Nis afishimi publik i regjistrimit fillestar te pasurive te paluajtshme

Tirane 11 tetor NOA - Qeveria shqiptare ka iniciuar projektin e Administrimit dhe Menaxhimit te Tokes ku si pjese e tij ne Shqiperi po ndertohet sistemi i ri i Regjistrimit te Pasurive te Paluajtshme me bazen nepermjet procedures se Regjistrimit Fillestar te Pasurive te Paluajtshme nen drejtimin e kryeregjistruesit.

Ne vijim te ndertimit te ketij sistemi te ri Zyra Qendrore e Regjistrimit te Pasurive te Paluajtshme njofton se ka filluar afishimi publik i regjistrimit fillestar te pasurive te paluajtshme per zonen kadastrale nr. 8270 te qytetit te Tiranes.

Ky afishim behet ne territorin prane njesise bashkiake nr. 5 me nje periudhe afishimi deri ne 45 dite kalendarike.

Te gjitha subjektet private dhe shteterore qe kane te drejta pronesie ose te drejta te tjera reale mbi pasurite e paluajtshme ne zonen kadastrale nr.8270 jane te ftuar te verifikojne regjistrimin fillestar te pasurive te tyre.

Ne kete faze te ketij procesi eshte i rendesishem bashkepunimi i ngushte i te gjithe personave qe kane te drejte mbi pasurine me ekspertet duke verifikuar te dhenat ne listat e afishuara.

Ne rast se gjate kesaj faze konstatohen mangesi ne informacionin e afishuar atehere cdo njeri qe ka te drejte mbi pasurine duhet te beje plotesimet e nevojshme dhe ti paraqese vete ato te Zyra Vendore e Regjistrimit te Pasurive te Paluajtshme te Tiranes.

Te gjitha pretendimet do te shqyrtohen dhe do te paraqiten ne listat e afishuara brenda periudhes se Afishimit Publik.

Procesi i regjistrimit fillestar eshte falas per te gjithe personat qe kane te drejta mbi pasurite e paluajtshme.

n.e/NOA

topsyWidgetPreload urlhttp//www.noa.al/index.php/sociale/91-sociale/32132-nis-afishimi-publik-i-regjistrimit-fillestar-te-pasurive-te-paluajtshmetitleNis afishimi publik i regjistrimit fillestar te pasurive te paluajtshmetheme blue nickagjencianoa

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

News of Albania

Publikuar nga: News of Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos