Aksident trafiku nė Kukės, humb jetėn 25 vjeēari

Kukės, 1 shtator -  Aksidenti i radhės me pasojė vdekjen ėshtė regjistruar nė Kukės duke ēuar nė katėr numrin e aksidenteve me pasojė vdekjen nė kėtė qytet. Njė 25 vjeēar ka humbur jetėn rreth oreve tė para tė mengjesit nė spitalin e Kukėsit, pasi rreth dy ore e gjysėm mė parė ishte pėrplasur me automjetin qė ai drejtonte me  njė pemė dekorative nė njėrėn prej rrugėve tė kėtij qyteti. Burime tė Drejtorisė Policisė sė Qarkut tė Kukėsit kanė bėrė tė ditur se rreth ores 01:00 pas mesnate, shtetasi Altin Kastrati, 25 vjeē, duke drejtuar automjetin e tij tip”Benz” me targė TR 46 94 S, nė lagjen nr.6 tė qytetit, nė afersi tė komisariatit tė Policisė, pas njė shpejtėsie tej normave tė lejuara, ka humbur kontrollin duke u pėrplasur me pemet anesore. Pėr pasojė ėshtė plagosur rėndė drejtuesi i mjetit Altin Kastrati, ndėrkohė qė plagė tė lehta ka marrė edhe njė shok i tij qė gjendej nė sediljen e parė tė automjetit. I plagosuri ėshtė dėrguar menjėherė nė spitalin e Kukėsit, por edhe pas marrjes sė ndihmės mjekėsore, rreth ores 03:25 minuta ka gjetur vdekjen. Gjatė 48 orėve tė fundit ka shkuar nė katėr numri i personave qė kanė humbur jetėn pėr shkak tė aksidenteve rrugore. Tre aksidente janė shenuar nė autostraden Kalimash-Morin, ku humbėn jetėn nėnė 28 vjeēare bashkė me vajzėn 18 muajshe nga Gjilani i Kosoves  dhe njė 62 vjeēar nga fshati  Morin i Kukesit.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Koha Ditore

Publikuar nga: Koha Ditore

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos