Testi i Matematikės pėr shkollat 9-vjeēare, ja pėrgjigjet e saktaTIRANĖ - Ministria e Arsimit ka bėrė publike pėrgjigjet e sakta tė testit tė Matematikės pėr shkollat 9-vjeēare. Por si ka qenė provimi i Matematikės. Disa prej tyre pohojnė se teza me 25 pyetje pėr lėndėn e Matematikės ka qenė e lehtė dhe se kanė pasur kohė edhe pėr t'u pėrgatitur. Madje pohojnė se pėr shokėt e tyre ka pasur edhe penalizime, ku mėsuesit i kanė nxjerrė nga klasa. Provimi i Matematikės ka zgjatur 2 orė e 30 minuta; ka nisur nė orėn 10:00 dhe ka pėrfunduar nė orėn 12:30. Nė tezė ėshtė vendosur kodi i ēdo nxėnėsi dhe pas pėrfundimit materialet janė dėrguar nė qendrat e korrigjimit, ku shpallja e rezultateve bėhet jo mė shumė se pas pesėmbėdhjetė ditėve. Me pėrfundimin e provimit tė Matematikės nxėnėsit e shkollave 9-vjeēare i kanė dhėnė fund ciklit tė detyruar pėr tė hyrė tashmė tė njė cikėl tjetėr, tė shkollės sė mesme.21 Qershor 2010

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Albania

Publikuar nga: Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos