“Falėnderime pėr mesazhin e ngrohtė dhe urimet e pėrzemėrta”

Presidenti i SHBA-ve Barack Obama i dėrgon njė mesazh falėnderimi Kryeministrit Sali Berisha

Kryeministri Sali Berisha ka marrė njė mesazh falėnderimi nga Presidenti i SHBA, Barack Obama. Nėpėrmjet kėtij mesazhi, Obama i shpreh Berishės mirėnjohjen pėr mesazhin e dėrguar pėr festėn e Pavarėsisė.
Nė mesazhin e Presidentit Obama drejtuar kryeministrit Berisha thuhet se, “Dėshiroj t’ju falėnderoj pėr mesazhin e ngrohtė dhe urimet e pėrzemėrta, nė kėtė moment kur populli amerikan feston pėrvjetorin e 234-t tė pavarėsisė sė Shteteve tė Bashkuara. Idealet mbi tė cilat Amerika ndėrtoi demokracinė, lirinė dhe dinjitetin mbeten po aq tė rėndėsishme sot, sa ē’ishin edhe nė vitin 1776. ėshtė nė besimin tim qė kėto ideale do tė pėrqafohen njė ditė nga popujt e tė gjithė botės. Sinqerisht Barack Obama”, pėrfundon mesazhi.

...

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta 55

Publikuar nga: Gazeta 55

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos