Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Zona Zgjedhore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Raporti i qarit me qederin - BalkanWeb

Fushata mbresëlënëse e INUK-ut për prishjen e ndërtimeve pa leje anekënd Shqipërisë ka ndezur debatin, më së shumti politik se social mediatik se publ
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Nisin ndryshimet ne kodin zgjedhor objeksionet e PD dhe PS - News of Albania

Transmetuar me 12102014 - 1725 PUBLICITET Qeveria po pergatit ndryshimet ne kodin zgjedhor Nje pakete amendimesh qe do te behet pu
- Shtuar 1 javė mė parė


»Edhe njė tjetėr ankimim nė Kushtetuese - Gazeta Start

Tiranė - Partia Demokratike pėrgatiti dosjen e radhės pėr nė Gjykatėn Kushtetuese, duke depozituar atje njė ankimin pėr ndarjen e re terr
- Shtuar 1 javė mė parė


»Raporti: Shqipėria ecuri pozitiveproblem korrupsion e gjyqėsori - Shqiptarja.com

Rruga pėr njė demokraci tė plotė ėshtė e vėshtirė dhe sfiduese, sundimi i ligjit nuk ėshtė i plotė nė Shqipėri, nivelet e korrupsionit duhet tė ulen dhe gjyqėsori do tė funksionojė si duhet. Ky ėshtė
- Shtuar 2 javė mė parė


»Raporti: Shqipėria ecuri pozitiveproblem korrupsioni e gjyqėsori - Shqiptarja.com

Rruga pėr njė demokraci tė plotė ėshtė e vėshtirė dhe sfiduese, sundimi i ligjit nuk ėshtė i plotė nė Shqipėri, nivelet e korrupsionit duhet tė ulen dhe gjyqėsori do tė funksionojė si duhet. Ky ėshtė
- Shtuar 2 javė mė parė


»Gjykata Kushtetuese shqyrton kėrkesėn e AK pėr ndryshimin e sistemit elektoral - BalkanWeb

TIRANĖ- Gjykata Kushtetuese ka marrė sot nė shqyrtim kėrkesėn e Alenacės Kuqezi pėr Kodin Zgjedhor. Me anė tė saj AK-ja kėrkon ndryshimin e sistemit elektoral. Vetė Kreu i Aleancės Kuq e Zi ka
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kryeministri me sipėrmarrės italianė:Ja si do ju lehtėsojmė dhe vlerėsojmė - Keshilli i Ministrave

Sipėrmarrėsit janė krijuesit e vendeve tė punės, janė krijuesit e mirėqenies dhe tė pasurisė nė kėtė vend, ndaj duhet t'i vendosim nė piedesta
- Shtuar 4 javė mė parė


»KKT parandalon rrėnimin e mėtejshėm tė territorit - Keshilli i Ministrave

Fjala e Kryeministrit Rama nė mbledhjen e Kėshillit Kombėtar tė Territorit: Mirėmėngjesi tė gjithėve! Nė fakt n
- Shtuar 4 javė mė parė


»Raporti i OSBE: Qeveria vizion ambicioz, polarizimi politik ka dėmtuar Kuvendin - BalkanWeb

VJENE- Kryetari i Prezencės sė OSBE-sė nė Shqipėri, Ambasadori Florian Raunig, paraqiti sot nė Kėshillin e Pėrhershėm tė OSBE-sė nė Vjenė raportin vjetor pėr Shqipėrinė. Nė raportin e tij Amba
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Erdogan bėhet Presidenti i ri iTurqisė, merr mbi 20 milionė vota - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Datat kryesore tė karrierės sė Erdogan Votojnė kandidatėt Presidencialė VIDEO TURQI - Kryeministri
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Territori, Artur Roshi: Rama refuzoi konsensusin me opozitėn pėr reformėn - Ora News

Tiranė - Artur Roshi, kryetari i PBKD-sė, foli pėr vendimin e qeverisė lidhur mė miratimin e reformės Administrativo-Territoriale, ku deklaroi se pavarsisht thirrjes qė opozita tė
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ndoka: Duhen 250 bashki, tė ndiqet modeli italian dhe francez - Gazeta Shqip

Kryedemokristiani Tė krijohen gjashtė zona zgjedhore me 20 deputetė tė Kuvendit, si dhe senati
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Idrizi nga Ora News replikon me Dulen: Europianizmi jot si ai i Greqisė qė snjeh minoritetet - Ora News

Kreu i PDIU, Shpėtim Idrizi  ėshtė pėrgjigjur pėr deklaratėn e Vangjel Dules, kreut tė PBDNJ-s  i cili ka thėnė jo  pėr  hartėn e re  territoriale, sipas tė cilit preken minoritetet. Ai tha se nėse
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Ndarja e re, opozita rrėzon dy variantet, diskutimi me PS nis me skemėn e pestė - Gazeta Shqip

Harta me 63 njėsi vendore, mė i pėlqyeshmi. Kėrkohet ligji i decentralizimit
- Shtuar 4 muaj mė parė
»Tahiri i LDK-së, pas humbjes, gjen ngushëllim në Kuran - IndeksiOnline

Ish –deputeti i LDK-së Xhafer Tahiri i dëshpëruar që nuk ka arritur të bëhet deputet përsëri, ka akuzuar komisionerët për manipulim vota
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Ndarja Territoriale, PLL: Kujdes me zonat minoritare, mund tė kthehen si nė Kosovė - Gazeta Shqip

Kreu i Legalitetit, Sulejman Gjana: Minoritetet tė mos krijohen si zona tė homogjenizuara Herion Mesi
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Investimet italiane nė ShqipėriBalla: Krijojnė vende tė reja pune - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Sa vjen e mė shumė fqinji ynė, Italia, po shpreh interes qė sipėrmarrjet e tyre tė
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Hashim Thaccedili nje fitues ne nevoje - Top Channel

Nga Aleksandër Çipa - Në Prishtinë kanë nisur përllogaritjet se si dhe me kë do të jetë koalicioni i ri qeverisës. PDK e kryesuar nga Kryeministri n
- Shtuar 5 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1592 ->1592 0 time -> time 1 0.003 ->0.003 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 zona ->zona 0 docs[0] -> docs[0] 1 31812 ->31812 0 hits[0] -> hits[0] 1 44626 ->44626 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 zgjedhore ->zgjedhore 0 docs[1] -> docs[1] 1 33357 ->33357 0 hits[1] -> hits[1] 1 67818 ->67818

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos