Zgjedhjet ne Kosove Thaci Pagat e punonjesve do te rriten 30 per qind

Prishtine 28 nentor - Kryeministri ne largim i Kosoves njeheresh kryetar i PDK-se Hashim Thaci ka nenshkruar memorandumin e mirekuptimit me Sindikaten e Sherbyesve Civil te Kosoves e cila parasheh rritjen e pagave per 30 per qind ku hyn shitja dhe transporti.

Memorandumi pritet te implementohet nga data 1 janar 2011. Me kete rast kreu i qeverise ne doreheqje eshte zotuar se ne mandatin e ardhshem katervjecar si prioritet do te jete avancimi i statusit te sherbyesve civil me theks te vecante permiresimi i pozites materiale.

Gjithashtu do te zotohemi me qellim te permiresimit te kushteve te sherbyesve civil qe per vitin buxhetor 2011 do te rriten pagat e gjithe sherbyesve civil te te gjithe sherbyesve civil te Kosoves nga janari i viti te ardhshem per 30 per qind pra duke filluar nga janari i viti te ardhshem. Kjo eshte edhe zotim dhe vendim ne te njejten kohe zotohemi se ne kete memorandum do te perfshijme edhe transportin e gjithe sherbyesve civil te implementojme. Ky memorandum hyn ne fuqi ne diten e nenshkrimit ka thene Thaci.

NOA

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

News of Albania

Publikuar nga: News of Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos