Matura,dalin rezultatet e provimeve me zgjedhje

Ministria e Arsimit dhe Shkencės publikon rezultatet e provimeve tė lėndėve me zgjedhje pėr Maturėn Shtetėrore 2010. Sipas deklaratės sė MASH-it nė kėtė provim morėn pjesė rreth 42 mijė nxėnės dhe korrigjimi i tyre u krye nė 4 qendra kombėtare vlerėsimi, pėrkatėsisht nė Tiranė, Elbasan, Fier dhe Shkodėr.
Ndėrkohė tė gjitha rezultatet maturantėt kanė mundėsi t'i gjejnė nė web-site zyrtar tė Ministrisė sė Arsimit dhe Shkencės, nė bazė tė ID sė tyre.
Gjithashtu MASH thekson se pas pėrfundimit tė procesit tė korrigjimit tė testeve nga AVA, APRIAL ka nisur printimin e listave tė notave tė maturantėve dhe shpėrndarja e tyre nėpėr DAR/ZA-tė, prej ku do tė nisen pėr afishim nė shkolla.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos