MASH publikon pėrgjigjet e testit tė letėrsisė

Ministria e Arsimit dhe e Shkencės ka publikuar nė faqen zyrtare tė saj nė internet pėrgjigjet e testit tė letėrsisė tė Maturės Shtetėrore.
Ditėn e sotme maturantėt e gjithė shkollave tė vendit kanė dhėnė provimin e parė tė maturės shtetėore atė tė letėrsisė. Rreth 37.500 maturantė kanė shpalosur njohuritė e tyre tė marra gjatė katėr viteve tė shkollės nė 25 pyetjet e paraqitura nė test. Provimi ka nisur nė orėn 10:00 dhe ka pėrfunduar nė 12:30. Procedura tjetėr ėshtė se tė gjitha testet mblidhen dhe shpėrndahen nė qendrat e korrigjimit nė Tiranė, Elbasan, Fier dhe Shkodėr. Pas mbarimit tė testit dhe korrigjimit tė tij, tė gjitha notat janė mbledhur nė Agjencinė e Vlerėsimit tė Arritjeve (AVA), ku mė pas do tė bėhet shpėrndarja e tė gjitha notave nė tė gjitha shkollat e vendit.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos