Lajmi nė facebook:Vogėlushja Bleona Mata gjendet e copėtuar

05/07/2010 Prokuroria: Individė tė caktuar tallen me kėtė fatkeqėsi

TIRANE-Kur kanė kaluar mė shumė se njė muaj e gjysmė nga zhdukja misterioze e vogėlushes Bleona Mata, individė tė caktuar kanė gjendur kohėn qė kėtė ngjarje ta kthejnė nė parodi. Pak ditė mė parė Prokuroria e Krimeve tė Rėnda ka lokalizuan nė rrjetin social facebook njė lajm, i cili tregonte se 6-vjeēarja nga fshati Zapod i Kukėsit ėshtė gjendur e vdekur. Nė faqen e internetit, shkruhet se 6-vjeēarja ėshtė vrarė dhe copėtuar pjesė-pjesė nga halla e saj. Arsyeja se pse kishte ndodhur e gjithė kjo ngjarje, sipas personit qė e kishte hedhur lajmin e rremė ishte se vogėlushja 6-vjeēare e kishte parė hallėn me tė dashurin. Mė tej lajmi i hedhur nė internet, pasohet edhe me njė fjali tjetėr ku personi e quan hallėn e vogėlushes njė mostėr dhe pėr pasojė sipas tij ajo e meriton vdekjen. Mirėpo pėrkundėr kėtij zėri anonim, ka dalė policia dhe Prokuroria, tė cilat e kanė quajtur lajmin tė pavėrtetė duke thėnė se ka shumė persona qė po luajnė me kėtė fatkeqėsi, duke vepruar nė disa mėnyrė me qėllimin e vetėm pėrfitimin material dhe financiar. Akuza shpreson se vogėlushja ėshtė gjallė, dhe pėr kėtė po kryhen njė sėrė veprimesh hetimore. E. Qyno 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Metropol

Publikuar nga: Metropol

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos