Haxhimustafa PDK eshte fituese

Nga Express me 21 nentor 2010 ne ora 1950

Vetem gjysme ore nga mbyllja e dyerve te qendrave te votimit drejtuesit e shtabit zgjedhor te PDK-se ne Rahovec kane thene se kandidati i tyre Xhelal Canziba eshte duke i prire gares zgjedhore per kryetar te komunes.

Ne nje prononcim per Kosovapress shefi i shtabit zgjedhor te PDK-se Xhemajli Haxhimustafa ka thene se informatat e para nga terreni tregojne se kandidati Xhelal Canziba eshte fitues i gares per kryetar te komunes.

147Sipas informatave qe vijne nga vendvotimet deri ne 18.15 kane dal ne zgjedhje rreth 43 per qind te qytetareve me te drejte vote dhe nga numerimet e para shihet se PDK-ja dhe kandidati i saj kane vjele numrin me te madh te votave dhe se paku do t146i kalojme 6 mije e 500 vota148 ka thene ai.

Ne kete rast Haxhimustafa ka mohuar kritikat e disa subjekteve politike se PDK-ja ka ndikuar ne procesin zgjedhor. /kosovapress/

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Express

Publikuar nga: Gazeta Express

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos