MASH publikon pikėt e fituara nga maturantėt pėr ēdo program studimi
Ministria e Arsimit dhe Shkencės publikon Librin e Transparencės nė tė cilin publikohen pikėt pėr tė gjithė maturantėt, kandidat pėr student. Nė kėtė vėllim, pėr secilin nga 37 mijė maturantėt, kandidatė pėr studentė, janė paraqitur pikėt e fituara pėr ēdo program studimi (degė), tė llogaritura sipas rezultateve tė katėr provimeve tė maturės dhe tė mesatares sė shkollės sė mesme, shumėzuar me koeficientet e pranimit sipas fakultetit pėr secilėn kėrkesė nga 10 tė mundshme. Pra, secili kandidat mund tė shikojė pikėt, tė bėjė llogaritjen vetė dhe, nėse ka ndonjė pretendim qė pikėt nuk janė llogaritur drejt apo ndonjė prej informacioneve nuk ėshtė i saktė, tė mund tė bėjė kėrkesėn pėr rishikim nė shkollėn e mesme.. Kėtė vit do jenė rreth 37 mijė maturantė qė do tė gjejnė tė dhėnat e tyre nė librin e transparencės.


21 Gusht 2010

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Albania

Publikuar nga: Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos