Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Vullkane"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ndalohet trafiku ajror për shkak të shpërthimit të një vullkani - BalkanWeb

ISLANDE- Islanda ndaloi sot trafikun ajror në zonën rreth vullkanit më të madh në vend, “Bardarbunga”, duke e kaluar nivelin e alarmit nga portokalli në t&eum
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Origjina e jetës - BalkanWeb

Cdo qenie e gjallë mbi tokë ka lindur nga nja paraardhës i vetëm. Por nga ka ardhur? Dhe si është formuar? Një udhëtim në kohë për të gjetur
- Shtuar 5 muaj mė parė»10 legjendat antike qė u inspiruan nga ngjarje gjeologjike tė vėrteta - Tirana Observer

Pjesa mė e madhe e miteve e kanė origjinėn nga fantazia e shfrenuar humane, por disa nga kėto histori tė kaluara gojė mė gojė janė frymėzuar nga ngjarje gjeologjike, qė realisht kanė ndodhur. P
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Kur Vaçe Zela shkoi nëPrishtinë 34 vjet më parë - Shqiptarja.com

TIRANE- Vaçe Zela! Kur dëgjova se ke shkuar, se ke ndërruar jetë, m’u ngjall një Vaçe, të cilën e takova 34 vjet më parë në kufirin q&e
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Vullkani rihapen aeroportet ne Java - Top Channel

Disa aeroporte janë rihapur në ishullin indonezian të Javës, pas mbylljes një ditë më parë për shkak të shpërthimit vullkanik që mori 3 jet&
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Shperthen vullkani ne Indonezi - Top Channel

Shpërthimi i vullkanit në lindje të ishullit të Xhava-s në Indonezi detyroi mbi 200 mijë banorë të braktisnin shtëpitë, ndërsa të pakt&eum
- Shtuar 9 muaj mė parė


»‘Kelud’ shpërthen, merr jetën e dy personave - IndeksiOnline

Nga shpërthimi i vullkanit Kelud në Indonezi kanë vdekur së paku dy persona. Shpërthimi filloi dje në mbrëmje, kur vullkani hodhi re të dendur të h
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Cfare ndodh kur nje vullkan masiv shperthen - Shekulli

Vullkani ne Sinabung ne Indonezi ka shperthyer me shume se 220 here ne 20 ditet e fundit duke cuan ne evakuimin e 22 mije qytetareve Por per fat te mire agjencia kunder fatkeq
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Shkencëtarët: Bota rrezikon të shkatërrohet - BalkanWeb

SHBA - Shkencëtarët kanë paralajmëruar se bota rrezikohet nga shpërthimi i një supervullkani. Sipas një eksperimenti të zhvilluar në qendrën "European
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Indonezi, 6 persona humbėn jetėnnga vullkani, mes tyre 2 fėmijė - Shqiptarja.com

INDONEZI - Gjashtė persona kanė vdekur si pasojė e shpėrthimit tė njė vullkani nė ishullin Palue tė Indonezisė, nė malin Rokatenda. Mes personave qė kanė humbur jetėn raportohen tė jenė edhe 2 fėmijė.
- Shtuar 1 vit mė parė


»Indonezi, 5 persona humbën jetënnga vullkani, mes tyre 2 fëmijë - Shqiptarja.com

INDONEZI - Pesë persona kanë vdekur si pasojë e shpërthimit të një vullkani në ishullin Palue të Indonezisë, në malin Rokatenda. Mes personave që
- Shtuar 1 vit mė parė


»Pėr injorancėn - Shekulli

Vargje nga Arben Duka   E puth nė buzė njė krokodil Dhe njė nepėrkė e dashuroj Po nuk rri dot me njė debil Dot injorancėn se duroj &n
- Shtuar 4 vite mė parė


»Qemal Kertusha: Incidenti me Byronë Politike në vitin 1966 te Vila e Zogut - BalkanWeb

TIRANE-Dashuria, shpirti po rrënohen mbi shinat e një jete moderne?! Jo, ka ende vullkane të ndezura, unike në dashje dhe timbrin e së bukurës ashtu si vetë bota. Th
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shpėrthen njė vullkan nė Kili - Gazeta Express

Nga Express mė 05 qershor 2011 nė ora 13:10 Njė vullkan ka shpėrthyer nė pjesėn jugore tė Kilit, derisa hiri qė ka dalė nga ky vullkan ka shkuar deri nė 10 kilometra lartėsi. K
- Shtuar 4 vite mė parė


»Zgjedhjet nė Maqedoni dhe takimi i liderėve shqiptarė - Gazeta 55

09-05-2011 / Nga Nazim Rashidi Pa diskutim që java u shënua nga takimi i dy liderëve Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi dhe zotimi i tyre për një proces të rr
- Shtuar 4 vite mė parė


»Japonia ne zonen e termeteve - Top Channel

Brezi i Paqësorit aty ku shtrihet vargu i ishujve të Japonisë, është zona më sizmike e globit. Aty bien 80 përqind e numrit të përgjithshëm të t&
- Shtuar 4 vite mė parė


»Natyra, kundėr Afrikės? - Gazeta Express

Shenjat nisėn qė dy vjet mė parė. Aktiviteti sizmik nė veriperėndim tė Afrikės ka nisur qė tė shfaqet dukshėm, ndėrsa kontinenti po ndahet nė dysh ngadalė. Studiuesit thonė se llava nė kėtė rajon ėsht
- Shtuar 4 vite mė parė


»10 vitet me te mira te jetes sone - Gazeta Shqip

Varferia eshte ulur dhe eshte rritur mireqenia e njerezve ne bote. Semundjet marrin me pak jete njerezish dhe shendeti garanton nje jete me te gjate dhe me te mire. Madje kane shenuar renie edhe vi
- Shtuar 5 vite mė parė


»Indonezi vullkani aktivizohet pas 400 vjetesh - Alsat

Indonesia ka qene serish pre e nje shperthimi vullkanik i treti brenda kesaj jave dhe me i fuqishmi pasi ka shperndare re tymi 3 km te gjata dhe duke i shtyre edhe me tej banoret tashme te evakuuar. V
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 47 ->47 0 total_found -> total_found 1 47 ->47 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 vullkane ->vullkane 0 docs[0] -> docs[0] 1 47 ->47 0 hits[0] -> hits[0] 1 52 ->52

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos