Sportet dimerore ski ne Voskopoje

Përvec vlerave të rralla kutorore dhe historike Voskopoja ofron terrenin natyral për ushtrimin e sporteve dimërore.Kështu 90 studentë dhe 11 pedagogë janë ushtruar për dy javë në terrenin mjaft të favorshëm të Voskopojës për sportet dimërore , kryesisht në ski ku pista natyrore iu ka ofruar atyre kushtet optimale në praktikën mësimore.

90 studentët ndjekin vitin e parë të degës më të re të rekreacionit dhe turizmit në Universitetin shtetëror të Sporteve në Tiranë.Pas diplomimit këta të rinj do të punojnë  si specialistë të sporteve   pranë pikave turistike malore, ujore, kampingjeve verore e dimerore dhe palestrave brenda dhe jashtë vendit.

Jorgjeta Gjanci

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Alsat

Publikuar nga: Alsat

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos