Ndotja e mjedisit, gjobiten 99 bashki, komuna e subjekte private, tabela e plotė

Tiranė, 18 gusht, NOA Ministria e Mjedisit ka gjobitur 99 bashki dhe komuna nė tė gjithė vendin pėr kalimin e normės sė ndotjes.

Drejtori i Kontrollit tė Mjedisit, Alfred Deshati deklaroi sot gjatė njė konference pėr mediat se masat janė marrė edhe pėr subjekte private tė cilat nuk kanė repsketuar ligjin.

Nė listė, ndėr tė tjerat bėjnė pejsė, bashki tė mėdha si ajo e Durrėsit, Gjirokastrės, Elbasan Lezhė, etj. Gjobat e vendosura nga Ministria e Mjedisit variojnė nga 1 milionė lekė deri nė 50 mijė lekė.

Sipas Drejtorit tė Kontrollit tė Mjedisit gjobat janė vendosur pėr ndotjet nga mbetjet urbane, nga mbetjet spitalore, ndotjen akustike dhe ndotje tė tjera nė zonat bregdetare dhe turistike.

Sipas Ministrisė sė Mjedisit janė gjithsej 19 bashki tė gjobitura nė gjithė vendin, 17 komuna dhe 63 subjekte private.

Vlera totale e gjobave arrin nė shifrėn e 53.580.000 lekė tė reja.

1. Bashkia Durrės, 1 000 000 lekė, pėr ndotje tė vijes bregdetare nė zonėn e plazhit nė Gjirin e Durresit.

2. Komuna Ishėm, Durrės, 1 000 000 lekė, pėr ndotje tė vijes bregdetare nė zonėn e plazhit nė Gjirin e Lalezit.

3. Bashkia Durrės, Ndėrrmarrja Komunale e Pastrimit tė Plazhit 1 000 000 lekė, pėr ndotje tė vijes bregdetare nė zonėn e plazhit nė Gjirin e Durrėsit.

4. Bashkia Krujė, 500 000 lekė, pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

5. Bashkia Fushė- Krujė, 500 000 lekė, pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

6. Komuna Cudhi, Durrės, 500 000 lekė, pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

7. Komuna Velipojė, Shkodėr, 500 000 lekė, pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

8. Bashkia Gjirokastėr, Ndėrmarrja Komunale e Pastrimi-Gjelbėrimit 1 000 000 lekė, pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

9. Komuna Hudenisht, Pogradec, 500 000 lekė, pėr ndotje nga mbetjet urbane dhe mbetjet e tjera tė ngurta nė territorin nė juridiksion tė saj, nė bregun e Liqenit tė Pogradecit.

10. Komuna Ndėrmenas, Fier, 1000 000 leke, pėr ndotje nga mbetjet urbane dhe mbetjet e tjera tė ngurta nė territorin nė juridiksion tė saj.

11. Kompania Albpetrol, Fier, 1000 000 lekė, pėr ndotje nga derdhjet e mbetjeve tė naftės.

12. Kompania Albpetrol, Kuēovė, 500 000 lekė, pėr ndotje nga derdhjet e mbetjeve tė naftės.

13. Bashkia Burrel, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin mjedisor tė mbetjeve tė ngurta.

14. Komuna Maqellare, Dibėr, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin mjedisor tė mbetjeve tė ngurta.

15. Komuna Shupenze, Dibėr, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin mjedisor tė mbetjeve tė ngurta.

16. Anija Angel, Durrės, 300 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr mbrojtjen e mjedisit detar nga ndotja dhe dėmtimi.

17. Sadi Koshenaj, Vlorė, 500 000 leke, pėr shkeljen e ligjit pėr mbrojtjen e mjedisit detar nga ndotja dhe dėmtimi, hedhje inertesh nė det.

18. Qani Hyskaj, Vlorė, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr mbrojtjen e mjedisit detar nga ndotja dhe dėmtimi, hedhje inertesh nė det.

19. Mazė Gjonzeneli, Vlorė, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr mbrojtjen e mjedisit detar nga ndotja dhe dėmtimi, hedhje inertesh nė det.

20. Artan Arizaj, Vlorė, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr mbrojtjen e mjedisit detar nga ndotja dhe dėmtimi, hedhje inertesh nė det.

21. Selman Kodra, Shkodėr, 500 000 lekė, pėr mbeturina ndėrtimore tė pazhvendosura.

22. Kujtim Proseku, Shkodėr, 500 000 lekė, pėr mbeturina ndėrtimore tė pazhvendosura.

23. Bashkia Elbasan, 1 000 000 lekė, pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

24. Korsel Sh.p.k, Korēė, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve .

25. Rozafa-94 Sh.p.k, Shkodėr, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve.

26. Gėzim Thartori, Firma e Pastrimit tė Mbetjeve Urbane Golem, Kavajė, 1 000 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve.

27. Muhamed Muēa, Firma e Pastrimit tė Mbetjeve Urbane Kryevidh, Kavajė, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve.

28. Komuna Shėngjin, Lezhe, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve dhe pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

29. Komuna Shėnkoll, Lezhė, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve dhe pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

30. Komuna Zejmen, Lezhė, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve dhe pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

31. Komuna Balldre, Lezhė, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve dhe pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

32. Komuna Milot, Lezhe, 500 000 leke, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve dhe pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin ne juridiksion te saj.

33. Bashkia Lezhe, 500 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve dhe pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

34. Bashkia Laē, , 500 000 leke, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve dhe pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

35. Bashkia Lushnjė, 1 000 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr administrimin e mbetjeve dhe pėr ndotje nga mbetjet urbane nė territorin nė juridiksion tė saj.

36. Sbjekti Nato, Durrės, sh.p.k, 1 000 000 lekė, pėr shkeljen e ligjit pėr mbrojtjen e mjedisit detar nga ndotja dhe dėmtimi, hedhje inertesh nė det.

37. Anija Renvi-IV, Durres, sh.p.k, 500 000 leke, per shkeljen e ligjit per mbrojtjen e mjedisit detar nga ndotja dhe demtimi, hedhje ujra te ndotura me vajra dhe lubrifikante ne det.

38. Komuna Rrashbul, Durres 1 000 000 leke, per shkeljen e ligjit per administrimin e mbetjeve dhe per ndotje nga mbetjet urbane ne territorin ne juridiksion te saj.

39. Komuna Xhafzotaj, Durres 1 000 000 leke, per shkeljen e ligjit per administrimin e mbetjeve dhe per ndotje nga mbetjet urbane ne territorin ne juridiksion te saj.

40. Komuna Bubq, Durres 1 000 000 leke, per shkeljen e ligjit per administrimin e mbetjeve dhe per ndotje nga mbetjet urbane ne territorin ne juridiksion te saj.

41. Bashkia Shkoder 500 000 leke, per shkeljen e ligjit per administrimin e mbetjeve dhe per ndotje nga mbetjet urbane ne territorin ne juridiksion te saj.

42. Komuna Rrethina Shkoder 500 000 leke, per shkeljen e ligjit per administrimin e mbetjeve dhe per ndotje nga mbetjet urbane ne territorin ne juridiksion te saj.

43. Bashkia Puke 500 000 leke, per shkeljen e ligjit per administrimin e mbetjeve dhe per ndotje nga mb

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

News of Albania

Publikuar nga: News of Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos