka pjellore dhe dielli rreth 270 dite ne vit ndikojne qe hardhite te perbejne njerin nder burimet
- Shtuar 3 vite mė parė


»Degėt e papreferuara, profilet bujqėsore dhe shkencore - Gazeta Mapo

Agrobiznesi, vreshtaria, inxhinieria mekanike, por edhe shumė tė tjera nėpėr universitetet e rretheve janė degėt mė pak tė preferuara nga tė rinjtė qė janė regjistruar pėr vitin akademik 2011-2012.
- Shtuar 4 vite mė parė


»Deget e papreferuara profilet bujqesore dhe shkencore - Alsat

Agrobiznesi, vreshtaria, inxhinieria mekanike, por edhe shumë të tjera nëpër universitetet e rretheve, janë degët më pak të preferuara nga të rinjtë q
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shtyhen preferencat - Gazeta Express

Bashkimi Evropian nuk do t’i kthejė preferencat tregtare me Kosovėn edhe pėr njė kohė. Ministrja e Tregtisė dhe Industrisė, Mimoza Kusari - Lila pranon se kjo ēėshtje ėshtė shtyrė pėr shkaqe proc
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kompensimi i pronareve, 25 mije ha te lira - Koha Jonë

Rreth 25 mije hektare jane trojet e lira qe do te perdoren per fondin e kompensimit te pronareve. Te dhenat zyrtare tregojne se keto siperfaqe qe gjenden ne te gjithe vendin jane tashme ne dispozicion
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kompensimi i pronave 25 mije ha troje te lira - Shqiperia.Com

Rreth 25 mijë hektarë janë trojet e lira që do të përdoren për fondin e kompensimit të pronarëve. Të dhënat zyrtare tregojnë se këto si
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ne Kukes 4-fishohet vreshtaria kjo edhe fale kredive te buta dhe afatgjata - ABC News

 Në qytetin e Kukësit, janë katërfishuar sipërfaqet e mbjella me vreshtari dhe pemëtari. Kjo edhe falë kredive të buta dhe afatgjata, si edhe
- Shtuar 4 vite mė parė


»Permbytjet fatura e demit 126 milione euro - Shekulli

Ekspertet kane perllogaritur per here te pare demin qe i eshte shkaktuar shtetit shqiptar dhe banoreve te zones nga permbytjet e fundit. Si jane llogaritur demet fatura e plote dhe menyra se si te
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 39 ->39 0 total_found -> total_found 1 39 ->39 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 vreshtaria ->vreshtaria 0 docs[0] -> docs[0] 1 39 ->39 0 hits[0] -> hits[0] 1 49 ->49

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos