Sllovenia jep viza nė Prishtinė

Ambasada e Sllovenisė nė Prishtinė ka nisur dhėnien e vizave dhe tė kryejė punė tė tjera konsullore, ka bėrė tė ditur Ministria e Jashtme sllovene pėr agjencinė e lajmeve STA.

Sipas kėsaj agjencie, Konsullata nė Prishtinė do tė punojė katėr ditė nė javė, nga e hėnė deri tė enjten, nga katėr orė.

Pritet qė ambasada tė hapė edhe faqen e saj tė internetit, nė tė cilėn, pėrveē informacioneve, do tė jenė nė dispozicion edhe formularėt gratis pėr tė gjitha dokumentet nė kompetencė tė konsullatės.

Ambasada sllovene nė Prishtinė ėshtė ēelur nė shkurt tė vitit tė kaluar, ndėrsa ēėshtjet konsullore pėr qytetarėt e Kosovės deri mė tash i ka kryer ambasada sllovene nė Shkup.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Express

Publikuar nga: Gazeta Express

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos