Meksikė, 9 vetė ekzekutohen nga njė bandė

Banda e trafikut tė drogės vazhdojnė tė bėjnė ligjin nė Meksikė.

Njė tjetėr ekzekutim masiv ka ndodhur nė vendin e Amerikės Qėndrore, duke e rėnduar edhe mė shumė bilancin e ketij viti qė rezulton tė jetė mė i pėrgjakshmi.

9 persona janė eksekutuar nga disa njerėz tė armatosur nė njė qėndėr kurimi ndaj drogės nė qytezėn Gomez Palacio e shtetit Durango. Lajmin e bėjnė tė ditur autoritetet lokale. Kohėt e fundit vrasjet masive nė qytetet meksikane janė kthyer nė modė, ndėrsa policia ėshtė e pafuqishme pėr tė ndaluar masakrat.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Top Channel

Publikuar nga: Top Channel

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos