Legalizimet, 3741 familjet qė marrin tapitė nė DurrėsALUIZNI: njofton se ka pėrfunduar pėrgatitja e dokumentacionit tekniko-ligjor pėr njė sėrė pasurish qė i pėrkasin
qarkut tė Durrėsit. Gazeta boton sot emrat e 3741 pėrfituesve tė cilėt duhet tė paraqiten pranė zyrės rajonale nė Durrės pėr
tė tėrhequr formularin e pagesės. Pėr ata qė duan tė kryejnė shlyerjen e detyrimit me bono privatizimi lind nevoja e paraqitjes sė njė kėrkese. Ligji sanksionon se pėr parcelat brenda vijave tė verdha me sipėrfaqe 1-300 m2 mund tė shlyhet deri nė 70% tė vlerės me bono privatizimi kurse mbi kėtė sipėrfaqe pėrdorimi i bonos kufizohet deri nė 50% tė vlerės. Ndėrsa pėr parcelat jashtė vijave tė verdha pagesa deri nė 70% me bono mund tė bėhet pėr sipėrfaqet 1-500 m2. Formulari gjendet edhe nė uebin e ALUIZNI-t www.aluzini.gov.al.


LISTA E PLOTE, NDODHET NE FORMATIN PDF

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Panorama

Publikuar nga: Panorama

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos