Policia flet mbi kapjen e mikut tė Zan Ēaushit, bllokoi rrugėt nė protestat e PS (FOTO)

Tiranė, 18 Qershor 2010 NOA Drejtoria e Policisė sė Tiranės foli sot nė mbrėmje zyrtarisht lidhur me arrestimin e Skerdian Bajramit, i cili nė protestat e muajit maj ishte shfaqur nė bllokimin e rrugėve qė organizoi Partia Socialiste.

Skerdian Bajrami, ėshtė dėnuar me pesė vjet heqje lirie, nė procesin gjyqėsor ndaj Bandės sė Myrteza Ēaushit i njohur si Zani i Vlorės.

Sipas Ministrisė sė Brendshme, Bajrami, ishte akuzuar pėr njė sėrė krimesh tė rėnda.

Arrestimi i Bajramit u krye nga forcat e operacioneve speciale tė Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Tiranė dhe policia e Komisariatit nr 5 nė kryeqytet.

Mėsohet se Bajrami ka qenė njė prej personave mė aktivė nė bllokimin e rrugėve nacionale pėrgjatė protestave tė majit tė kėtij viti, qė organizoi opozita nė pėrpjekje pėr tė hapur kutitė e votimit tė zgjedhjeve tė vitit qė shkoi.

Zyrtarisht, zėdhėnėsja Alma Katragjini tha se nga shėrbimet e Komisariatit Policisė Nr.5 Tiranė nė bashkėpunim me Forcat e Operacioneve Speciale nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Tiranė u arrestua i kėrkuari Skerdian Ēuman Bajrami, 33 vjeē, lindur nė Vlorė dhe banues nė Kamėz, Tiranė.

Ndaj Bajramit, Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė me vendim tė datės 02.02.2009 e ka dėnuar me 5 vjet burgim, nė procesin gjyqėsor ndaj bandės sė (Myrteza Caushit) i njohur ndryshme si Zani, - tha Katragjini dhe shtoi se i shumėkėrkuari Skerdian Bajrami, anėtar i kėsaj bande, ka qenė i akuzuar pėr njė sėrė krimesh tė rėnda tė kryera nga kjo bandė e armatosur.

Ndėrkohė, pėrveē ekzekutimit tė vendimit tė mėsipėrm, nė ngarkim tė shtetasit Skerdian Bajrami, do tė dėrgohen materialet shtesė nė Prokurorinė e Rrethit Gjyqėsor Tiranė si njė nga personat qė ka kryer veprime aktive nė bllokimin e rrugės nė vendin e quajtur Ura e Farkės nė Tiranė dhe nė kundėrshtim tė Punonjėsve tė Policisė sė Shtetit, tė cilėt ndėrhynė pėr hapjen e rrugės sė datės 11 Maj 2010, - sqaroi policia e Tiranės.

r.n/NOA

var _JOOMLACOMMENT_MSG_DELETE = "Are you sure you want to delete this comment?"; var _JOOMLACOMMENT_MSG_DELETEALL = "Are you sure you want to delete all comments?"; var _JOOMLACOMMENT_WRITECOMMENT = "Shkruaj nje koment"; var _JOOMLACOMMENT_SENDFORM = "Posto"; var _JOOMLACOMMENT_EDITCOMMENT = "Edit comment"; var _JOOMLACOMMENT_EDIT = "Edit"; var _JOOMLACOMMENT_FORMVALIDATE = "Ju lutemi shkruani ne hapesiren e komentit"; var _JOOMLACOMMENT_FORMVALIDATE_CAPTCHA = "Ju lutemi shkruani kodin anti-spam qe shihni ne imazh"; var _JOOMLACOMMENT_FORMVALIDATE_CAPTCHA_FAILED = "Kodi anti-spam u shkrua gabim. Ju lutemi shkruani kodin anti-spam qe shihni ne imazh"; var _JOOMLACOMMENT_FORMVALIDATE_EMAIL = "To be notified, please enter your email"; var _JOOMLACOMMENT_ANONYMOUS = "Anonymous"; var _JOOMLACOMMENT_BEFORE_APPROVAL = "Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval."; var _JOOMLACOMMENT_REQUEST_ERROR = "Request failed"; var _JOOMLACOMMENT_MSG_NEEDREFRESH = ""; jQuery.noConflict(); Komente Shto komentin tend jQuery(document).ready(function(){ jQuery("a.JOSCJQstretchertoogleFORM").click( function(){ jQuery("#JOSCJQstretcherFORM").slideToggle(500); return false; } ); }); Shkruaj nje koment Emri: Email: (jo i detyruar) Titulli: Ju lutemi shkruani kodin anti-spam qe shihni ne imazh function JOSC_afterAjaxResponse(action) { switch(action) { case 'show': case 'response_reply': case 'response_edit': case 'response_quote': jQuery("#JOSCJQstretcherFORM").slideDown(); return 0; break; case 'hide': case 'response_editpost': case 'response_posted': case 'response_approval': jQuery("#JOSCJQstretcherFORM").slideUp("fast"); return 0; break; default: return 0; } } if (window.document.URL.indexOf("#CommentForm")

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

News of Albania

Publikuar nga: News of Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos