Aeroporti i Tiranės, vendet ku lejohet dhe nuk lejohet tė kryhen fluturimet

Anulohen 16 mijė fluturime Ska fluturime nė Tiranė Topi anulon vizitėn nė Poloni Ndalen fluturimet nė Prishtinė Si po pėrhapet hiri vullkanik Evropa po gėlon nga trenat Shtyhet varrimi i Kandiskit Hiri, mė i lehtė nga ēpritej Kompanitė ajrore: Sa po humbim

English Version subscribers only

Tiranė, 17 Prill NOA - Aeroporti Ndėrkombėtar i Tiranės ka publikuar listėn e vendeve ku ndalohet pėrkohėsisht kryerja e fluturimeve pėr shkak tė hirit vullkanik qė ka pėrfshirė hapėsirėn ajrore evropiane.

TIA konfirmoi pėr agjencinė NOA se pėr ditėn e sotme, e shtunė, mė 17 prill 2010, janė pezulluar fluturimet direkte pėr nė Londėr (Angli), Budapest (Hungari), Vjenė (Austri), Mynih, Shtutgard, (Gjermani) Bolonjė, Milano, Trevizo, Verona, (Itali), Frankurt, (Gjermani) Ljubljanė, (Slloveni) Rimini, Genova, Torino (Itali) dhe Prishtinė (Kosovė).

Fluturimet janė anuluar deri nė njė njoftim tė dytė pėr shkak tė hirit nė zonėn e Islandės si rrjedhojė e vullkanit qė shpėrtheu ditėn e mėrkurė mė 14 prill 2010. Hiri i vullkanik ėshtė pėrhapur nė pjesėn veriore tė Evropės.

Ndėrkohė, Aeroporti Ndėrkombėtar i Tiranės njofton se fluturimet e planifikuara pėr nė Romė, (Itali) Athinė, (Greqi) Bari, (Itali) Stamboll (Turqi) kanė operuar normalisht nga TIA.

Pasagjerėt qė kanė fluturime tranzit kėshillohen tė kontaktojnė linjat ajrore pėrkatėse pėr informacion tė mėtejshėm nė lidhje me udhėtimin e tyre.

Tirana International Airport thotė se nė rast tė anulimeve tė fluturimeve tė tjera, do ti mbajė pasagjerėt e informuar.

e.r/NOA

Ndiqni mė shumė: Kaos ajror ose 11 Shtator nė Evropė (VIDEO)

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

News of Albania

Publikuar nga: News of Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos