Studimet, provimi “Celi 3” mund tė jepet edhe nė Peruxhia

SHKRUAN: Jonida Tashi 24-02-2011 21:14

Maturantėt shqiptarė, qė gjatė vitit tė ardhshėm akademik duan tė vijojnė studimet e larta nė Itali, por qė nuk kanė munduar tė regjistrohen pranė Institutit Italian tė Kulturės nė Tiranė, pėr t’iu nėnshtruar provimit tė njohjes sė gjuhės italiane “Celi 3”, mund ta japin kėtė provim pranė Universitetit tė Peruxhias. Ambasada Italiane nė Tiranė njofton studentėt, tė cilėve u duhet certifikata e “Celi 3”, pėr regjistrimin nė universitetet italiane, pėr vitin akademik 2011-2012, dhe qė nuk janė regjistruar brenda afateve tė caktuara pėr tė mbrojtur provimin nė Shqipėri, pranė Institutit Italian tė Kulturės nė Tiranė, qė ekziston mundėsia e dhėnies sė provimit edhe direkt pranė Universitetit pėr tė Huajt i Peruxhias. Pėr kėtė gjė do tė jetė e nevojshme plotėsimi i modelit tė regjistrimit nė provim (qė mund ta gjeni nė adresėn www.cvcl.it) dhe ta dėrgoni nė numrin e faksit 0039 0755746720, detyrimisht brenda orės 14:00 tė sė premtes, datė 25 shkurt.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Mapo

Publikuar nga: Gazeta Mapo

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos