Shkolla e Policisė, emrat e fituesve qė do tė nisin studimet nė shtatorArtan CENA
TIRANĖ - Shpallen fituesit e Shkollės sė Policisė qė do tė nisin studimet nė muajin shtator. Burimet zyrtare nga Policia e Shtetit kanė bėrė publike dje listėn me 172 emrat e kandidatėve qė kanė arritur t’i kalojnė tė trua fazat e konkurrimit. Siē ėshtė bėrė e ditur, ka pėrfunduar faza e konkurrimit pėr kandidatėt qė kanė aplikuar pėr periudhėn prill-dhjetor 2009 pėr tė ndjekur studimet nė Shkollėn bazė tė Policisė pėr Patrullė tė Pėrgjithshme. Fazės sė parė tė konkurrimit, testimit me shkrim, iu nėnshtruan 920 konkurrentė dhe, bazuar nė pikėt e grumbulluara, u kualifikuan fitues tė testimit me shkrim 216 prej tyre. Mė pas aplikantėt iu nėnshtruan testimit fizik, ku pas pėrfundimit tė tij u skualifikuan 38 nga 212 kandidatėt qė morėn pjesė nė kėtė testim. Nga data 21-22 qershor u zhvillua faza e tretė e konkurrimit, intervista me gojė. Nga komisioni i intervistimit gjatė kėtij procesi u intervistuan 172 kandidatėt e paraqitur.
Konkurrimi
Qėllimi i intervistės me gojė ėshtė vlerėsimi i aftėsive tė kandidatit pėr tė analizuar, komunikuar, marrė vendime dhe pėr tė reaguar nė mėnyrėn e duhur, si dhe vlerėsimi i pėrshtatshmėrisė sė kandidatit pėr t’u bėrė punonjės policie. Bazuar nė pikėt e grumbulluara gjatė testimit me shkrim dhe gjatė intervistės me gojė ėshtė bėrė dhe klasifikimi pėrfundimtar i pjesėmarrėsve nė kėtė proces konkurrimi. Pas kėtyre fazave tė konkurrimit aplikantėt do t’i nėnshtrohen procesit tė kontrollit mjekėsor pranė Qendrės sė Profilaksisė sė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Policisė sė Shtetit nė Tiranė, e cila ndodhet nė Qendrėn e Formimit Policor. Pėr datat e kryerjes sė kontrollit mjekėsor kandidatėt do tė njoftohen nga strukturat e Personelit. Pas kontrollit mjekėsor kandidatėt do t’i nėnshtrohen procesit tė marrjes sė gjurmėve tė gishtave, si dhe procesit tė verifikimit tė aplikantit.
Ankesat
Tė gjithė aplikantėt pėr ēdo paqartėsi qė mund tė kenė lidhur me kėtė proces mund tė drejtohen pranė Zyrave tė Personelit nė Drejtoritė e Policisė nė Qarqe ose pranė Sektorit tė Pranimit nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Policisė sė Shtetit. Po ashtu mund t’i parashtrojnė pyetjet apo shqetėsimet e tyre dhe me e-mail nė adresėn shkollaepolicise@mrp.gov.al. Lista e renditjes pėrfundimtare tė kandidatėve do tė publikohet dhe nė faqen e internetit tė Policisė sė Shtetit /////ėėė.asp.gov.al.


Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė sė Shtetit

Nr.
Emėr, Atėsi, Mbiemėr
Qarku
Pikėt
1 Arjana Ali Syla Shkodėr 87.2
2 Aldi Kristo Bylyku Korēė 86.6
3 Irena Selman Hoxha Fier 86.5
4 Emiljan Anton Prenga Tiranė 86.3
5 Trazhgim Isuf Halilaj Tiranė 86.2
6 Drini Veli Peposhi Kukės 85.6
7 Ermand Kujtim Petova Durrės 85.5
8 Boran Ymer Bercama Shkodėr 85.5
9 Saimir Nazif Briēka Korēė 85.5
10 Sovjeta Hamit Hysa Tiranė 84.8
11 Algert Nikolin Gjonaj Tiranė 84.7
12 Xhevahir Hamza Alija Shkodėr 84.6
13 Tauland Haki Kurtaj Shkodėr 83.6
14 Besard Lulzim Doda Tiranė 83.1
15 Enaldo Engjell Neli Korēė 82.6
16 Andi Hodo Ēani Gjirokastėr 82.5
17 Irena Beqir Elezi Tiranė 82.5
18 Ermir Miftar Metaliaj Kukės 82.4
19 Enis Sherif Hasanaj Tiranė 82.2
20 Klevis Pal Martini Lezhė 82.0
21 Emanuel Gjergj Ndoja Shkodėr 81.9
22 Albano Kosta Rustemi Gjirokastėr 81.8
23 Endrit Shkelqim Vika Tiranė 81.7
24 Oldiano Gjon Ēuni Shkodėr 81.7
25 Julian Petrika Ligori Korcēė 81.2
26 Agim Dervish Troci Tiranė 81.1
27 Tedi Agron Didi Tiranė 80.8
28 Dorjan Agron Shima Tiranė 80.6
29 Endrit Arben Demi Tiranė 80.3
30 Jodina Agim Laho Korcēė 80.3
31 Kloton Thoma Kumaraku Tiranė 80.1
32 Evarist Ndue Pėrdoēi Tiranė 80.0
33 Skerdian Hasan Kacuqi Durrės 80.0
34 Rudina Selman Beka Tiranė 79.9
35 Ervis Elez Trezhnjeva Kukės 79.5
36 Agron Risto Mitre Korēė 79.4
37 Aranit Haxhi Dibra Tiranė 79.2
38 Dionis Naim Gjura Tiranė 79.2
39 Orien Tom Miraku Tiranė 79.0
40 Juljan Nevrus Gupe Korēė 79.0
41 Armir Islam Guri Shkodėr 78.8
42 Ergys Bujar Shpati Korēė 78.8
43 Marsel Shpetim Spaho Korēė 78.8
44 Orest Bujar Cane Tiranė 78.8
45 Zhan Tonin Palaj Shkodėr 78.8
46 Elmir Ramen Shkurti Tiranė 78.6
47 Olgerti Astrit Agolli Korēė 78.6
48 Idlir Shaban Velija Shkodėr 78.3
49 Olsion Sami Ismalaj Kukės 78.3
50 Gledis Erfan Kena Tiranė 78.2
51 Dritan Mehdi Hysa Durrės 77.9
52 Andi Shefqet Buzani Elbasan 77.8
53 Xhulja Dilaver Zyfi Korēė 77.5
54 Aleksander Arjan Kita Durrės 77.5
55 Endrit Mark Lekaj Shkodėr 77.4
56 Anila Dhimitraq Ibro Fier 77.3
57 Olsi Bashkim Uku Tiranė 77.3
58 Alfons Viktor Ēotaj Lezhė 77.2
59 Taulant Petrit Hyka Durrės 77.2
60 Gentjan Beqir Kortoēi Kukės 77.0
61 Razie Mehmet Kuēana Kukės 77.0
62 Elvis Xhelal Shkjau Tiranė 76.9
63 Ermal Shaban Murataj Tiranė 76.9
64 Denjon Arben Myteberi Korēė 76.5
65 Elton Mersin Mata Tiranė 76.5
66 Ervin Tomorr Berdufi Elbasan 76.1
67 Adrit Alfred Goxhaj Tiranė 76.0
68 Besnik Resmi Nazari Elbasan 76.0
69 Aida Baudin Osmani Tiranė 75.8
70 Erzen Qazim Rama Tiranė 75.8
71 Litjon Luan Osmani Tiranė 75.8
72 Redian mark Shullani Shkodėr 75.6
73 Anjeza Flamur Lame Berat 75.6
74 Mateo Bujar Arapi Tiranė 75.6
75 Elton Besnik Topalli Durrės 75.5
76 Shpatjan Sokol Mataj Tiranė 75.5
77 Blerim Resul Tafēiu Tiranė 75.1
78 Sabah Tafil Moriqi Shkodėr 75.1
79 Bledi Petrit Pilinxhi Korēė 75.0
80 Bledar Selim Xhebexhiu Fier 75.0
81 Emiljan Lulezim Muharremi Tiranė 75.0
82 Elvis Osman Nezaj Tiranė 74.9
83 Ilir Hasan Markaj Tiranė 74.9
84 Agostin Mark Kola Tiranė 74.7
85 Esat Sakip Neziri Dibėr 74.5
86 Paris Sadik Cara Tiranė 74.4
87 Liridon Ndue Rrucaj Tiranė 74.4
88 Arber Mersin Kaja Tiranė 74.3
89 Arber Tonin Gjeloshaj Tiranė 74.3
90 Perparim Flamur Mujollari Korēė 74.3
91 Daniel Riza Bajrami Tiranė 74.2
92 Donaldi Urim Zili Korēė 74.2
93 Liza Agron Alibashi Korēė 74.2
94 Hamza Din Demushi Tiranė 74.0
95 Lizan Gezim Mazelli Korēė 74.0
96 Roland Gjergj Deda Shkodėr 74.0
97 Ēlirim Lezan Dodaj Dibėr 73.8
98 Kyvet Isuf Balaj Kukės 73.2
99 Saimir Nexhmi Xhemollari Korēė 73.1
100 Gerald Ardian Shahu Tiranė 73.0
101 Fabio Xhelal Ilnica Dibėr 73.0
102 Mirlan Mehmet Bejko Tiranė 73.0
103 Ermir Sazan Sokoli Korēė 72.9
104 Fatmir Haxhi Hysa Tiranė 72.9
105 Mirela Ndue Deda Durrės 72.9
106 Adnand Qemal Xhelili Elbasan 72.4
107 Saimir Ramazan Ismaili Tiranė 72.4
108 Xhevdet Refki Gjana Kukės 72.3
109 Aurent Leonardi Kaso Korēė 72.2
110 Blerim Zaim Troci Tiranė 72.2
111 Nertil Vezir Mekolli Tiranė 72.2
112 Jeton Xhafer Kertolli Kukės 71.7
113 Jurgen Lavdim Shanaj Tiranė 71.7
114 Saimir Fran Topollaj Lezhė 71.7
115 Armando Tofik Seferi Durrės 71.7
116 Bledian Mehdi Islami Tiranė 71.7
117 Endrit Hasan Gjika Tiranė 71.7
118 Endrit Skender Ēapja Elbasan 71.7
119 Jurentina Flamur Baka Korēė 71.7
120 Mariglen Gezim Luli Elbasan 71.7
121 Nikolin Kol Marku Lezhė 71.7
122 Elda Zmajl Metaliaj Tiranė 71.6
123 Ermir Halim Gashi Durrės 71.6
124 Enid Dashamir Pasho Tiranė 71.3
125 Entela Bajram Rrapi Durrės 71.3
126 Bleron Kol Karaj Elbasan 71.2
127 Shkelzen Ridvan Zhollanji Korēė 71.2
128 Jerelsi Anstor Lumi Tiranė 71.0
129 Lisien Fatos Bakiasi Tiranė 70.8
130 Viltjon Zenel Brasha Kukės 70.8
131 Muarek Subi Garxenaj Tiranė 70.8
132 Pellumb Ali Rexhmati Kukės 70.8
133 Elind Demir Elmazaj Fier 70.7
134 Ferdinant Haki Hala Elbasan 70.7
135 Edison Seladin Mekolli Korēe 70.5
136 Perparim Hazir Gosturani Tiranė 70.5
137 Jeton Xhetan Marku Tiranė 70.4
138 Lorenc Selman Aliaj Dibėr 70.4
139 Erti Zenel Gjoshi Tiranė 70.3
140 Faredin Refat Dervishaj Tiranė 69.9
141 Avdulla Rexhep Halucaj Kukės 69.9
142 Eneo Agron Ranci Vlorė 69.9
143 Orgest Osman Ēeko Tiranė 69.9
144 Adem Abdyl Elezaj Tiranė 69.7
145 Lastare Muharrem Memushi Tiranė 69.7
146 Granit Uke Kurmekaj Kukės 69.2
147 Aurora Tomorr Muhollari Tiranė 69.0
148 Ēezar Ruzhdi Ahmetaj Tiranė 69.0
149 Xhevdet Samit Jaēe Korēė 69.0
150 Eris Elvid Bushati Shkodėr 68.8
151 Kristian Pjeter Pellumbi Shkodėr 68.3
152 Eneo Xhelal Hasa Durrės 68.2
153 Erion Tefik Marku Dibėr 68.2
154 Perlat Bashkim Hamitaj Fier 68.0
155 Alban Rexhep Furramani Korēė 67.6
156 Arben Kujtim Mero Korēė 67.4
157 Luan Pjeter Ramaj Tiranė 67.4
158 Aldi Driton Ivani Korēė 66.7
159 Qemal Skender Toēilla Tiranė 66.7
160 Selami Baudin Koēi Dibėr 66.5
161 Redjana Xhafer Kalemi Tiranė 66.3
162 Oresti Niko Muska Korēė 65.8
163 Briken Zef Curri Shkodėr 65.7
164 Elis Nevrus Isaku Elbasan 65.7
165 Ermal Aqif Keēi Durrės 63.6
166 Denis Qėmal Tusha Tiranė 63.1
167 Flamur Nazif Hoxha Dibėr 63.1
168 Alket Abedin Hajderasi Tiranė 60.8
169 Shkelzen Seit Lamaj Tiranė 55.8
170 Blerina Gezim Jolla Tiranė 54.9
171 Alban Jani Hamzallari Korēė 51.7
172 Platon Haziz Moli Elbasan 48.223 Qershor 2010

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Albania

Publikuar nga: Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos