Amnistia fiskale: Drafti i plotė i Ligjit, ja kush pėrfiton

SHKRUAN: Sabina Veizaj 25-03-2011 13:17

Projektligji pėr Amnistinė Fiskale, parashikon qė tė pėrfitojnė nga ky proces tė gjithė qytetarėt shqiptarėt. Me anė tė projektligjit do tė falen edhe gjobat e bizneseve qė nuk janė pajisur me kasa fiskale brenda afatit ligjor.

Gazeta “MAPO” ka siguruar Draftligjin e plotė dhe pėrfundimtar tė Amnistisė Fiskale, qė pritet tė shkojė nė kuvend. Projektligji nė fjalė parashikon qė tė pėrfitojnė nga procesi i amnistisė fiskale gjithė qytetarėt shqiptarė. Duke iu referuar kėtij draftligji, procesi do tė pėrfshijė legalizimin e kapitalit, faljen e pasurive tė paluajtshme, tė pahipotekuara deri tani, dhe faljen e detyrimeve dhe taksave doganore. Gjithashtu, tė gjithė bizneset, tė cilėt deri mė tani nuk janė pajisur me kasa fiskale, sipas ligjit nė fuqi dhe janė penalizuar me gjobė, do t’iu falen gjobat sipas kėtij ligji. Ky projektligj parashikon nė tė njėjtėn kohė edhe gjithė procedurat se si do tė realizohet amnistia fiskale, sipas tė gjitha kategorive tė pėrmendura aty. Duke iu referuar kėtij drafti, nė rrethin e subjekteve qė pėrfitojnė nga procesi i legalizimit tė kapitalit pėrfshihen: personat fizikė apo juridikė qė deklarojnė, brenda kushteve tė parashikuara nga ky ligj, shuma nė tė holla, pasuritė e luajtshme dhe tė paluajtshme, dhe/apo diferenca pozitive qė rezultojnė nga rivlerėsimi i aseteve tė parashikuara nga ky ligj e gjithashtu ēdo shtetas i Republikės sė Shqipėrisė, i cili brenda kushteve tė parashikuara nė kėtė kre, deklaron shumėn nė tė holla. Ndėrkohė, tė gjithė tatimpaguesit, subjekt i taksės vendore tė biznesit tė vogėl, qė janė dėnuar me gjobė administrative pėr mosinstalim tė pajisjeve fiskale dhe e kanė instaluar pajisjen fiskale brenda datės 28 Shkurt 2011, ju falen shumat e gjobave tė papaguara tė lidhura me mosplotėsimin nė kohė tė detyrimit pėr pajisjen fiskale. Por projektligji nė fjalė parashikon edhe penalitetet pėrkatėse nė lidhje me kėtė proces. Personat pėrgjegjės, tė cilėt shkelin procedurat e parashikuara nė kėtė ligj, penalizohen pėr shkelje procedurash, pėrsa i pėrket legalizimit tė kapitalit, dhe Banka me urdhėr tė Ministrit tė Financave dėnohet me gjobė administrative, nga 100.000 deri nė 200.000 lekė pėr ēdo rast;

REPUBLIKA E SHQIPERISĖ

KUVENDI

___________________________________________________________

Draft

Ligj Nr.____ date___.___.2011

“Pėr Legalizimin e Kapitalit dhe Faljen pjesore tė Detyrimeve Tatimore dhe Doganore”

Neni 1

…

Neni 2

Qėllimi i Ligjit

Qėllimi i kėtij ligji ėshtė

a) Sigurimi i garancive ligjore tė lidhura me procesin e legalizimit tė kapitalit, ruajtjen e konfidencialitetit tė subjekteve tė pėrfshira nė kėtė proces dhe informacioneve qė ata i japin administratės apo subjekteve tė tjera tė pėrfshira gjatė dhe pas legalizimit tė kapitalit, si dhe mosfillimin apo ndėrprerjen ndaj kėtyre subjekteve, nga ana e institucioneve pėrkatėse tė administratės tatimore e doganore tė procedurave administrative dhe tė nxjerrjes sė vendimeve tė kundravajtjeve administrative tė lidhura me fshehjen e tė ardhurave dhe/apo mospagimin e taksave dhe tatimeve ndaj kėtyre subjekteve

si dhe

b) Sigurimi i garancive ligjore pėr pushimin e veprimeve procedurale tė mbetura, tė parashikuara nė legjislacionin tatimor, doganor si edhe tė kontributeve tė sigurimeve shoqėrore e shėndetėsore qė lidhen me mbledhjen me forcė tė kėtyre detyrimeve

Neni 3

Pėrkufizime

Termat e mėposhtėm qė do tė pėrdoren pėr qėllimet e kėtij ligji kanė kuptim si vijon

I) “Legalizimi i kapitalit” nėnkupton:

a) Deklarimin vullnetar tė bėrė nga individė, shtetas tė Republikės sė Shqipėrisė, personave fizikė tė regjistruar si tė tillė nė organet pėrkatėse, apo tė pėrfaqėsuesve tė kėtyre dy kategorive tė mėsipėrme, pėr zotėrimin e shumave nė tė holla, brenda ose jashtė vendit, si dhe pagimi i tarifės sė bėrė nė institucionet pėrkatėse pėr depozitimin e kėsaj shume nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė Shqipėri.

b) Deklarimin vullnetar nga persona juridikė me seli nė Republikėn e Shqipėrisė, tė cilėt janė tė regjistruar nė administratėn tatimore tė Republikės sė Shqipėrisė, pėr zotėrimin e pasurive tė luajtshme apo tė paluajtshme, si dhe i diferencės pozitive qė rezultojnė nga rivlerėsimi i aseteve si dhe pagimi i tarifės sė bėrė nė institucionet pėrkatėse pėr kėtė rivlerėsim

II)“Shuma nė tė holla”, nėnkupton si kartmonedhėn shqiptare me kurs ligjor ashtu edhe monedhėn e huaj

III) “Pėrfaqėsues” nėnkupton individin, qė vepron si pėrfaqėsues me prokurė i njė individi tjetėr si dhe pėrfaqėsuesi ligjor i shoqėrisė tregtare, i autorizuar nga i pėrfaqėsuari pėr legalizimin e kapitalit, nė pėrputhje me dispozitat e kėtij ligji.

IV) “Ruajtje e sekretit”, nėnkupton ruajtjen dhe konfidencialitetin pėr ēdo veprim qė mund tė ketė pasur rezultat apo jo fakteve, si dhe tė ēdo informacioni tė ofruar nga subjekti i legalizimit apo pėrfaqėsuesi i tij, tė dhėna pėr kapitalin e legalizuar, me pėrjashtim tė vėnies nė dispozicion tė kėtij informacioni pėr nėpunėsit shtetėror tė ngarkuar me detyra tė lidhura me procesin e legalizimit tė kapitalit tė punėsuar, nė organet e administratės shtetėrore tė autorizuara nga ky ligj pėr tė ndjekur procesin e legalizimit tė kapitalit.

Neni 4

Zbatimi i ligjeve tė tjera

1 Dispozitat e legjislacionit tatimor doganor, dhe tė sigurimeve shoqėrore tė cilat parashikojnė kompetencat e kėtyre organeve tė administratės publike, qė janė pėrgjegjės pėr mbikėqyrjen e zbatimit tė legjislacionit tė sipėrpėrmendur e pėr fillimin e procedurave administrative, gjatė kohės sė veprimit tė kėtij ligji, do tė aplikohen nė pėrputhje me dispozitat e kėtij ligji

2 Ndėrprerja e procedurave administrative e parashikuar nė paragrafin (a) tė nenit 2 tė kėtij ligji, nuk shtrin efektin e saj pėr Inspektoratin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive

KREU iI

LEGALIZIMI i KAPITALIT

PJESA i

DISPOZITA TĖ PĖRGJITHSHME PĖR LEGALIZIMIN E KAPITALIT

Neni 5

Subjektet qė pėrfitojnė nga procesi i legalizimit tė kapitalit

1. Nė rrethin e subjekteve qė pėrfitojnė nga procesi i legalizimit tė kapitalit pėrfshihen:

a) Personat fizikė apo juridikė qė deklarojnė, brenda kushteve tė parashikuara nga ky ligj, shuma nė tė holla, pasuritė e luajtshme dhe tė paluajtshme, dhe/apo diferenca pozitive qė rezultojnė nga rivlerėsimi i aseteve tė parashikuara nga ky ligj.

b) Ēdo shtetas i Republikės sė Shqipėrisė, i cili brenda kushteve tė parashikuara nė kėtė kre, deklaron shumėn nė tė holla.

Neni 6

Subjektet e pėrjashtuara nga fusha e zbatimit tė kreut

Nga tė drejtat e parashikuara nė kėtė kre, nuk pėrfitojnė ata shtetas tė cilėt nė pėrputhje me legjislacionin e fushės, i nėnshtrohen detyrimit pėr deklarimin vjetor tė pasurisė, pranė inspektoratit tė Lartė tė Deklarimit tė Pasurive.

Neni 7

Organet shtetėrore tė pėrfshira nė procesin e legalizimit tė kapitalit

1. Nė procesin e legalizimin e kapitalit marrin pjesė:

a) autoritetet mbikėqyrėse tė institucioneve financiare bankare, tė organizuara dhe rregulluara sipas parashikimit nė ligjet e fushės;

b) administrate doganore, administrate tatimore qendrore dhe lokale, zyrat e regjistrimit tė pasurive tė paluajtshme si dhe institucione tė tjera tė cilat pėr shkak tė fushės sė veprimtarisė janė tė lidhura direkt me kėtė proces.

PJESA iI

PROCEDURAT E LEGALIZIMIT TĖ KAPITALIT

Neni8

Deklarimi vullnetar si kusht pėr fillimin e procedurės sė legalizimit tė kapitalit

Shtetasit, personat fizik si dhe personat juridikė, duhet tė deklarojnė se duan tė legalizojnė vullnetarisht kapitalin, tė cilin nuk e kanė deklaruar mė parė, ose pėr tė cilin mė parė kanė deklaruar njė vlerė mė tė vogėl se ajo ēfarė duhet tė deklaronin.

Neni 9

Proceduarat e deklarimit tė shumave nė tė holla pėr shtetasit

1. Procedurat e deklarimit tė shumave nė tė holla pėr shtetasit bėhet si mė poshtė:

a) Subjekti ose pėrfaqėsuesi i tij, duhet tė paraqesin njė formular aplikimi pėr depozitim tė shumės nė tė holla nė njė numėr llogarie bankare tė hapur prej tyre pėr kėtė qėllim. Aplikimi plotėsohet nė 2 kopje;

b) informacioni i specifikuar nė formularin pėr deklarim tė shumės nė tė holla, bėrė nga subjekti, ose nga pėrfaqėsuesi i tij, verifikohet nga banka nė prezencė tė kėrkuesit;

c) Sapo banka merr aplikimin pėr kėrkim tė deklarimit tė shumave nė tė holla, kopja e dytė e aplikimit e verifikuar nga banka, i jepet kėrkuesit me shėnimin se ėshtė depozituar;

ē) Nė rastet e deklarimit tė shumave nė tė holla dhe tė depozitimit tė tyre nė llogaritė bankare, banka mban si tatim shumėn prej 3 % tė shumės totale tė deklaruar;

d) Banka transferojnė tatimet e mbledhura, nė llogaritė e Thesarit tė Ministrisė sė Financave.

Neni 10

Procedurat e deklarimit nė tė holla tė shtetasve tė cilėt janė tė regjistruar si persona fizikė

1. Individėt tė cilėt janė tė regjistruar dhe si persona fizikė tregtarė, ndjekin tė njėjtėn procedurė deklarimi dhe paguajnė tė njėjtin tatim si ajo e parashikuar nė shkronjėn (ē), paragrafi i parė i nenit 9 tė kėtij ligji. Formulari i deklarimit duhet plotėsuar dhe me Numrin e identifikimit tė Personit Tatimpagues NIPT-it tė personit fizik.

2. Nė kėto raste, detyrimet tatimore tė kėtij personi pėr periudhėn deri 31 Dhjetor 2010, konsiderohen si tė paguara rregullisht dhe administratat tatimore nuk mund tė kėrkojnė pagesėn e detyrimeve te tjera shtesė ndaj atyre tė paguara, pėr kėtė periudhė.

Neni 11

Procedurat e deklarimit tė vlerės sė aseteve tė personave juridikė

1. Personal juridikė, tė cilat kanė tė regjistruara nė pasqyrat e tyre financiare pasuri tė paluajtshme, makineri dhe pajisje me vlerė mė tė vogėl se ajo e tregut kanė tė drejtė tė bėjnė, brenda periudhės sė veprimit tė kėtij ligji, rivlerėsimin me vlerėn e tregut tė kėtyre aseteve.

2. Rivlerėsimi me vlerėn e tregut bėhet nga ekspertė tė pavarur tė licencuar pėr

vlerėsimin e pasurisė, nga institucionet pėrkatėse.

3. Diferenca nga vlerat kontabėl e regjistruar nė pasqyrat financiare me vlerėn qė rezulton nga rivlerėsimi, pasqyrohet nė pasqyrat financiare tė vitit 2011.

4. Personat juridikė, paguajnė pėr kėtė rivlerėsim tarifat e mėposhtme:

a) 6% tė diferencės ndėrmjet vlerės sė rivlerėsimit dhe vlerės kontabėl tė regjistruar pėr pasuritė e paluajtshme:

b)7% tė diferencės ndėrmjet vlerės sė rivlerėsimit dhe vlerės kontabėl tė regjistruar pėr makineri/pajisje.

Neni 12

Mbyllja e procedurave tė legalizimit tė kapitalit

I)Kapitali quhet i legalizuar sipas rastit:

a) nga momenti qė shumat depozitohen nė llogarinė pėrkatėse bankare, pėr shtetasit dhe personal fizikė tregtare qė deklarojnė shumat nė tė holla dhe ėshtė paguar tatimi nė burim, i parashikuar nė nenet 9 dhe 10 tė kėtij ligji:

b) Nga momenti i aplikimit nė administratėn tatimore dhe pagesės sė detyrimeve, parashikohen nė paragrafin (4) tė nenit 11 tė kėtij ligji, pėr personat juridik qė rivlerėsojnė pasuri tė paluajtshme dhe makineri/pajisje.

Neni 13

Garantimi i subjekteve nė procesin e legalizimit tė kapitalit

1. Shteti, i pėrfaqėsuar nga administrata shtetėrore, ofron garancitė e mėposhtme pėr shtetasit ose personat fizikė e juridikė, qė marrin pjesė nė procesin e legalizimit tė kapitalit:

a) Tė ardhurat pas kryerjes sė pagesės sė detyrimeve sipas parashikimeve nė kėtė ligj do tė konsiderohen si tė ardhura pėr tė cilat detyrimet tatimore janė paguar nė pėrputhje me legjislacionin shqiptar

b) Lejimin nė pėrputhje me ligjin pėr mos dhėnien e informacionit pėr sa i pėrket mėnyrės sė krijimit tė kėtyre tė ardhurave;

c) Ruajtjen e sekretit sipas pėrkufizimit tė kėtij ligji pėr subjektet pėr sa i pėrket legalizimit tė kapitalit tė parashikuara nė kėtė ligj;

ē) Garanci pėr subjektet qė kanė legalizuar kapitalin, se nuk do tė diskriminohen nė tė ardhmen nė procedurat e pėrllogaritjes sė detyrimeve tatimore.

2. Ēdo paqartėsi nė aplikimin e kėtij ligji, do tė interpretohet nė favor tė shtetasve apo personave juridikė e fizikė qė legalizojnė kapitalet.

Neni 14

Kufizimet qė pasojnė legalizimin e kapitalit

Bankat nė tė cilat janė depozituar shuma nė tė holla sipas kėtij ligji, informojnė deklaruesit pėr kushtet e parashikuara nė kėtė paragraf dhe nė nenin 15 tė kėtij ligji, pėr rastet kur ata pas legalizimit mund tė dėshirojnė tė kryejnė transferta bankare pėr shumat e deklaruara sipas kėtij ligji ose ekuivalentin monetar tė tyre nė shuma mė tė vogla ose tė barabarta me sasinė e legalizuar, jashtė Shtetit Shqiptar, pėr tre vjet qė nga dita e legalizimit tė tyre, si nga banka ku kanė legalizuar kapitalin, ashtu edhe nga banka tė tjera nė tė cilat kanė depozituar shuma nė tė holla.

Neni 15

Transferimi i shumave nė tė holla pėrpara afatit

1Nė rastet kur subjektet/individė qė kanė deklaruar shuma nė tė holla, dėshirojnė tė transferojnė kėto shuma ose ekuivalentin e tyre jashtė shtetit shqiptar, pėrpara afatit 3 vjeēar nga data e legalizimit tė tyre, ju mbahet si penalitetet:

a) 13 % e shumės sė legalizuar, kur kjo bėhet para sė tė mbushet 1 vit nga data e legalizimit. Kur trasferohen shuma mė tė mėdha ose mė tė vogla, shuma e panalitetit pėrllogaritet nė raport me shumėn e transferuar por nė ēdo rast nuk mund tė kalojė 13% tė shumės sė legalizuar qė do tė transferohet jashtė Shqipėrisė;

b) 6 % e shumės sė legalizuar, kur kjo bėhet para se tė mbushet 2 vjet nga data e legalizimit, kur trasferohen shuma mė tė mėdha ose mė tė vogla, shuma e panalitetit pėrllogaritet nė raport me shumėn e transferuar por nė ēdo rast nuk mund tė kalojė 6 % e shumės sė legalizuar, qė do tė transferohet jashtė Shqipėrisė;

c) 3 % e shumės sė legalizuar, kur kjo bėhet para se tė mbushet 3 vjet nga data e legalizimit. Kur trasferohen shuma mė tė mėdha ose mė tė vogla, shuma e penalitetit pėrllogaritet nė raport me shumėn e transferuar por nė ēdo rast nuk mund tė kalojė 3% e shumės sė legalizuar qė do tė transferohet jashtė Shqipėrisė.

2. Tė gjitha penalitetet e parashikuara nė paragrafin e parė tė kėtij neni, kalojnė nė llogari tė Thesarit nė Ministrinė e Financave nga bankat dhe janė nė shtesė tė shumės fillestare tė paguar nė momentin e legalizimit.

Neni 16

Pėrgjegjėsia pėr zbatimin e kushteve mbi legalizimin e shumave nė tė holla

1. Pėrgjegjėsia pėr zbatimin e kushteve tė parashikuara nė nenin 18 tė kėtij ligji nė lidhje me transferimin e kapitalit jashtė territorit tė Republikės sė Shqipėrisė, i takon:

a) Subjekti qė ka pėrfituar nga legalizimi i shumave nė tė holla sipas kėtij ligji nė rastet kur transferimi kėrkohet tė bėhet nga banka tė tjera tė ndryshme nga banka nė tė cilėn ėshtė bėrė legalizimi;

b) Bankės nė rastet kur transferimi kėrkohet tė bėhet nė bankėn nė tė cilėn ėshtė kryer legalizimi.

2. Banka Qendrore gjatė inspektimeve, nė periudhėn e zbatimit tė kėtij ligji si dhe nė

periudhėn tre vjeēare qė pason, mban nė konsiderate zbatimin e dispozitave tė kėtij ligji nė lidhje me kufizimet e lėvizjeve kapitale jashtė kufijve shtetėrore tė Republikės sė Shqipėrisė.

Neni 17

Ndėrprerja e procedurės me vullnetin e tė interesuarit

Nė rastet kur subjektet, i cili ka nisur procedurat e legalizimit tė kapitalit, nė pėrputhje me dispozitat e kėtij ligji, pėr shkak tė rrethanave tė caktuara, ndėrpret procedurėn e legalizimit, ai i nėnshtrohet dispozitave tė ligjeve nė fuqi sikur procedurės tė mos ishte nisur asnjėherė,

KREU iII

FAIJA E DETYRIMEVE TATIMORE DHE DOGANORE

Neni 18

Subjektet qė pėrfitojnė

Nga falja e parashikuar nė kėtė kre, pėrfitojnė:

a) Tė gjithė tatimpaguesit ndaj tė cilėve administratat tatimore nuk kanė detyrime pėr rimbursim tė shumave apo kreditim tė tatimeve si dhe kur nuk rezultojnė me tepricė kreditore ndaj administratės tatimore;

b) Tė gjithė tatimpaguesit ndaj tė cilėve administratat tatimore kanė detyrime pėr rimbursim tė shumave apo kreditim tė tatimeve apo qė rezultojnė me tepricė kreditore.

-Nė rastet kur pranojnė me shkrim qė shuma pėr t’u rimbursuar apo kredituar nga administrata tatimore tė zvogėlohen nė vlerė tė barabartė me shumėn e detyrimit tatimor tė falur.

c) Tė gjithė debitorėt ndaj administratės doganore sipas pėrcaktimeve tė nenit 26 tė kėtij ligji.

d) Procedurat e aplikimit tė subjekteve tė sipėrpėrmendura pėr falje miratohet me udhėzim tė Ministrit tė Financave.

Neni 19

Detyrimet tatimore qė falen

Falen pa pagesė nė favor tė buxhetit tė shtetit:

a) tė gjitha detyrimet tatimore tė personave fizikė, tė regjistruara si subjekt i taksės vendore tė biznesit tė vogėl tė mbetura tė papaguara e qė i pėrkasin periudhės tatimore deri nė 31 Dhjetor 2009;

b) Detyrimet tatimore tė papaguara tė shtetasve pėr periudhėn tatimore deri mė 31 Dhjetor 2009.

c) Kamat vonesat dhe gjobat e shtetasve pėr detyrimet tatimore tė vitit 2010, nėse paguajnė principalin e kėtij detyrimi brenda periudhės sė zbatimit tė kėtij ligji.

d) Detyrimet tatimore tė papaguara, tė tatimpaguesve persona juridikė, apo persona fizikė tė regjistruar si subjekt i TVSH, qė janė tė evidentuara nė regjistrat e administrative tatimore deri nė datėn 31 Dhjetor 2008.

Neni 20

Falja e gjobave tė lidhura me detyrimin pėr pajisje me pajisje fiskale

Tė gjithė tatimpaguesit. Subjekt i taksės vendore tė biznesit tė vogėl qė janė dėnuar me gjobė administrative pėr mosinstalim tė pajisjeve fiskale dhe e kanė instaluar pajisjen fiskale brenda datės 28 shkurt 2011 i, ju falen shumat e gjobave tė papaguara tė lidhura me mosplotėsimin nė kohė tė detyrimit pėr tu pajisur me pajisje fiskale

Neni 21

Falja e detyrimit tatimor pėr tatimpaguesit persona juridike apo tatimpaguesit e regjistruar si subjekt i tvsh-sė.

Detyrimet tatimore tė papaguara, tė tatimpaguesve persona juridike, apo persona fizike tė regjistruar si subjekt i TVSH, qė janė tė evidentuara nė regjistrat e administratave tatimore nė periudhėn 1 Janar 2009 deri 31 Dhjetor 2009, falen nėsė tatimpaguesit brenda periudhės sė zbatimit tė kėtij ligji, paguan 50% tė principalit tė tatimit.

Neni 22

Deklarimi vullnetar i detyrimit tatimor

1. Tatimpaguesit tė cilėt pėr periudhat tatimore deri me 31 Dhjetor 2010, kanė deklaruar shumėn e detyrimit tatimor mė tė vogėl se, detyrimi real, kanė tė drejtė qė brenda periudhės sė veprimit tė kėtij ligji, tė vetėdeklarojnė detyrimet reale tatimore pėrpara se, ndaj tyre tė ketė filluar njė kontroll tatimor i administratės tatimore.

2. Tatimpaguesi i cili deklaron detyrimin real nė pėrputhje me paragrafin e parė tė kėtij neni dhe paguan 50 % tė detyrimit tatimor tė vetėdeklaruar, i falet pjesa tjetėr e detyrimit sė bashku me kamat vonesat dhe gjobat qė do tė aplikoheshin nė kėto raste.

3. Dispozita e pikės 2 tė nenit 18 tė kėtij ligji e lidhur me kompensimin e tepricave kreditore, zbatohet edhe pėr kėtė rast.

4. Tatimpaguesit nuk pėrfitojnė nga kjo dispozitė, nėse nga kontrolli tatimor rezulton se, detyrimi tatimor ėshtė mė i madh se, ai i vetėdeklaruar sipas kėtij neni.

Neni 23

Falja e detyrimeve tė sigurimet shoqėrore dhe shėndetėsore tė vetėpunėsuarit

1. Tė gjithė tatimpaguesve tė regjistruar si tė vetėpunėsuar, ju falen:

a) Tė gjitha detyrimet e papaguara tė lidhura me derdhjen e kontributeve tė sigurimeve shoqėrore e shėndetėsore pėr vetėn e tyre, pėr periudhėn deri nė fund tė vitit 2008.

b) Tė gjitha detyrimet e papaguara tė lidhura me derdhjen e kontributeve tė sigurimeve shoqėrore e shėndetėsore pėr vetėn e tyre, pėr periudhėn nga 1 janari 2009, deri mė 31 dhjetor 2010, me kusht qė brenda 31 dhjetorit 2011 tė deklarojnė dhe tė paguajnė tė gjitha detyrimet qė lindin gjatė vitit 2011.

2. Tė gjithė tatimpaguesit e pėrmendur nė paragrafin e parė tė kėtij neni, qė paguajnė tė gjithė shumat e detyrimeve tė sigurimeve shoqėrore dhe shėndetėsore. Brenda afatit tė zbatimit tė kėtij ligji, pėrfitojnė nga falja e tė gjitha gjobave dhe tė kamatvonesave tė lidhura me detyrimet e pashlyera.

3. Periudha pėr tė cilėn nuk janė paguar sigurimet shoqėrore dhe qė kontributi ėshtė falur, nuk do tė konsiderohet pėr efekt tė pėrfitimit tė tė drejtės pėr pension.

Neni 24

Falja e detyrimeve tė sigurimeve shoqėrore dhe shėndetėsore pėr personat fizikė dhe juridikė.

Tė gjithė tatimpaguesve, persona fizikė dhe juridikė, tė cilėt nuk kanė derdhur tė gjitha detyrimet e kontributeve tė sigurimeve shoqėrore e shėndetėsore, tė lidhura me periudhėn deri mė 31 dhjetor 2010, iu falen tė gjitha shumat e gjobave dhe kamatėvonesave.

Neni 25

Detyrimet e administratės tatimore

Administrata tatimore, brenda njė afati qė pėrcaktohet nė Udhėzim tė Ministrit tė Financave, evidenton kategoritė e tatimpaguesve, qė pėrfitojnė nga falja e parashikuar nė kėtė ligj tė klasifikuara sipas nenit 23 tė kėtij ligji dhe pėrgatit njė listė paraprake sė, bashku me shumat e detyrimeve tė papaguara.

Neni 26

Falja e detyrimeve ndaj administratės doganore

1.Falen tė gjitha detyrimet, gjobat dhe kamatėvonesat e debitorėve ndaj administratės doganore tė lindura deri me 31 dhjetor 2008 dhe tė evidentuara nėpėrmjet vendimeve tė kėsaj administrate, tė kontabilizuara deri me 31 Dhjetor 2010 dhe tė papaguara nė pėrputhje me dispozitat e Kodit Doganor tė Republikės sė Shqipėrisė.

2. Tė gjithė debitorėt ndaj administratės doganore qė brenda afatit tė zbatimit tė kėtij ligji. paguajnė tė gjithė shumėn e principalit tė detyrimit tė lindur gjatė vitit 2009 dhe tė evidentuar nėpėrmjet vendimeve tė kėsaj administrate dhe tė kontabilizuar dhe tė papaguara deri nė hyrjen ne fuqi tė kėtij ligji, nė pėrputhje me dispozitat e Kodit Doganor tė Republikės sė Shqipėrisė iu falen gjobat dhe kamatvonesat e papaguara, tė lidhura me kėto detyrime.

3. Shtetasve tė cilėt kanė futur nė territorin doganor tė Republikės sė Shqipėrisė, automjete dhe qė nuk kanė paguar detyrimet ndaj administratės doganore, nėse paguajnė 50% tė principalit tė detyrimit ndaj kėsaj administrate, u falen pjesa tjetėr e principalit sė bashku me gjobat dhe kamatvonesat qė do tė paguanin.

4. Subjektet tė cilėt kanė bėrė njė deklarim doganor pėr periudhėn deri mė 31 Dhjetor 2010, duke deklaruar detyrime mė tė ulta se, detyrimet qė duhej tė ishin paguar pėr mallin e importuar, kanė tė drejtė qė brenda periudhės sė zbatimit tė kėtij ligji dhe pėrpara se tė merret njė vendim nga administrata doganore, tė vetėdeklarojnė detyrimin real qė duhej tė ishte paguar dhe tė paguajnė detyrimin e munguar. Nė kėtė rast nuk do tė aplikohen gjobat dhe kamat vonesat pėr kėtė detyrim.

5. Subjektet nuk pėrfitojnė nga paragrafi 4 i kėtij neni, nėse rezulton se, detyrimi ėshtė mė i madh se, ai i vetėdeklaruar sipas paragrafit 4.

Neni 27

Rivlerėsimi i pasurisė sė paluajtshme pėr shtetasit

1. Tė gjithė shtetasit, tė cilėt kanė nė pronėsi pasuri tė paluajtshme, kanė tė drejtė qė brenda afatit tė veprimit tė kėtij ligji, tė bėjnė rivlerėsimin e kėsaj pasurie me vlerėn e tregut.

2. Ky rivlerėsim mund tė bėhet nga njė ekspert i licencuar pėr vlerėsimin e pasurisė sė paluajtshme nga institucionet pėrkatėse ose nga zyra e regjistrimit tė pasurive tė paluajtshme.

3. Nė rast se, shtetasi zgjedh qė tė bėjė rivlerėsimin me njė ekspert tė licensuar, atėherė aplikimit tė tij pėr rivlerėsim tė pasurisė sė paluajtshme, i bashkėlidh dhe aktin e vlerėsimit tė ekspertit.

4. Zyra pėrkatėse e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme, llogarit diferencėn ndėrmjet ēmimit tė kontratės sė regjistruar nė kėtė zyrė dhe vlerės sė pasqyruar nė akt ekspertim dhe tarifėn qė duhet tė paguajė shtetasi pėr tė regjistruar kėtė rivlerėsim. 5. Nė rast se, shtetasi zgjedh qė rivlerėsimi tė kryhet nga Zyra e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme me ēmimet minimale fiskale, atėherė ky fakt shprehet nė aplikimin e tij pėr rivlerėsim.

6. Nė rastin e parashikuar nė paragrafin 5 mė sipėr, Zyra e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme llogarit diferencėn ndėrmjet ēmimit tė kontratės se regjistruar nė kėtė zyrė dhe vlerės sė dalė nga rivlerėsimi me ēmime minimale fiskale si dhe tarifėn qė duhet tė paguajė shtetasi pėr tė regjistruar kėtė rivlerėsim.

7. Tarifa qė paguhet pėr regjistrimin e kėtij rivlerėsimi, ėshtė 1% e diferencės ndėrmjet vlerės sė rivlerėsimit me vlerėn e kontratės sė regjistruar nė zyrat e regjistrimit tė pasurive tė paluajtshme.

8. Nė rastet kur pasuria e paluajtshme rezulton e regjistruar pa njė kontratė shitjeje, atėherė si vlerė regjistrimi nė zyrat e regjistrimit tė pasurive tė paluajtshme do tė konsiderohet vlera e ēmimeve minimale fiskale nė momentin e regjistrimit.

9. Formularėt e aplikimit miratohen me Udhėzim tė Ministrit tė Financave.

10. Pėr shitjen e pasurisė tė bėrė pas rivlerėsimit, tatimi do tė llogaritet si diferencė e ēmimit tė shitjes dhe ēmimit tė dalė nga rivlerėsimi.

Neni 28

Procedura e shuarjes se borxhit fiskal

1. Brenda 2 (dy) muajve pas pėrfundimit tė i afatit tė zbatimit tė kėtij ligji, administrata fiskale pėrgjegjėse pėr zbatimin e kėtij ligji shuajnė detyrimet fiskale tė falura sipas kėtij ligji dhe bėjnė pasqyrimet e kėtij fakti nė regjistrat e tyre kontabėl.

2. Procedura e shuarjes sė detyrimeve fiskale tė falura dhe tė detyrimeve fiskale tė cilave ju ka kaluar afati i parashkrimit pėrcaktohet me udhėzim tė Ministrit tė Financave.

Neni 29

E drejta pėr ankimim

Ndaj vendimeve tė administratave tė parashikuara nė kėtė ligj, subjektet kanė tė drejtėn e ankimimit nė gjykatė, sipas dispozitave ligjore nė fuqi.

Kreu iV

DISPOZITA TE FUNDIT DHE TRANZITORE

Neni 30

Afati i veprimit tė ligjit

E drejta e subjekteve qė, tė pėrfitojnė nga legalizimi dhe falja, nė pėrputhje me dispozitat e kėtij ligji, mund tė ushtrohet deri nė date 31 Dhjetor 2011.

Neni 31

Sanksionet

1. Personat pėrgjegjės, tė cilėt shkelin procedurat e parashikuara nė kėtė ligj, penalizohen

si me poshtė:

a) Nė qoftė se ka shkelje procedurash, pėrsa i pėrket legalizimit tė kapitalit, atėherė Banka me urdhėr tė Ministrit tė Financave dėnohet me gjobė administrative nga 100.000 deri nė 200.000 lekė pėr ēdo rast;

b) Mosushtrimi nė kohė i procedurave tė parashikuara nga ky ligj, pėr regjistrimin e pasurisė sė paluajtshme nga nėpunėsi i zyrės sė regjistrimit tė pasurive tė paluajtshme, pėrbėn kundėrvajtje administrative dhe dėnohet me urdhėr tė Ministrit tė Drejtėsisė me gjobė nga 5.000 deri nė 10.000 lekė, pėr ēdo rast.

2. Nė rastet e konstatimit tė shkeljeve pėr tė cilat gjatė periudhės sė zbatimit tė kėtij ligji, vendosen sanksionet e parashikuara nė paragrafin e parė, shkronja a dhe b e kėtij neni, procedura vijohet sidoqoftė, nėse rasti ėshtė nė pėrputhje me dispozitat e kėtij ligji.

Neni 33

Afatet e nxjerrjen e akteve nėnligjore

1. Ministri i Financave me urdhėr miraton formularėt e aplikimit pėr pėrfitim nga procesi i legalizimit tė kapitalit.

2. Ministri i Financave nxjerr Udhėzim pėr zbatimin e neneve 11, 12 15, 19, 21, 23, 24, 25,26,27 dhe 28 tė kėtij ligji.

3. Aktet nėnligjore tė parashikuara nga ky ligj, miratohen brenda 3 muajve nga hyrja nė fuqi e kėtij ligji.

Neni 34

Hyrja nė Fuqi

Ky ligj hyn nė fuqi 15 ditė pas botimit nė Fletoren Zyrtare.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Mapo

Publikuar nga: Gazeta Mapo

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos