Ndotja e ujit nė Tiranė

Uji i pijshėm nė disa zona tė Tiranės rezulton me ndotje bakteriale. Sipas specialistėve tė higjenės, zona mė problematike ku kėrkohet ndėrhyrje e menjėhershme ėshtė ajo pranė sheshit “Avni Rustemi”.

“Ka disa pika me ndotje, sidomos ajo qė ndodhet tek sheshi “Avni Rustemi”. Ka probleme me ujėsjellėsin e Tiranės, herė pas here kanalet janė tė ndotura si pasojė e rrjetit tė amortizuar dhe ndėrhyrjes pa leje tė qytetarėve”, ka deklaruar inspektori Sazan Skuka.

Ndėrkohė, probleme janė shfaqur edhe nė “Rrugėn e Durrėsit”, ku ndotja ėshtė pėrsėritur tre herė vetėm gjatė muajit prill, nė rrugėn “Thanas Ziko”, qė lidh “Rrugėn e Dibrės” me shkollėn “Partizani”, nė “Rrugėn Bardhyl” dhe nė Tiranėn e Re.

Ministri i Shėndetėsisė Petrit Vasili u ka kėrkuar tė gjithė drejtorėve tė shėndetit publik nė rrethe tė rrisin dozėn e klorit nė ato pika ku konsiderohet e nevojshme pėr tė evituar kėshtu ndonjė epidemi tė mundshme, sic ndodhi pak ditė mė parė nė Ballsh.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Top Channel

Publikuar nga: Top Channel

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos