Katėr filma nė kinema Imperial e Kristal

Filmat

Nė kinemanė “Imperial” dhe “Kristal” nė Tiranė vazhdojnė tė shfaqen “Cop Out” “The Wolfman”, “Cirque du Freak: The Vampire's Assistant” dhe “Repo Man”. Dy tė parėt shfaqen nė sallat e kinemasė “Kristal”, ndėrsa dy tė tjerėt nė sallat e kinema “Imperial”. Filmi “Cop Out” ėshtė njė komedi rreth njė veterani te policisė sė Nju Jorkut, qė kishte njė kartolinė tė rrallė bejsbollit, por qė tashmė ia kanė vjedhur. Meqė kjo ėshtė mundėsia e tij e vetme pėr tė paguar dasmėn e ardhshme tė sė bijės, ai pėr tė gjetur hajdutin thėrret kolegun e tij tė fiksuar pas gangsterėve. Regjisor i filmit ėshtė Kevin Smith. Interpretojnė aktorėt Bruce Willis, Tracy Morgan, Juan Carlos Hernández, Cory Fernandez, Ana de la Reguera. Nėn regjinė e Joe Johnston, me aktorėt Emily Blunt, Benicio Del Toro, Hugo Weaving, Anthony Hopkins, Geraldine Chaplin, Art Malik, Kiran Shah, Bridgette Millar, Elizabeth Croft e Sam Hazeldine shfaqet nė kinema “Kristal” filmi “The Wolfman”. Lawrence Talbot kthehet nė shtėpinė e prindėrve, duke iu pėrgjigjur thirrjes pėr ndihmė nga e fejuara e vėllait tė tij, e cila ėshtė e dėshpėruar pėr zhdukjen e papritur tė kėtij tė fundit. Ngjarje tė pashpjegueshme po ndodhin. Duket se njė krijesė e frikshme po frikėson popullatėn. Nė vend ka ardhur edhe Aberline, njė inspektor i Scotland Yard...

“Cirque du Freak: The Vampire's Assistant”, njė film fantazi-horror sjell nė vėmendje protagonistin Darren Shan. Nėn regjinė e Paul Weitz, interpretojnė aktorėt Chris Massoglia, John C. Reilly, Ken Watanabe, Josh Hutcherson, Patrick Fugit, Ray Stevenson, Michael Cerveris, Frankie Faison, Jane Krakowski, Orlando Jones, Kristen Schaal, Willem Dafoe e Salma Hayek. Historia ėshtė ajo e njė djaloshi tė mėrzitur tė quajtur Darren, i cili fiton njė biletė pėr spektaklin e njė cirku, “Cirkun e horroreve”. Shumė shpejt djali do tė gjendet i pėrfshirė nė njė luftė mes vampirėve dhe njė klani rival. Ndėrsa nė thrillerin aksion “Repo Men”, qeniet njerėzore kanė pėrmirėsuar jetėn pėrmes disa organeve mekanike tė sofistikuara e mjaft tė kushtueshme tė krijuara nga njė shoqėri e quajtur “Bashkimi”. Ana e errėt e kėtyre zbulimeve mjekėsore ėshtė se ky pėrfitim nuk paguhet me para, por shoqėria dėrgon njerėzit e saj pėr tė marrė mbrapsht organin. Jude Law interpreton Remy-n, njė nga mė tė mirėt e sektorit qė rikuperon organet... Filmi vjen nėn regjinė e Miguel Sapochnik, nėn interpretimin e aktorėve Liev Schreiber, Jude Law, Forest Whitaker, Alice Braga dhe Liza Lapira.

#

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Shqip

Publikuar nga: Gazeta Shqip

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos